Wycieczka szkolna do drukarni i wydawnictwa

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty zorganizowania wycieczki szkolnej do wydawnictwa, drukarni i księgarni. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalną i ciekawą wycieczkę dla swoich uczniów - nasza oferta jest idealnym rozwiązaniem na jednodniowy wyjazd szkolny. 

 

Ciekawa wycieczka szkolna jednodniowa

Oferujemy wycieczki dla przedszkoli i klas 1-5 szkół podstawowych z całej Polski, których celem jest m.in. rozwijanie zamiłowań czytelniczych dzieci, doświadczenie specyfiki pracy wydawnictwa, drukarni i księgarni, przedstawienie parku maszyn w drukarni.

Ofertę kierujemy z myślą przede wszystkim o uczniach przedszkoli i szkół podstawowych, a nasza lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna dla wycieczek szkolnych jednodniowych z województwa wielkopolskiego (Poznań, Konin, Koło, Kalisz, Turek, Tuliszków), łódzkiego (Łódź, Łęczyca, Kutno) i kujawsko-pomorskiego (Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Kruszwica).

Obszar zwiedzania drukarni, wydawnictwa i księgarni mieści się w dwóch budynkach, oddalonych od siebie o 2 km.


Grupa uczestników dzielona jest na mniejsze zespoły, liczące maksymalnie 25 osób (w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym maksymalnie 20 osób, w przypadku dzieci w wieku szkolnym maksymalnie 25).

Zwiedzanie i warsztaty odbywają się pod opieką opiekunów z ramienia placówki biorącej udział w wycieczce. Liczba uczestników wycieczki pozostających pod opieką jednego wychowawcy podczas zwiedzania drukarni, wydawnictwa i księgarni oraz warsztatów nie może przekraczać 15 osób.

Program wycieczki do wydawnictwa, drukarni i księgarni:

 • zwiedzanie drukarni – park maszynowy i proces produkcji książek: prepress, press, postpress – około 60 minut.
 • zwiedzanie księgarni i magazynu Księgarni Tuliszków oraz wizyta w firmowym sklepiku – około 30 minut.
 • projekcja filmu pt. Jak powstaje książka? oraz rozmowa o pracy wydawnictwa i zadaniach zespołu wydawniczego – 30 minut.
 • warsztaty praktyczne: stwórz własną okładkę książki, stwórz własną zakładkę do książek - 30 minut

Podczas zwiedzania zobaczysz i dowiesz się:

 • jak powstaje książka - od pomysłu, poprzez prace wydawnicze, aż po druk w drukarni,
 • jakie są etapy powstawania książki od koncepcji i tekstu, poprzez ilustracje i skład, po korektę i druk, aż po sprzedaż książek,
 • jak pracuje wydawnictwo i jego pracownicy  - na czym polega praca korektora, redaktora, pisarza, ilustratora, grafika,
 • jak pracują maszyny w parku maszynowym drukarni i na czym polega praca drukarza i introligatora,
 • na czym polega praca księgarni i księgarza,
 • jakie są elementy książki (cztery strony okładki, grzbiet, numer ISBN, karty tytułowe, wstęp, tekst główny, spis treści, blok i składka książki, strona redakcyjna),
 • jakie są współczesne formy książek (pop up, w miękkiej oprawie, w twardej oprawie, kartonowa, obrazkowa).

Stwórz własną okładkę i zakładkę do książki - warsztaty dla dzieci

Podczas wycieczki po zwiedzaniu kompleksu drukarni i wydawnictwa, dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w warsztatach zorganizowanych w drukarni i w wydawnictwie.


Warsztaty pt. Stwórz własną okładkę książki pozwolą dzieciom poznać i utrwalić stałe elementy okładki (numer ISBN, grzbiet, tytuł, logotyp wydawnictwa, autor, nazwa serii etc.).


Jak zrobić zakładkę do książki to warsztaty podczas których dzieci będą mogły krok po kroku wykonać własnoręczne zakładki do książek.

Zapewniamy dla każdego uczestnika materiały plastyczne oraz szablony zakładek.

Nasza oferta wycieczek szkolnych do wydawnictwa, drukarni i księgarni to także doskonała okazja do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – zadanie to realizowane może być w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

 

Informacje organizacyjne

Czas trwania zwiedzania:

ok. 3 godziny

 

Każdy z uczestników otrzyma drobny upominek.

 

Zapisy i rezerwacja terminu

W celu omówienia szczegółów i ustalenia terminu wycieczki - prosimy o kontakt pod numerem telefonu 63 240 77 77 lub adres e-mail ksiegarnia@ksiegarnia-tuliszkow.pl

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomat 24/7) już od 99,00 zł.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wyrażam zgodę na przesyłanie na wskazany przeze mnie adres poczty elektronicznej informacji handlowych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium