Prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca 0
Prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca

Dzień Dziecka to święto naprawdę wyjątkowe, dzieci czekają na ten dzień z utęsknieniem i niecierpliwością, a dorośli chętnie powracają we wspomnieniach do dawnych lat i z rozmarzeniem przypominają sobie, jak wyglądał ten dzień, gdy oni byli dziećmi. Dzień Dziecka dziś to święto radosne, kojarzące się z wesołością, beztroską i uśmiechniętymi dziecięcymi buziami. Tego dnia w wielu miejscowościach organizowane są różne imprezy plenerowe dla dzieci, którym towarzyszy moc atrakcji, bo w tym dniu to dzieci są najważniejsze.

Warto wiedzieć, że Dzień Dziecka to nie tylko dzień zabawy i swawoli. Święto to zostało ustanowione w 1954 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych i ma na celu zwrócenie uwagi na prawa dzieci na całym świecie, respektowanie ich i przestrzeganie. W wielu krajach święto to jest obchodzone w różne dni, w Polsce Dzień Dziecka świętujemy 1 czerwca.

Rodzice często głowią się, jaki prezent na Dzień Dziecka będzie najlepszy dla ich pociech, każdy chciałby podarować swojemu dziecku oryginalne prezenty, które sprawią najmłodszym radość, ale też takie, które nie znudzą się po kilku dniach. W takim przypadku doskonale sprawdzą się kreatywne prezenty dla dzieci, a czy może być coś bardziej kreatywnego od pasjonującej książki?

W naszym sklepie internetowym znajdziecie mnóstwo propozycji oryginalnych prezentów dla dzieci. Często pojawia się również problem, jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? W tym artykule pomożemy wam znaleźć idealne prezenty dla chłopców. Co więcej, doradzimy, jakie książki najlepiej sprawdzą się dla dzieci w różnym wieku, podpowiemy, jaki wybrać prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka, a jaki dla 9-latka.

Prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka

Zacznijmy od prezentów na Dzień Dziecka dla 2-latka. Oczywistym jest, że 2-latkowie nie potrafią jeszcze czytać, ale dziecko w tym wieku poznaje świat, jest doskonałym obserwatorem i interesuje je niemal wszystko, co je otacza. W mieszkaniu chętnie poznaje nowe przedmioty, będąc na spacerze fascynuje je świat zewnętrzny: rośliny, zwierzęta, ruch uliczny. Wielu dwulatków uwielbia samochody i wszelkiego rodzaju pojazdy, dlatego doskonałym prezentem na Dzień Dziecka dla 2-latka będzie książka Pojazdy w mieście. Na kartach tej książki najmłodsi miłośnicy motoryzacji mogą podziwiać m.in.: koparkę, ambulans, wóz strażacki, pług śnieżny, a także autobusy, tramwaje, samochód osobowy, taksówkę kolejkę miejską, metro, pociąg osobowy, trolejbus, rower, motocykl czy skuter. Książka w formie kartonika jest idealna dla małych dzieci, gdyż nie niszczy się tak szybko jak zwykłe kartki papieru, a wiadomo, że mali chłopcy nierzadko są prawdziwymi rozrabiakami.

Dla chłopców, których największą miłością są zwierzęta polecamy książeczki z serii Puszczykowe nauki, w których głównymi bohaterami są sympatyczne zwierzęta – bocianek Franek, pewna nieśmiała gąsienica i bardzo dzielne mrówki. To doskonałe publikacje dla najmłodszych, rodzice mogą czytać dzieciom króciutkie historie, a maluchy oglądają kolorowe ilustracje milusińskich zwierząt. Dodatkowo książeczki wprowadzają najmłodszych w świat ekologii, ochrony środowiska i uczą, jak żyć w zgodzie z naturą i przyrodą.

Inną propozycją dla najmłodszych chłopców są książeczki z bajkami i baśniami, bo czymże byłby dziecięcy świat bez tych barwnych opowieści? Wielu dorosłych ma swoje ulubione opowieści z dzieciństwa, często są to właśnie bajki i baśnie czytane przez rodziców na dobranoc, chętnie wraca się myślami do takich chwil. Teraz, mając własne dzieci, również można zaszczepić w nich miłość do książek już od najmłodszych lat. W naszym sklepie znajdziecie duży wybór książek z bajkami i baśniami. Dla najmłodszych chłopców idealne będą Mądre bajki. To książka zawierająca kilka pouczających, krótkich opowieści, w których głównymi bohaterami są przyjacielskie zwierzątka. To zabawne, ale zarazem wychowawcze historyjki o trosce o innych, przyjaźni i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Każda z historyjek została zilustrowana, a wszyscy wiemy, jak bardzo dzieci lubią oglądać kolorowe ilustracje. To wyjątkowa pozycja, idealna na prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka.

Dla tych, którzy preferują jednak klasyczne bajki proponujemy zbiór Najpiękniejsze bajki klasyczne. To obszerna pozycja, w której znajdziemy ponadczasowe, klasyczne baśnie, m.in. „Brzydkie Kaczątko”, „Kota w butach”, „Czerwonego Kapturka”, „Dzielnego ołowianego żołnierzyka”, „Tomcia Paluszka” czy „Muzykantów z Bremy”. 2-latkowie z pewnością sami nie przeczytają tekstu baśni, ale jesteśmy pewni, że chętnie posłuchają go czytanego przez rodziców i z przyjemnością obejrzą kolorowe ilustracje. Książka z baśniami to oryginalny prezent dla dziecka.

Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu

Przedszkolaki to już młodzi, rezolutni chłopcy, którzy często mają swoje zainteresowania i hobby, dlatego pomysł prezentu na Dzień Dziecka dla przedszkolaka może sprawić kłopot. Dzień Dziecka to szczególne święto również w przedszkolu, tego dnia organizowane są dla dzieci różne festyny, zabawy, konkursy, którym towarzyszy wiele uśmiechów i radości, bo przecież w tym dniu najważniejsze są dzieci i każdemu zależy, aby czuły się one naprawdę wyjątkowo. W trakcie przygotowań do świętowania pojawia się pytanie, jaki wybrać prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu, aby każde dziecko było zadowolone, czy każdemu wręczyć taki sam prezent, czy może różne, sugerując się dziecięcymi zainteresowaniami? My mamy sporo propozycji idealnych prezentów na Dzień Dziecka w przedszkolu.

Doskonałą propozycją są Maski dla chłopców to fantastyczne książeczki, w których znajduje się osiem masek – wystarczy wyjąć maskę z szablonu, przełożyć gumkę lub wstążkę i piękna, kolorowa maska jest gotowa! Z tymi maskami chłopcy mogą stać się na przykład: kolorowym klaunem, Indianinem, pająkiem, superbohaterem, kowbojem, piratem czy rycerzem. Warto zwrócić uwagę także na Maski zwierzęta – w tej książce z kolei znajdują się maski sympatycznych zwierząt, na przykład: krowy, krokodyla, lwa, myszki, słonia czy żaby. Maski doskonale przydadzą się również podczas balów karnawałowych organizowanych w przedszkolu.

Nauczyciele, wychowawcy przedszkolni i rodzice wiedzą, jak ważna jest nauka dobrych manier u dzieci, każdy dba, aby jego dziecko było dobrze wychowane, znało zasady savoir-vivre’u, troszczyło się o środowisko. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że wychowanie dziecka to niełatwa sztuka, dlatego z pomocą przychodzą książki na temat dobrego wychowania, a takich w naszym sklepie nie brakuje. Poradnik kulturalnego dzieciaka to pozycja obowiązkowa nie tylko dla każdego małego urwisa. Dzięki zabawnym, rymowanym wierszykom dzieci poznają zasady savoir-vivre’u, dowiedzą się, jak należy zachowywać się w windzie, na ulicy, w bibliotece, na szkolnym korytarzu czy idąc do kogoś w gości. W Kodeksie dobrych manier wypisano kilka zasad, według których powinno postępować każde dobrze wychowane dziecko. Pozycję wzbogacają piękne, kolorowe ilustracje, które dodatkowo pobudzają dziecięca wyobraźnię. Książka jest doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu.

Prawdziwym hitem dla przedszkolaków będą też komiksy! U nas znajdziecie Dobre maniery bez tajemnic i Ekologię bez tajemnic. To wyjątkowe książki, które za pomocą komiksowej formy wprowadzają dzieci w świat ekologii i dobrych manier. W każdej z publikacji znajduje się siedem historyjek poruszających inny problem, m.in. o szkodliwości toreb foliowych, o tym jak oszczędzać wodę i energię elektryczną, jak zachować się podczas wycieczki do lasu, jak właściwie segregować śmieci, jak podawać rękę przy przywitaniu, jak zachować się przy stole czy jak rozmawiać przez telefon w obecności innych osób. Obecnie komiksy świętują swój renesans i z pewnością będą trafionym prezentem na Dzień Dziecka w przedszkolu.

Klasycznym pomysłem na prezent dla przedszkolaków są książki z baśniami, te ponadczasowe historie zawsze są trafionym prezentem. My szczególnie polecamy zbiór Baśnie, to książka, w której zamieszczono znane i lubiane opowieści, m.in. „Roszpunkę”, „Wilka i siedem koźlątek”. „Pinokia”, „Księgę dżungli” czy „Muzykantów z Bremy”. Dobrym pomysłem okażą się Bajki z morałem tutaj każdą z bajek opatrzono rymowanym morałem, który niesie ponadczasowe przesłanie. Czytam i naklejam jest idealna dla dzieci, które powoli zaczynają swoją przygodę z czytaniem dzięki nim dziecko samodzielnie bądź z pomocą rodzica będzie mogło przeczytać teksty popularnych bajek. Niektóre słowa zostały usunięte, a w ich miejscu pojawia się obszar, w którym należy nalepić naklejkę. Zadaniem dziecka będzie znalezienie i dopasowanie odpowiedniej naklejki. Dzięki tym książkom dziecko nie tylko poznaje tekst baśni, ale też uczy się samodzielnego i logicznego myślenia.

Szukając oryginalnych prezentów dla dzieci, warto zastanowić się nad książkami z poezją, gdyż rymowane wierszyki szybko zapadają dzieciom w pamięć i chętnie się ich uczą. W naszym sklepie znajdziecie książkę A to polska właśnie… Wierszyki o naszej ojczyźnie. Dzięki tej książce młodzi czytelnicy wybiorą się w wierszowaną podróż po różnych regionach naszego kraju – Mazowszu, Wielkopolsce, Małopolsce, Śląsku, Podhalu, Kaszubach, Podlasiu. W publikacji w poetyckiej formie przedstawione zostały zabytki, słynne miejsca, kultura i tradycje poszczególnych regionów, a także sławni artyści czy naukowcy. Bardzo podobną publikacją jest książka Wszystkie drogi prowadzą do… Wierszyki o krajach świata z tą pozycją z kolei dzieci wybiorą się w wierszowaną podróż po niemal wszystkich kontynentach, poznają nieco historii, kultury, zwyczajów, a także narodowe potrawy, miejsca, które są wizytówką różnych krajów i osoby z nimi związane… 

Z doświadczenia wiemy, że przedszkolaki uwielbiają serię wierszy „Poeci dla dzieci” to wybór wierszy dla najmłodszych popularnych, współczesnych autorek literatury dziecięcej. Prezentowane wiersze są odzwierciedleniem świata dziecięcych wyobrażeń. Zabawne i pouczające kompozycje zostały opatrzone barwnymi, korespondującymi z tekstem ilustracjami. W serii ukazały się: Poeci dla dzieci. Kałużyści i inne wiersze Danuty Wawiłow, Tyci kosmici i inne wiersze Natalii Usenko, Idzie niebo i inne wiersze Ewy Szelbugr-Zarembiny, Ziarenka maku Józefa Ratajczaka, Co piszczy w trawie Joanny Kulmowej czy Czarodziejskie podwórko i inne wiersze Doroty Gellner.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy was mnóstwem pomysłów na oryginalne prezenty dla dzieci, które są doskonałe na prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu, jesteśmy pewni, że nasze propozycje sprawią radość i wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Prezent na Dzień Dziecka w szkole

Dzień Dziecka to także ważne wydarzenie w szkole podstawowej, podobnie jak w przedszkolach w szkołach tego dnia również organizowanych jest wiele atrakcji dla dzieci i tutaj również pojawia się pytanie, jaki wybrać prezent na Dzień Dziecka w szkole? Oczywiście nie pozostawimy was samych i pomożemy znaleźć oryginalne prezenty dla dzieci.

Dobra książka jest zawsze trafionym prezentem, u nas znajdziecie doskonałe powieści Dla dzieci w każdym wieku.

Dla dzieci z klas 1-3 polecamy książki z serii „Zwierzęta w potrzebie” są to fabularyzowane opowieści, których głównymi bohaterami są zwierzęta. Publikacje, z tego cyklu to ciepłe historie, które uwrażliwiają młodych czytelników na los i krzywdę bezbronnych zwierząt. Udowadniają dzieciom, że zwierzęta także mają takie samo prawo do szczęśliwego życia jak ludzie i nikt nie powinien ich tego prawa pozbawiać. U nas w tej serii dostaniecie dwie książki Koki – pokochaj słoniątko! > oraz Śmiałek – na pomoc pingwinkom!.

Młodzi miłośnicy zwierząt z pewnością pokochają również serię Sowie czary – jest to cykl trzech książek o przyjaźni dziewczynki o imieniu Flora z zaczarowaną sową. Kornelia. Córka białej wróżki i Kornelia. Tajemne Przejście to doskonałe powieści dla chłopców, których fascynuje świat magii.

Dla nieco starszych chłopców proponujemy książki autorstwa bestsellerowej Moony Witcher. W naszym sklepie znajdziecie Długą podróż Garry’ego Hopa – książka to światowy bestseller, który bije rekordy popularności wśród fanów twórczości włoskiej pisarki. Jest to pełna zwrotów akcji, magiczna opowieść o bohaterstwie pewnego chłopca, który, aby ratować zdrowie i życie matki, ma w sobie odwagę i wyruszą w bardzo niebezpieczną podróż. Książka jest prezentem na Dzień Dziecka dla 9-latka.

Ciekawą propozycją na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca są książki o sporcie. Wielu chłopców uprawia różne dyscypliny sportowe, fascynuje się np. piłką nożną, koszykówką, siatkówką, sportami wodnymi czy lekkoatletyką, dlatego też podarowanie książki Potęga sportu, w której opisano najróżniejsze dyscypliny sportowe – od tych najbardziej popularnych, po te niszowe –historię sportu i sylwetki najsłynniejszych sportowców świata będzie na pewno doskonałym pomysłem.

Ci, którzy marzą o karierze piłkarskiej będą zachwyceni, gdy zobaczą, że jako prezent na Dzień Dziecka otrzymali książkę Najlepsi z najlepszych. Mistrzowie futbolu. Jej autor w oryginalny, felietonowy sposób przybliża sylwetki najpopularniejszych współczesnych piłkarzy. Miłośnicy futbolu znajdą tu m.in. podstawowe informacje dotyczące zawodników, takie jak: imię i nazwisko, data urodzenia, wiek, wzrost, narodowość, jak również klub, w którym obecnie grają czy pozycję na boisku. W zaszczytnym gronie najlepszych z najlepszych znaleźli się m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Paul Pogba, Karim Benzema, Jakub Błaszczykowski, Gerard Piqué, Luka Modrić, David Silva, Kevin de Bruyne, Gianluigi Buffon.

Pasją wielu chłopców jest majsterkowanie i tworzenie własnych wynalazków, dlatego jesteśmy przekonani, że książka Polskie wynalazki techniki XX i XXI wieku będzie dla nich najlepszym prezentem na Dzień Dziecka. Album ten ma na celu przedstawienie niebagatelnych osiągnięć nauki i techniki obecnego i zeszłego wieku. W niniejszej publikacji, poza wynalazkami i zdobyczami, skrótowo opisano sylwetki wynalazców i odkrywców lub historię powstania obiektu. W książce zaprezentowano m.in. wycieraczki samochodowe, ręczny wykrywacz min, grubościomierz ultradźwiękowy, sztuczną kość, niebieski laser, symulator kolejowy, ceramiczną płytę gazową czy pojazd księżycowy LRV. Któż, będąc dzieckiem i marząc o karierze wynalazcy nie chciałby w przyszłości wymyślić tak wspaniałych rozwiązań.

Kreatywne prezenty dla dzieci

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień, to czas, w którym najważniejsze są dzieci, to ich święto, dlatego tego dnia dorośli starają się zrobić wszystko, by dzieci czuły się wyjątkowo. W przedszkolach i szkołach organizowane są różne imprezy, festyny. Każdemu dziecku będzie jeszcze milej, gdy tego dnia otrzymają oryginalny prezent, taki, który nie znudzi się po chwili i dodatkowo będzie bardzo pożyteczny. Dlatego z pewnością zgodzicie się z nami, że najlepszymi prezentami na dzień Dziecka są książki, które uczą, bawią, rozwijają zainteresowania i sprawiają, że świat wokół staje się barwniejszy.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium