Książki detektywistyczne dla dzieci i młodzieży - 10 polecanych tytułów 0
Książki detektywistyczne dla dzieci i młodzieży - 10 polecanych tytułów

Każdy rodzic doświadczył zapewne takiej sytuacji, kiedy kolejny raz w ciągu dnia słyszy dziecięce pytania: dlaczego? po co? Dziecięca ciekawość otaczającego świata i bogata wyobraźnia często prowadzi do tworzenia niesamowitych historii. Dzieci uwielbiają rozwiązywać zagadki. Większość z nich jest niezwykle ciekawa i dociekliwa, więc warto wykorzystać tę naturalną dziecięcą ciekawość świata do rozwijania zamiłowań czytelniczych dzieci i młodzieży. Interesujący wątek książki, szybka akcja powieści i barwni bohaterowie literaccy z całą pewnością mogą skutecznie zachęcić młodego czytelnika do czytania.

Książki detektywistyczne dla dzieci i młodzieży są nie tylko świetną propozycją spędzania czasu wolnego, ale i doskonałą aktywnością, która rozwija dziecięcą kreatywność i zdolności analityczne. Zawarte w powieści detektywistycznej zagadki uczą dzieci spostrzegawczości, zmuszają do wyciągania wniosków i krytycznego myślenia.

Dobra książka detektywistyczna dla dzieci

Dobra książka detektywistyczna dla dzieci i dobra powieść detektywistyczna dla młodzieży charakteryzuje się takimi elementami jak: wyraziste postacie bohaterów (często w wieku podobnym do wieku czytelnika książki), wartka akcja książki i zaskakujące zwroty akcji, ciekawe tematy przewodnie - bliskie małym i nieco większym czytelnikom. Treści książek detektywistycznych dla dzieci są dostosowane do wieku czytelnika, a niemalże każda przedstawiana w nich sprawa ma swoje optymistyczne zakończenie, natomiast w przypadku powieści detektywistycznych dla młodzieży ich lektura jest doskonałym wprowadzeniem do nieco bardziej skomplikowanej i angażującej literatury, np. kryminałów dla młodzieży.

Szukając interesujących powieści dla dzieci - powieści pełnych zagadek i spraw, które wymagają rozwiązania rozwiązania, warto sięgnąć po serię książek. Pozwoli to młodym czytelnikom zaangażować się w literaturę i lepiej poznać postać detektywa i dowiedzieć się jak rozwiązuje swoje zagadki.

Przedstawiamy Wam listę...

TOP 10 książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży:

  1. Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna - M. Maciak, A. Maciak
  2. Kraina syren. Królestwo koralowców - L. Chapman
  3. Agentka Zaiba w akcji. Zaginione diamenty - A. Sami
  4. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Teatr z Lassem i Mają - M. Widmark, H. Willis
  5. Detektyw pozytywka - G. Kasdepke
  6. Maja Orety i skarb Szkocji - E. Sarnacka-Mahoney
  7. Dom ukrytych cudów - S. Gosling
  8. Zanim odejdę - M. Nijkamp
  9. Wróć do mnie - L. Ballerini
  10. Paradise Project. Pozory mylą - M. Mous
 

 

Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna

M. Maciak, A. Maciak

Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna to trzymająca w napięciu kryminalno-detektywistyczna powieść dla dzieci, w której nie brakuje dobrego humoru. Członkowie Osad-u, czyli Odlotowej Sąsiedzkiej Agencji Detektywistycznej, śledzą nieekologiczne zachowania swoich sąsiadów i innych mieszkańców miasta. Anna, Jerzy, Lena oraz Buba będą musieli wytropić, kto stoi za przemytem i sprzedażą egzotycznych zwierząt. Zadanie nie będzie łatwe, zwłaszcza że podejrzani będą robić wszystko, by nie zostać zdemaskowanymi, a grupie młodych detektywów będzie grozić duże niebezpieczeństwo.

Kraina syren. Królestwo koralowców

L. Chapman

Kraina syren to seria opowiadań o podwodnym świecie, pełnym magii, pięknych widoków i niesamowitych przygód. Kraina syren. Królestwo koralowców to pierwsze spotkanie czytelnika z młodą syreną, która przeprowadza się do nowego miejsca. Podekscytowana syrenka nie może się doczekać poznania nowych przyjaciół. Dziewczynka szybko odnajduję się w nowym otoczeniu i poznaje przyjaciół, którzy tak jak ona kochają zwierzęta i środowisko. Młode syreny będą musiały zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami. Ich pierwsza sprawa to znalezienie sprawcy zniszczenia jaskini koralowców. Czy młodym syreną uda się znaleźć podejrzanego?

Agentka Zaiba w akcji. Zaginione diamenty

A. Sami

Seria fantastycznych książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci. Bohaterka opowiadania jest Zaiba, dziewczynka, która pragnie zostać detektywem. Wie wszystko o tym, jak powinno wyglądać śledztwo, jednak tylko w teorii. Dziewczynka poszukuje spraw, w których mogłaby ujawnić swój detektywistyczny talent. Zaginione diamenty to pierwsza z serii przygód małej detektyw. Podczas przyjęcia dziewczyna musi ustalić tożsamość jednej bardzo ważnej osoby, niestety sprawy komplikują się, gdy ginie pies celebryty z bezcenną diamentową obrożą.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Teatr z Lassem i Mają

M. Widmark H. Willis

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to seria książek dla dzieci od wielu lat doceniana i nagradzana. Akcja książek rozgrywa się w małym miasteczku Valleby w Szwecji oraz jego okolicach. Dwójka przyjaciół, wspólnie chodzą do tej samej klasy i prowadzą małe biuro detektywistyczne. Teatr z Lassem i Mają to propozycja książki dla wszystkich fanów Lassego i Mai, którzy nie tylko lubią czytać o przygodach małych detektywów, ale też bawić się wokół fabuły ich historii i wcielać się w ich role. W tej książce mali czytelnicy znajdą cztery tajemnice rozpisane na role – gotowe do wystawienia w domu, szkole, bibliotece. Książka zawiera trzy sztuki, które oparte są na znajomych wątkach wcześniejszych wydań – tajemnicy diamentów, pociągu i miłości, a także jedną zupełnie nowe opowiadanie „Tajemnica orkiestry”.

Detektyw pozytywka

G. Kasdepke

Detektyw Pozytywka to książka detektywistyczna dla młodszego czytelnika. W powieści znajduje się kilkanaście zagadek, które dzieci podążając śladem detektywa Pozytywki, będą w stanie samodzielnie rozwiązać. Mali detektywi zmierzą się z zagadkami dnia codziennego jak na przykład roztrzaskany na balkonie wazon z wodą przez mróz. Podejmowanie prób rozwiązywania zagadek dzieci uczą się logicznego myślenia i spostrzegawczości. Detektyw Pozytywka jest lubiany przez wszystkie dzieci, potrafi rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę. Może i ty odwiedzisz dzisiaj agencje "Różowe okulary" i sprawdzisz jaką sprawę próbuję rozwiązać detektyw Pozytywka?

Maja Orety i skarb Szkocji

E. Sarnacka-Mahoney

Maja Orety i skarb Szkocji to ciekawa książka detektywistyczna dla dzieci o przygodach wyjątkowej dziewczynki, która uwielbia tajemnicze historie i za sprawą ciekawości świata, zamienia się w sprytną detektywkę! Maja Orety i skarb Szkocji to druga część przygód Mai, w której Maja razem z przyjaciółką Weroniką prowadzi śledztwo, które kieruje je na trop skarbu templariuszy. Dziewczynki przenoszą się w niej do średniowiecznej Szkocji i doświadczają na własnej skórze, jak wyglądało życie ich rówieśników przed siedmiuset laty i… nie mogą się doczekać, by jednak wrócić do XXI wieku.

Dom ukrytych cudów

S. Gosling 

Dom ukrytych cudów to doskonale napisana i ekscytująca książka detektywistyczna dla dzieci i pełna przygód powieść z nutką historii w tle. Jej bohaterkami są siostry Zinnie, Sadie i Nell, które mieszkają w piwnicach w starego i zrujnowanego domu w Edynburgu, w którym coraz częściej dochodzi do tajemniczych wydarzeń. W mieście coraz bardziej popularne stają się pogłoski, że ich ponury dom zamieszkują duchy. i chociaż rodzeństwu nie jest łatwo, to dziewczynki cieszą się, że mogą być razem. Wiele osób chce się o tym przekonać, a wśród nich jest sam Arthur Conan Doyle.

Zanim odejdę

M. Nijkamp

Zanim odejdę to wciągający thriller psychologiczny dla nastolatek. Corey i Kyra były niegdyś nierozłącznymi przyjaciółkami. Wszystko się zmienia, kiedy Corey wyprowadza się z rodzinnej miejscowości Lost Creek. Dziewczyny nadal się przyjaźnią, ale z racji dystansu nie mają możliwości tak często się spotykać. Od tego czasu wiele się zmienia, ale przyjaźń dziewcząt nadal trwa. Kiedy kilka dni przed zaplanowaną wizytą w rodzinnym mieście Corey otrzymuje informację o śmierci Kyry, postanawia mimo wszystko odwiedzić Lost Creek, aby zrozumieć, co wydarzyło się w życiu jej przyjaciółki podczas jej nieobecności. Tym samym zaczyna odkrywać mrożące krew w żyłach sekrety i podejmuje próbę rozwikłania tajemnicy śmierci swojej przyjaciółki.

Wróć do mnie

L. Ballerini

Wróć do mnie do wciągająca powieść dla nastolatków, w której czwórkę bohaterów łączy jeden sekret. Paulina, Mattia, Albert i Eleonora wiodą zwyczajne życie i doświadczają sytuacji typowych da wszystkich nastolatków: pierwszych miłości, konfliktów rówieśniczych i przyjaźni, skomplikowanych sytuacji rodzinnych. Na co dzień wszyscy chodzą do szkoły i rozwijają swoje pasje i teoretycznie nie wyróżniają się niczym szczególnym spośród swych rówieśników. To jednak pozory! Pewnego dnia spotykają tajemniczą postać w czerwonym płaszczu i z czasem odkrywają, że nie jest to ta sama kobieta. To spotkanie jednak na zawsze zmienia diametralnie ich dotychczasowe życie. Z czasem okazuje się, że wszystkich bohaterów łączy coś jeszcze... wspólny sekret. 

Paradise Project. Pozory mylą

M. Mous

Wciągający i ekscytujący thriller dla młodzieży, w którym nic nie jest takie, jakim wydaje się na początku…
Powieść Paradise Project Mirjam Mous to intrygująca książka na miarę ponadczasowych kryminałów Agathy Christie idealna dla młodzieży. Nastolatek o imieniu Mink zafascynowany jest światem magii i aby zgłębić tajniki pracy iluzjonistów, rozpoczyna praktykę u Hermana, który jest jednocześnie dziennikarzem lokalnej gazety. Kiedy jego mentor ginie w tajemniczych okolicznościach, Mink jest przekonany, że jego śmierć nie jest zrządzeniem losu - Herman bowiem wcześniej zdradził mu, że prowadzi śledztwo dziennikarskie. Chłopak postanawia rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci dziennikarza i dokończyć śledztwo swojego mentora.

Książki detektywistyczne to idealne wprowadzenie do książek kryminalnych, po które często sięga młodzież. Znajdują w nich frapujące, trzymające w napięciu historie, które nie pozwalają przerwać lektury.

Jesteśmy przekonani, że wśród proponowanych przez nas publikacji, udało się wam znaleźć idealną książkę, która zachwyci niejednego fana książek detektywistycznych. Jeśli jednak tak się nie stało lub masz problem z podjęciem decyzji, jaką książkę wybrać skontaktuj się z Księgarnią Tuliszków na adres sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl lub zadzwoń pod numer +48 63 240 77 77.

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium