Biblioteka sercem szkoły. Bank dobrych praktyk - bezpłatny webinar z Iwoną Pietrzak-Płachtą 0
Biblioteka sercem szkoły. Bank dobrych praktyk - bezpłatny webinar z Iwoną Pietrzak-Płachtą

Zapraszamy na film z webinaru z Iwoną Pietrzak-Płachtą pt.

Biblioteka sercem szkoły. Bank dobrych praktyk

w oparciu o współpracę z Księgarnią Tuliszków.

Zapraszamy na pasjonujące spotkanie z wyjątkową nauczycielką prowadzącą szkolną bibliotekę, pełne inspiracji, podpowiedzi, doświadczeń...

 

 

Data realizacji webinaru: 26.04.2023 r.

Agenda spotkania:

  1. Krótka historia Wypożyczalni Skrzydeł - opowieść o narodzinach pomysłu na to miejsce, pandemii i ludziach którzy pomogli stworzyć to miejsce.
  2. Biblioteka sercem szkoły i miejscem w którym wszystko się zaczyna - dlaczego to ważne by przestać być tylko wypożyczalniami książek i czym jeszcze możemy być?
  3. Dlaczego lider - bibliotekarz jest taki ważny?
  4. Dlaczego marka biblioteki jest ważna? O wadze wizerunku szkolnej biblioteki.
  5. Jak tworzyć wSPAniałe przestrzenie edukacyjne w szkolnych bibliotekach, w trosce o dobrostan uczniów? O miejscu relaksu , strefie ciszy, zmysłoczułych przerwach i kapturze ciszy w Wypożyczalni Skrzydeł.
  6. Książkowe Top of the Top z propozycją działań.

Lista książek rekomendowanych i kwalifikowanych w ramach zakupów NPRCz 2.0

 Poznaj listę ponad 1000 tytułów nowości i bestsellerów literackich dla przedszkola, szkoły podstawowej i szkoły średniej. Agnieszka Kownatka-Ruszkowska przygotowała dla nas własną, subiektywną listę książek, która powstała na kanwie osobistych doświadczeń i konsultacji z dziećmi i młodzieżą. To nowości wydawnicze i bestsellery literackie.

  

  

O prowadzącej

Iwona Pietrzak-Płachta

Nauczyciel Roku 2022. Twórczyni Wypożyczalni Skrzydeł – biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie, wyjątkowej przestrzeni, jednej z najpiękniejszych szkolnych bibliotek w Polsce. Propagatorka i trenerka budowania marki i identyfikacji wizualnej bibliotek szkolnych.
Ze swoją biblioteką uhonorowana w 2022 r. nagrodą im. Janusza Korczaka za stworzenie w podlubelskiej szkole wyjątkowej biblioteki i centrum szkolnego życia oraz wdrażanie korczakowskich idei.
Wyróżniona nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz nagrodą Wójta Gminy Wólka.
Prowadzona przez nią Wypożyczalnia Skrzydeł to również wielokrotna laureatka konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa”.
Dzieli się swoimi pomysłami na propagowanie czytelnictwa i prowadzenie wyjątkowej szkolnej biblioteki podczas konferencji i spotkań metodycznych w całej Polsce. Publikuje.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium