Kalejdoskop ucznia. Lektury (klasy 1-3) część 1

Dostępność: Towar niedostępny
Cena: 12,87 zł 12.87
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Kalejdoskop ucznia. Lektury. Część 1 jest propozycją mającą ułatwić nauczycielom rozbudzanie i rozwijanie u dzieci zainteresowań czytelniczych. W publikacji, składającej się z dwóch części, znajdują się różnorodne ćwiczenia przygotowane dla uczniów klas IIII do lektur polecanych przez MEN w podstawie programowej. W pierwszej części opracowano lektury polecane do pracy w klasie pierwszej i drugiej. Proponowane ćwiczenia mają na celu między innymi: sprawdzenie stopnia rozumienia treści przeczytanych książek lub ich fragmentów, ustalenie przebiegu zdarzeń w tekście, omówienie cech głównych bohaterów i ocenę ich postępowania, doskonalenie umiejętności pisania różnych form gatunkowych, jak np. opis postaci, list, ogłoszenie. Uczniowie mają możliwość swobodnego wypowiadania się na temat własnych wrażeń o przeczytanej książce, współtworzenia lub tworzenia jej okładki, przeczytania krótkich informacji dotyczących autorów twórców literatury dla dzieci. Do każdej lektury mali czytelnicy uzupełniają lub samodzielnie przygotowują metryczkę. Zeszyt wzbogacają diagramy, rebusy, historyjki obrazkowe, plątaninki, rozsypanki literowe i wyrazowe oraz inne ćwiczenia i polecenia aktywizujące ucznia, a także nalepki i wycinanki. Nauczyciel decyduje, w jakiej kolejności będzie omawiał lektury, pamiętając o strukturze zeszytu pierwsze opracowania są propozycjami przeznaczonymi dla najmłodszych uczniów. Warto przypomnieć, że materiał ćwiczeniowy należy dostosować do możliwości zespołu klasowego, uzupełnić poleceniami dotyczącymi szczegółowej interpretacji tekstu, aspektów społecznych, etycznych, wychowawczych oraz wzbogacić własnymi propozycjami i scenariuszami zajęć. Lektury opracowane w cz. 1.: Jan Brzechwa, Brzechwa dzieciom Janina Porazińska, Pamiętnik Czarnego Noska Waldemar Cichoń, Cukierku, ty łobuzie! Justyna Bednarek, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci Agnieszka Frączek, Rany Julek. O tym, jak Julian Tuwim został poetą Danuta Parlak, Kapelusz Pani Wrony Maria Terlikowska, Drzewo do samego nieba Grzegorz Kasdepke, Detektyw Pozytywka Alina i Czesław Centkiewiczowie, Zaczarowana zagroda Hugh Lofting, Doktor Dolittle i jego zwierzęta Łukasz Wierzbicki, Afryka Kazika

Dane techniczne

0001 AUTOR Katarzyna Harmak, Kamila Izbińska
0002 OPRAWA miękka
0003 FORMAT A4
0004 LICZBA STRON 80
0013 ROK WYDANIA 2017

Opinie o produkcie (0)

Nowości

Na blogu
Pomysł na prezent na mikołajki i święta

Grudzień to jeden z najmilszych miesięcy w roku, to czas radosnego oczekiwania na święta. Wszędzie unosi się bożonarodzeniowa auro i czuć tę magiczną atmosferę. Ale co roku pojawia się też niemały problem, co podarować najbliższym w prezencie. W tym artykule pomożemy wam wybrać najlepsze prezenty na mikołajki i święta. Będą idealne prezenty dla dziecka, dla rodziny, dla koleżanki i dla kolegi, będą takie pomysły na prezent, z których każdy będzie zadowolony.

Książki na jesień 2020

Jesień to czas, kiedy przyroda nabiera barw, dni stają się coraz krótsze, a wieczory dłuższe. Wielu z nas ma wówczas więcej wolnego czasu i zastanawia się, jak go wykorzystać. Mamy dla was propozycję, najlepiej zaparzyć aromatyczną herbatę, usiąść wygodnie w fotelu i wziąć do ręki ciekawą książkę. Poniżej przeczytacie o najlepszych książkach na jesień.

Prezent na dzień chłopaka – najlepsze pomysły na prezent dla chłopców w każdym wieku

Dzień Chłopaka to święto stosunkowo młode, choć chętnie obchodzone zwłaszcza przez nastolatków. W Polsce Dzień Chłopaka świętujemy 30 września. Chcesz podarować oryginalny i wyjątkowy prezent na Dzień Chłopaka? W naszym sklepie internetowym znajdziesz mnóstwo fantastycznych propozycji dla chłopaków w każdym wieku i w każdym przedziale cenowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium