Książki na jesień 2021 - Propozycje na jesienne wieczory 0
Książki na jesień 2021 - Propozycje na jesienne wieczory

Jesień do czas, kiedy dni stają się coraz krótsze, a jesiennym wieczorom często towarzyszy nuda i poszukiwanie ciekawej formy wypoczynku – zachęcamy, aby była to lektura dobrej książki. Nic tak jak książka w połączeniu z ciepłym kocem i filiżanką dobrej kawy albo herbaty nie wypełni jesiennego wieczoru relaksem i odpoczynkiem od codziennych obowiązków. Jesienią czas się dłuży i zwalnia tempo życia codziennego – to doskonała okazja na nadrobienie zaległości literackich, ale i możliwość zachęcenia młodzieży do lektury ciekawej książki. W przypadku młodzieży, która (nie ukrywajmy) w ostatnim czasie niechętnie sięga po książki, szczególnie polecamy kryminały młodzieżowe, które dzięki porywającej fabule i aurze tajemniczości, do końca trzymają w napięciu i zachęcają do czytania kolejnych stron. Z doświadczenia wiemy też, że młodzież bardzo chętnie sięga również po książki fantasy, które dzięki fabule pełnej magii, symboliki oraz starożytnych wierzeń i archetypów pobudzają wyobraźnię. Dużą popularnością wśród młodzieży cieszą się również komiksy dla młodzieży z barwnymi postaciami i kultowymi bohaterami, sekwencyjnymi historiami oraz artystycznymi grafikami.

A jakie są najlepsze książki na jesień 2021? Najlepsze książki na jesień to takie, przy których czas płynie zdecydowanie szybciej. Oto nasza lista książek na jesienne wieczory.

10 książek na jesienne wieczory

  1. Moja Ołowianko, klęknij na kolanko - Marta Fox
  2. Paradise Project. Pozory mylą - Mirjam Mous
  3. Serce czasu. Niewidzialne miasto – Monika Peetz
  4. Khyona. We władzy srebrnego sokoła - Katja Brandis
  5. Saga księżycowa. Księżycowy czar - Marah Woolf
  6. Piękne złamane serca – Kami Garcia
  7. Zanim odejdę - Marieke Nijkamp
  8. Woodwalkers. Tajemnica Holly – Katja Brandis
  9. Happy Girl Lucky. Daleka od ideału - Holly Smale
  10. Wróć do mnie - Luigi Ballerini

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko

Marta Fox

ZAPOWIEDŹ PREMIERY KSIĄŻKI

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko Marty Fox to powieść obyczajowa dedykowana starszej młodzieży. Jej narratorką jest nastolatka, która odkrywa historię swojej ciotki-babci, lekarki, która leczyła w latach ‘80 dzieci z ołowicy. Postać lekarki jest autentyczna: to wybitna pediatra Jolanta Wadowska-Król. Narracja książki odbywa się na 2 płaszczyznach: w latach ‘80 (to opowieść o polskiej kobiecie walczącej i ryzykującej swoją karierę dla zdrowia dzieci mieszkających na Śląsku, a w rezultacie całych pokoleń mieszkańców Śląska) oraz współcześnie (wakacje nastolatki, pierwsza miłość, zaangażowanie w zrozumienie znaczenia losów dzieci chorych na ołowicę i ukrywania tego skandalu przez władze PRL).

Moja Ołowianko klęknij na kolanko Marta Fox

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko

Paradise Project. Pozory mylą

Mirjam Mous

Paradise Project. Pozory mylą to wciągająca opowieść - kryminał młodzieżowy znanej i lubianej holenderskiej pisarki Mirjam Mouse. To książka idealna na jesienne wieczory dedykowana młodym czytelnikom, której fabuła jest zaskakująca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Nastoletni Mink jest zafascynowany światem magii i zjawisk nadprzyrodzonych i właśnie odbywa praktykę u dziennikarza lokalnej gazety (prywatnie wujka swojej przyjaciółki), który wyjawia chłopakowi sekret, że pracuje właśnie nad sprawą, w którą zamieszanych jest wiele lokalnych osobistości. Zaraz po tym dziennikarz ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a nastolatek postanawia rozwikłać zagadkę.

Paradise Project. Pozory mylą

 Paradise Project. Pozory mylą

Serce czasu. Niewidzialne miasto

Monika Peetz

Serce czasu. Niewidzialne miasto to powieść fantastyczno-obyczajowa, której autorką jest Monika Peetz. Jej bohaterką jest nastoletnia Lena, która mieszka wraz z ciotką i dwoma młodszymi kuzynkami. Jej rodzice nieżyją – zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach w wypadku samochodowym – ich śmierć jest owiana tajemnicą, a jej ciotka niechętnie o tym opowiada Lenie. Lena nie czuje się w domu swojej ciotki dobrze i cały czas poszukuje swojej drogi w życiu. Pewnego razu odnajduje wśród pamiątek po rodzicach stary zegar. Za jego sprawą przenosi się w czasie i trafia do niewidzialnego miasta. Tam poznaje wiele tajemniczych postaci (nowych przyjaciół, ale i śmiertelnych wrogów). Pewnego razu pojawia się tam również intrygujący chłopak o imieniu Dante… Kim jest Dante i jaki związek ma tajemnica miasta z innego wymiaru ze śmiercią rodziców Leny? Dowiecie się z książki.

Serce czasu. Niewidzialne miasto

Serce czasu. Niewidzialne miasto

Khyona. We władzy srebrnego sokoła

Katja Brandis

Tytułowa Khyona to magiczna kraina położona na Islandii, w której życiem i losem mieszkańców rządzą wulkany i gejzery. Główna bohaterka książki – Kari spędza na tej niezwykłej wyspie wakacje z rodzicami. Pewnego dnia podczas spaceru zauważa srebrnego sokoła i postanawia iść jego tropem. W ten sposób trafia to równoległego świata i królestwa Isslar. Początkowo Kari myśli, że to inscenizacja i niespodzianka, którą przygotowali jej rodzice z okazji jej urodzin. Jednak po chwili orientuje się, że jej rodzice nie mają z tą przygodą nic wspólnego. Co więcej w tym samym czasie, kiedy Kari jest w fantastycznym królestwie Isslar, jej rodzice spędzają czas z jej sobowtórem. Kari jest bowiem łudząco podobna do pewnej dziewczyny, która ma popełnić morderstwo na zlecenie księżniczki Isslar.

Khyona. We władzy srebrnego sokoła

Khyona. We władzy srebrnego sokoła

Wróć do mnie

Luigi Ballerini

Wróć do mnie autorstwa Luigi Ballerini to książka obyczajowa osnuta tajemnicą. Jej bohaterami są Eleonora, Paulina, Mattia i Albert. Tę czwórkę, pozornie bardzo różnych, młodych ludzi łączy znacznie więcej niż mogliby przypuszczać. Na pozór wiodą zwyczajne życie nastolatków, a ich codzienność wypełnia nauka w liceum. Wszystkich jednak łączą skomplikowane relacje z rodzicami, a w szczególności matkami oraz skrywane przez nich tajemnice i rodzinne sekrety. Pewnego dnia połączy ich również tajemnicza kobieta w czerwonym płaszczu i sekret, o którym nie mieli pojęcia i którego nie mogą nikomu wyjawić… Za każdym razem, kiedy Eleonora, Paulina, Mattia lub Albert spotykają tą postać, przynosi im niewiarygodne szczęście i w ich życiu zmienia się coś na lepsze. Jednak, czy każdemu z nich pojawia się ta sama postać? Wróć do mnie to pełna ciepła i wrażliwości historia o próbie poznania tajemnic z przeszłości, które ukrywają przez nastolatkami ich najbliżsi.

Wróć do mnie

Wróć do mnie

 Zanim odejdę

Marieke Nijkamp

Zanim odejdę holenderskiej pisarki Marieke Nijkamp to powieść obyczajowa z nutą "dreszczyku". Główny wątek powieści osnuty został wokół przyjaźni dwóch młodych dziewczyn – głównych bohaterek książki: Corey i Kyry. Niegdyś dziewczyny były najlepszymi przyjaciółkami, jednak kiedy Corey przeprowadza się z ich rodzinnej miejscowości. Kilka dni przed długo planowanym spotkaniem przyjaciółek, Corey otrzymuje druzgocącą wiadomość o śmierci Kyry. Postanawia wrócić mimo wszystko do rodzinnej miejscowości i na własną rękę dowiedzieć się, co się wydarzyło i rozwikłać zagadkę śmierci swojej przyjaciółki. Po przyjeździe do miasteczka nic nie wydaje się Corey takie samo – dawni przyjaciele wydają się być obcy, a rodzina Kyry jest przekonana, że śmierć dziewczyny to tylko nieszczęśliwy wypadek. Jednak Corey czuje, że nie jest to prawdą…

Zanim odejdę

Zanim odejdę

Piękne złamane serca

Kami Garcia

Piękne złamane serca autorstwa Kami Garcia to powieść obyczajowa osnuta na wątkach biograficznych autorki. Główną bohaterką książki jest nastoletnia Peyton – uczennica liceum i zawodniczka szkolnej drużyny piłki nożnej. Gra w football jest dla Peyton nie tylko prawdziwą pasją – wiąże z nią również swoją przyszłość i karierę. Początkiem akcji powieści jest dzień, w którym Peyton spada ze schodów i doznaje kontuzji kolana, przez co przez najbliższe kilka miesięcy nie może trenować. O udział w wypadku Peyton oskarża swojego chłopaka, jednak nikt z otoczenia dziewczyny nie może uwierzyć w jej słowa. Jedyną osobą, która ją wspiera jest jej matka. Dla Peyton to wyjątkowo trudny czas i aby poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami, dziewczyna przeprowadza się do swojego wuja do małego miasteczka w stanie Tennessee. Tam poznaje tajemniczego chłopaka Owena. Czy Peyton uda się odbudować zaufanie do innych? Czy pozwoli Owenowi się do siebie zbliżyć?

Piękne złamane serca

Piękne złamane serca

Happy Girl Lucky. Daleka od ideału

Holly Smale

Happy Girl Lucky to przezabawna książka dla nastolatek, której główną bohaterką jest nastoletnia Hope, która na pierwszy rzut oka ma wszystko, czego jej potrzeba do szczęścia – pochodzi ze sławnej hollywoodzkiej rodziny, jest bogata i piękna. Jednak, czy idealne życie istnieje? Hope brakuje wsparcia i uwagi rodziców, którzy są wiecznie zajęci swoimi sprawami i nie poświęcają jej czasu. W jej rodzinie istnieje jeszcze jedna ważna zasada – pomimo sławy jej rodziców, Hope dopiero po ukończeniu 16 lat może stanąć w „blasku fleszy”, a do tego czasu nie może uczestniczyć w medialnym show. Każdego dnia marzy o sławie i o „wielkiej miłości”, więc kiedy pewnego dnia czyta w horoskopie, że to idealny moment na znalezienie miłości, postanawia zrobić wszystko, aby spełnić przepowiednię.

Happy Grirl Lucky

Happy Girl Lucky. Daleka od ideału

Saga księżycowa. Księżycowy czar

Marah Woolf

Saga księżycowa to bestsellerowa seria powieści fantasy dla młodzieży niemieckiej pisarki Marah Woolf. Jej głównymi bohaterami jest dwójka nastolatków Emma i tajemniczy, nieco ekscentryczny Calum, którzy poznają się w kluczowym dla Emmy momencie, kiedy dziewczyna traci matkę i przeprowadza się ze swojego domu w Waszyngtonie do wujka i jego rodziny w Szkocji. To fascynująca historia przyjaźni i rodzącej się miłości, dojrzewaniu i wchodzeniu w dorosłość. Cała powieść – jej fabuła, postacie, zwroty akcji – otoczona jest aurą tajemniczości, co sprawia, że książka te jest wręcz idealna na jesienne długie wieczory.

Saga księżycowa

Saga księżycowa. Księżycowy czar

 Woodwalkers. Tajemnica Holly

Katja Brandis

Woodwalkers to rewelacyjna seria książek, w których fantastyka doskonale łączy się z przygodą. To powieści fantastyczno-przygodowe dla młodzieży, których bohaterami są przemieńcy, czyli tajemnicze młode istoty, niezwykłe zwierzęta, które opuszczają swój dotychczasowy świat i zamieszkują wśród nas pod ludzką postacią. Na uwagę zasługuje nie tylko niezwykle wciągająca akcja tej książki oraz artystyczne ilustracje. Autorka – Katia Brandis w bardzo konsekwentny sposób kreuje postaci i profile głównych bohaterów powieści, nadając ich ludzkim postacią cechy zwierząt, które reprezentują w swoim świecie.

Woodwalkers

Woodwalkers. Tajemnica Holly


Jesień to najbardziej tajemnicza pora roku, której towarzyszą długie wieczory, mgła i aura wyciszenia przed zimą. To czas w którym nasze codzienne życie zwalnia tempa na rzecz relaksu (chcąc nie chcąc do odpoczynku zmuszają nas coraz krótsze dni). Wyobraź więc sobie idealny jesienny wieczór, który wypełnia lektura dobrej książki w wygodnym fotelu, otuleniu ciepłym kocem i towarzystwie aromatycznej herbaty z miodem i cytryną. Jesteśmy przekonani, że z tymi książkami żaden jesienny wieczór nie będzie nudny i nie będzie się dłużył. A jeśli chcesz poznać więcej propozycji książek na jesień zachęcamy do kontaktu – napisz na adres sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl lub zadzwoń pod numer +48 63 240 77 77.

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium