Książki na prezent ślubny - zaskocz nowożeńców książką 0
Książki na prezent ślubny - zaskocz nowożeńców książką

Ślub to wyjątkowy dzień dla każdej zakochanej pary. Towarzyszą mu niezapomniane emocje, grono osób najbliższych, przyjaciół i rodziny, zabawa do białego rana i… prezenty! Coraz częściej młode pary decydują się na nietuzinkowe prezenty, a ślubom powszechnie towarzyszy lista prezentów ślubnych. Nowoczesne pary młode rezygnują też z kwiatów, a ich brak rekompensowany jest innymi, wyjątkowymi i oryginalnymi upominkami - losy totolotka, dobre wino i książki na prezent ślubny. Na ten ostatni pomysł sami decydują się również goście weselni, którzy zamiast nietrwałych kwiatów, wręczają młodym parom książkę z dedykacją, która staje się uniwersalną i ponadczasową pamiątką ślubu.

Ciekawa książka dla młodej pary

Ciekawa książka na prezent ślubny może stać się dla obdarowanej pary okazją poznania nowego gatunku literackiego, nieznanego autora, bestsellerowej powieści lub nowości wydawniczej, a w rezultacie inspiracją do lektury. Ciekawa książka może być dla wielu par młodych pomocnym źródłem wielu inspiracji, wartościowych porad i odpowiedzi na nurtujące pytania. Wszak małżeństwo to dla wielu par moment próby i sakrament, który rozpoczyna etap dorosłego życia pełnego wyzwań, naturalnych kłopotów, niekiedy trudnych decyzji. Wraz z nim często pojawiają się takie problemy, jak podział domowych obowiązków, budowanie relacji z teściami i rodziną, tworzenie dom owego budżetu, gotowanie wspólnych posiłków, aranżacja wspólnej przestrzeni domu – to tematy wielu ciekawych książek.

Książka dla nowożeńców

Książka dla nowożeńców to doskonała alternatywa dla nietrwałych kwiatów i tradycyjnych kartek. Jeśli decydujecie się na tak oryginalny upominek ślubny, musicie jednak wybrać nieszablonowy temat książki lub ponadczasowy tytuł. Zazwyczaj spośród wielu propozycji książek dla nowożeńców wybierane są książki o miłości, książki z poczuciem humoru, poradniki i przewodniki, książki religijne, poezja i proza, a nawet książki kucharskie.

Jeśli nie macie pomysłu na wspólny prezent książkowy z okazji ślubu, możecie każdemu nowożeńcowi sprezentować oddzielną książkę. Książki dla kobiet to doskonały prezent ślubny dla Panny młodej – szczególnie polecana jest literatura społeczno-obyczajowa, książki o miłości, poradniki psychologiczne. Pan młody może być natomiast miłośnikiem zupełnie innej literatury. Książki dla mężczyzn to przede wszystkim książki fantasy, kryminały i thrillery oraz reportaże - z naszego doświadczenia wynika, że panowie częściej sięgają po taki rodzaj literatury.

Książka religijna na prezent ślubny

Książki religijne doskonale sprawdzają się jako prezent ślubny dla nowożeńców, dla których wiara stanowi ważny element życia. Książka religijna na prezent z okazji ślubu może być ponadczasową pamiątką rodzinną, przekazywaną niekiedy z pokolenia na pokolenie i towarzyszyć rodzinie przez wiele lat. Taką książką na prezent ślubny jest oczywiście Pismo Święte Nowego Testamentu i Pismo Święte Starego Testamentu. Biblia, jako prezent ślubny dla rodziny wierzącej i celebrującej słowo Boże może być ważnym i cennym upominkiem, o ważnej religijnie treści.

Pismo Święte. Stary i Nowy Testament

Pismo Święte jest powszechnym prezentem książkowym na ślub - na jego kartach wiele par, dla których wiara i religia wyznaczają kanon życiowych wyborów znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania wyznania chrześcijańskiego. Biblia na prezent ślubny zazwyczaj wręczana jest parom młodym przez matkę lub ojca chrzestnego i jest prezentem ponadczasowym i podarunkiem na całe życie – to dla nowożeńców źródło inspiracji i wiedzy chrześcijańskiej.

Książka religijna na prezent ślubny

Pismo Święte. Stary i Nowy Testament

Książka kucharska na prezent ślubny

Książka kucharska, jako prezent ślubny to już niemal klasyk – książki kucharskie są dość powszechnym upominkiem na ślub. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie domu i codziennych relacji rodzinnych bez spożywanego wspólnie posiłku, książka kucharska wydaje się wręcz idealnym wyborem na prezent ślubny, jednak wiele obdarowanych par może potraktować ją, jako prezent „z przymrużeniem oka”. Najczęściej na prezent ślubny wybierane są książki kucharskie z potrawami regionalnymi lub tzw. kuchnia polska. My jednak proponujemy nowoczesną i zdrową kuchnię.

Zdrowa Kuchnia

Zdrowa kuchnia to książka kucharska, w której znajdziecie przepisy kuchni wegańskiej i wegetariańskiej, przepisy na potrawy zdrowe i urozmaicone, ale jednocześnie proste w realizacji. Twarda oprawa i imponująca ilość stron książki i znajdujących się na nich propozycji potraw, bogate ilustracje i ciekawe tematy kulinarne sprawią, że to idealna książka kucharska na prezent ślubny!

Książka kucharska na prezent ślubny

Zdrowa kuchnia

Książka na ślub

Książka to dość oryginalny prezent na ślub, ale coraz częściej wybierany jako alternatywa kwiatów, które przekwitną. Na jej kartach możesz dodatkowo zapisać dedykację i życzenia na ślub. W ten sposób możesz mieć pewność, że dedykacja na ślub przypomni nawet po upływie wielu lat Twoje intencje i najlepsze życzenia.

Złote myśli. Sztuka życia

To ciekawa propozycja książki na prezent ślubny – na jej kartach znajdziesz najróżniejsze cytaty, przysłowia i tzw. złote myśli o miłości, bogactwie, szczęściu. Złote myśli na ślub mogą być cenną pamiątką, ale i źródłem inspirujących cytatów i dedykacji na wiele okazji. To doskonała alternatywa dla kartki z życzeniami.

Książka na ślub

Złote myśli. Sztuka życia

Dedykacja do książki na ślub

Dopełnieniem książki w prezencie ślubnym jest odpowiednia dedykacja. Dedykacja do książki na ślub jest czasami ważniejsza od samego prezentu. Czasami dedykacja jest bagatelizowana, jednak nic nie przywołuje tak pozytywnych emocji i wzruszeń, jak kilka osobistych słów i zdań przeczytanych na karcie tytułowej książki. Wiele par młodych najbardziej cieszy się z czytania życzeń na kartach i dedykacji w otrzymanych książkach.

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.
Albert Schweitzer

Chcąc doznać pełni szczęścia, trzeba je dzielić z kimś drugim.
Mark Twain

Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje, bo większym szczęściem jest dawać niż brać.
Max Scheler

Szczęście jest miłością, niczym innym. Kto potrafi kochać, jest szczęśliwy.
Hermann Hesse

Podstawą wszelkiej mądrości jest przekonanie, że szczęście przychodzi tylko poprzez miłość.
Hermann Hesse

Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia.
Georges Bernanos

Co to jest szczęście? Innych uczynić szczęśliwymi.
Wilhelm von Keppler

Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.
Phil Bosmans

Książka na prezent ślubny 2021 / 2022

Nasza księgarnia internetowa posiada w swojej ofercie książki na prezent ślubny w sezonie 2021 / 2022. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, szukasz idealnej książki na prezent ślubny w sezonie 2021 / 2022 albo masz problem z wyborem tytułu – napisz na adres sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl lub zadzwoń pod numer +48 63 240 77 77.

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium