Jak przygotować się do matury 0
Jak przygotować się do matury

Wielkimi krokami zbliża się maj – miesiąc, w którym młodzież przystępuje do egzaminu dojrzałości. Tegoroczne matury zaplanowane są w okresie przypadającym od 4 do 20 maja. Zostało więc niewiele czasu na powtórki, a jeszcze mniej na ostatnie przygotowania.

Matura w pigułce, czyli jak się przygotować i nie zwariować?

Nie ulega wątpliwości, że współczesna młodzież jest wręcz bombardowana szerokim spektrum wiadomości i informacji. XXI wiek, w którym przyszło im wzrastać, rozwijać się i kształcić jest trudnym czasem zmian, innowacji, nowoczesnych technologii. W tym „gąszczu informacyjnym” trudno jest odnaleźć się osobom dorosłym, nie dziwi więc fakt, że młodzież czuje się zagubiona w chaosie wiadomości, zniechęcona niepowodzeniami, zmęczona wymaganiami. Te trudne emocje potęguje kultura „instant” (kultura natychmiastowości) oraz nieograniczone możliwości internetu, który niejednokrotnie staje się „wyrocznią” i ogromnym źródłem wiedzy. Przestrzeń Internetu ma jednak wiele mankamentów, a jednym z kluczowych jest fakt, że publikowane w nim informacje o zasięgu globalnym bywają często nierzetelne, niesprawdzone, zafałszowane, anonimowe, pozbawione źródeł. Warto jest więc, przygotowując się do sprawdzianów i egzaminów wybrać bezpieczne i rzetelne źródła wiedzy. Takimi z całą pewnością są podręczniki, słowniki, encyklopedie, tablice i repetytoria.

Do matury zostało tak niewiele czasu, że warto jest go spożytkować na wartościowe działania, które w sposób prosty i merytoryczny pomogą przypomnieć, usystematyzować i skatalogować najważniejsze informacje, które każdy uczeń szkoły średniej przyswajał w ciągu ostatnich lat edukacji. Naturalnie, najlepszymi źródłami wiedzy i informacji dla uczniów są podręczniki, zeszyty ćwiczeń oraz notatki, jednak warto wspomóc maturzystów dodatkowymi narzędziami i pomocami naukowymi.

Kompendium licealisty

Kompendium licealisty to „esencja” wiedzy z języka polskiego i rzeczowa publikacja stworzona z myślą o uczniach szkół średnich oraz maturzystach. To cenne źródło informacji dla wszystkich, którzy chcą w jednej książce znaleźć wszystkie niezbędne informacje z zakresu języka polskiego. Szeroki przekrój wiedzy z języka polskiego i jednocześnie usystematyzowane treści pozwalają na szybkie odnalezienie informacji z dziedzin takich, jak: historia literatury i charakterystyka epok literackich wraz z nawiązaniami do późniejszych epok, cechy literatury w poszczególnych epokach, popularne gatunki literackie, skondensowane opisy dzieł literackich, teoria literatury, charakterystyka pisemnych form wypowiedzi. Ta książka doskonale pomoże w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego oraz ułatwi powtórki.

Kompendium licealisty

 

Tablice przedmiotowe

Doskonałym źródłem usystematyzowanej wiedzy są tablice przedmiotowe, które zawierają wyselekcjonowane najważniejsze informacje – kluczowe w kontekście wymagań maturalnych. Pozwalają one młodzieży uporządkować zdobytą wiedzę i powtórzyć poznane wcześniej wiadomości (wzory, reguły, pojęcia, daty).

tablice przedmiotowe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium