Bezpłatny certyfikowany webinar dla nauczycieli - Wartościowe rozmowy. O odwadze i empatii 0
Bezpłatny certyfikowany webinar dla nauczycieli - Wartościowe rozmowy. O odwadze i empatii

Zapraszamy na kolejny z cyklu bezpłatnych certyfikowanych webinarów dla nauczycieli i pedagogów.

WARTOŚCIOWE ROZMOWY

O odwadze i empatii

z gościnnym udziałem Marka Michalaka

  1. Czym dla uczniów jest empatia odwaga?
  2. Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na ważne tematy?
  3. Jak wspólnie zdefiniować w prosty sposób trudne pojęcia?
  4. Jak przeprowadzić zajęcia na temat wartości w szkole lub bibliotece?

Na te pytania odpowiadamy wraz z zaproszonymi gośćmi, a są nimi Beata Kubsik i Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka.

 

Podczas spotkania wraz z zaproszonymi gośćmi przedstawiamy sprawdzone pomysły na wykorzystanie fragmentów najnowszej powieści Marka Michalaka pt. "Opowieści o tym, co w życiu ważne" na zajęciach w klasach 1-3 i 4-8 szkoły podstawowej.

Za pomocą prostych przykładów i realnych rozwiązań metodycznych prowadzące prezentują własne pomysły i scenariusze na realizację trudnych zajęć wychowawczych i dydaktycznych w sposób twórczy, kreatywny, przystępny dla uczniów - na przykładzie wybranych opowiadań z książki M. Michalaka "Opowieści o tym, co w życiu ważne".

Pobierz gotowe scenariusze zajęć dla uczniów szkoły podstawowej:

  1. Scenariusz lekcji na temat empatii - dla klas 1-3 szkoły podstawowej
  2. Scenariusz lekcji na temat odwagi - dla klas 4-8 szkoły podstawowej 

O PROWADZĄCYCH

Nauczycielki w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie, założycielki i administratorki grupy facebookowejEDU_dzielnia, autorki i prowadzące audycję edukacyjną EDU_dzielnia, czyli refleksyjnie o edukacji, pasjonatki oceniania kształtującego, OK zeszytu, nowych technologii w edukacji, pracy metodą projektu, Porozumienia bez Przemocy.

Beata Kubsik

Doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Autorka innowacji 2021/2022 „Chcę mówić językiem żyrafy! Minimediacje w naszej klasie”.

Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka

Trenerka w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Autorka innowacji 2021/2022 „Doceniam bez ocen”.


Opowieści o tym, co w życiu ważne to wyjątkowa książka dla dzieci stworzona z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Marek Michalak przedstawia w niej wartości ponadczasowe i tematy niekiedy skomplikowane dla małego czytelnika. Do tej dyskusji o wartościach i ważnych pojęciach autor zaprasza czytelników z dwójką bohaterów jego książki - Julką i Miłoszem. Dzięki temu tłumaczy dzieciom trudne pojęcia w sposób mądry i zrozumiały, z wrażliwością i empatią, która towarzyszy tylko wyjątkowym wychowawcom. W książce odnajdziecie wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Dzieci dowiedzą się z niej, czym jest patriotyzm i dlaczego tak ważne jest własne zdanie i asertywność w życiu codziennym. Ważnym aspektem w książce są prawa dziecka, do których autor często nawiązuje w przedstawianych w niej historiach. Opowieści o tym, co w życiu ważne to także doskonały materiał literacki i dydaktyczny do rozmów wychowawczych, zajęć terapeutycznych, dyskusji w domu i podczas lekcji w szkole lub bibliotece. Książka porusza tematy ważne, piękne i potrzebne, nawiązując do uczuć i nastrojów oraz doświadczeń i dylematów bohaterów przywoływanych w niej historii, dzięki temu pozwala małych czytelnikom utożsamiać się z jej bohaterami oraz odpowiada na dziecięce potrzeby wyjaśnienia i zrozumienia emocji i skomplikowanych pojęć. Zobacz fragment książki

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium