Książki na prezenty na Dzień Dziecka 2022 0
Prezenty na Dzień Dziecka dla chłopca

Już wkrótce czerwiec - jeden z najradośniejszych miesięcy w roku. Rozpocznie go dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci i najpiękniejsze święto - Dzień Dziecka! Warto wiedzieć, że Dzień Dziecka to nie tylko dzień zabawy i swawoli. Święto to zostało ustanowione w 1954 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych i ma na celu zwrócenie uwagi na prawa dzieci na całym świecie, respektowanie ich i przestrzeganie. W wielu krajach święto to jest obchodzone w różne dni, w Polsce Dzień Dziecka świętujemy 1 czerwca.

Rodzice często głowią się, jaki prezent na Dzień Dziecka będzie najlepszy dla ich pociech. Często pojawia się również problem, jaki prezent na Dzień Dziecka wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? W tym artykule pomożemy wam znaleźć idealne prezenty dla chłopców i dla dziewczynek. Co więcej, doradzimy, jakie książki najlepiej sprawdzą się dla dzieci w różnym wieku i podpowiemy, jaki wybrać prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka, a jaki dla 9-latka. W takim przypadku doskonale sprawdzą się kreatywne prezenty dla dzieci, a czy może być coś bardziej kreatywnego od pasjonującej książki? W kategorii książki na prezent na Dzień Dziecka znajdziesz ponad 120 wyselekcjonowanych tytułów książek idealnych na drobny i nieco większy upominek książkowy z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Aby pomóc Wam w tym niekiedy trudnym wyborze najlepszej książki na prezent dla dziecka, przygotowaliśmy dla Was TOP 10 tytułów książek polecanych przez rodziców, blogerów i recenzentów. 

 1. Opowieści o tym, co w życiu ważne - Marek Michalak
 2. Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców
 3. Bajki o zwierzętach z morałem
 4. Złota Księga Bajek
 5. Antologia poezji dla dzieci
 6. Co słonko widziało... - Maria Konopnicka
 7. Nazywam się Jeżynka - Piotr Rowicki
 8. Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna - Magda Maciak, Artur Maciak
 9. Opowieści o bohaterskich zwierzętach - Agnieszka Mokrogulska
 10. Florek. Pokochaj delfinka. Zwierzęta w potrzebie
 11. Dlaczego jeże mają kolce? - Mariola Jarocka
 12. Atlas cudów świata dla dzieci
 13. Zwierzęta wokół nas. Encyklopedia dla dzieci
 14. Kosmos
 15. Podniebny świat
 

 

Książka na prezent na Dzień Dziecka dla 2-latka i 3-latka

Zacznijmy od prezentów książkowych na Dzień Dziecka dla dzieci najmłodszych - 2-latka i 3-latka. Oczywistym jest, że 2-latkowie nie potrafią jeszcze czytać, ale dziecko w tym wieku poznaje świat, jest doskonałym obserwatorem i interesuje je niemal wszystko, co je otacza. W mieszkaniu chętnie poznaje nowe przedmioty, będąc na spacerze fascynuje je świat zewnętrzny: mijane osoby, zmiany pogody, rośliny, zwierzęta, ruch uliczny. To doskonały czas na rozpoczęcie przygody z literaturą i rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, a doskonale wiemy, że nie nie wpływa tak korzystnie na pobudzanie zainteresowań literackich dzieci, jak wspólne czytanie książek. Dzieci najmłodsze z przyjemnością słuchają głośnego czytania i analizują ilustracje książek. Najwięcej radości przyniesie dzieciom czytanie klasyków literatury dziecięcej.

Doskonałym wyborem będzie tu Antologia poezji dziecięcej - to obszerna, pięknie wydana w twardej oprawie i formacie A4 książka zawierająca najpiękniejsze wiersze dla dzieci. Znajdują się tu utwory klasyków poezji dziecięcej i autorów takich jak: Ignacy Krasicki, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Adam Mickiewicz, Maria Konopnicka, Władysław Bełza, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Józef Czechowicz. Obok nich mali czytelnicy i ich opiekunowie znajdą wiersze współczesnych autorów: Jana Twardowskiego, Joanny Kulmowej, Józefa Ratajczaka, Joanny Papuzińskiej, Danuty Wawiłow, Zofii Beszczyńskiej, Anny Onichimowskiej, Doroty Gellner, Agnieszki Frączek czy Natalii Usenko. Każdej stronicy tej pięknej książki towarzyszą kolorowe i rozbudzające wyobraźnię dziecięcą ilustracje.

Inną propozycją dla najmłodszych chłopców są książeczki z bajkami i baśniami, bo czymże byłby dziecięcy świat bez tych barwnych opowieści? Wielu dorosłych ma swoje ulubione opowieści z dzieciństwa, często są to właśnie bajki i baśnie czytane przez rodziców na dobranoc, chętnie wraca się myślami do takich chwil. Teraz, mając własne dzieci, również można zaszczepić w nich miłość do książek już od najmłodszych lat. W naszym sklepie znajdziecie duży wybór książek z bajkami i baśniami. Dla najmłodszych dzieci idealne będą Bajki o zwierzętach z morałem. To książka zawierająca kilka pouczających, krótkich opowieści, w których głównymi bohaterami są przyjacielskie zwierzątka. To zabawne, ale zarazem wychowawcze historyjki o trosce o innych, przyjaźni i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Każda z historyjek została zilustrowana, a wszyscy wiemy, jak bardzo dzieci lubią oglądać kolorowe ilustracje. To wyjątkowa pozycja, idealna na prezent na Dzień Dziecka dla najmłodszych czytelników.

Dla tych, którzy preferują jednak klasyczne bajki proponujemy Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców. To przepięknie wydana książka, w której zaprezentowano wybrane baśnie klasyczne w nowej odsłonie. Każda z nich ukazuje dzieciom odwagę i bohaterstwo lubianych przez dzieci postaci literackich. Wśród grona odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców znaleźli się m.in. Alicja z Krainy Czarów, Kopciuszek, Mowgli z Księgi dżungli czy pomysłowy Aladyn, czyli bohaterowie którzy dowodzą, że ciężka praca popłaca i nigdy nie należy przestawać marzyć! Całość książki wzbogacona jest bajecznymi ilustracjami.

Dzieci najmłodsze z pewnością same nie przeczytają tekstu baśni, ale jesteśmy pewni, że chętnie posłuchają go czytanego przez rodziców i z przyjemnością obejrzą kolorowe ilustracje. Książka z baśniami to ponadczasowy i oryginalny prezent dla dziecka.

Książka na prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu

Przedszkolaki to już młodzi, rezolutni obserwatorzy świata, którzy często mają swoje zainteresowania i hobby, dlatego pomysł prezentu na Dzień Dziecka dla przedszkolaka może sprawić kłopot. Dzień Dziecka to szczególne święto również w przedszkolu, tego dnia organizowane są dla dzieci różne festyny, zabawy, konkursy, którym towarzyszy wiele uśmiechów i radości, bo przecież w tym dniu najważniejsze są dzieci i każdemu zależy, aby czuły się one naprawdę wyjątkowo. W trakcie przygotowań do świętowania pojawia się pytanie, jaki wybrać prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu, aby każde dziecko było zadowolone, czy każdemu wręczyć taki sam prezent, czy może różne, sugerując się dziecięcymi zainteresowaniami? My mamy sporo propozycji idealnych prezentów na Dzień Dziecka w przedszkolu.

Klasycznym pomysłem na prezent dla przedszkolaków są książki z baśniami, te ponadczasowe historie zawsze są trafionym prezentem. My szczególnie polecamy zbiór Złota księga bajek. To książka, w której zamieszczono znane i lubiane przez wszystkie dzieci i rodziców bajki wszechczasów. Tekstom najwspanialszych bajek towarzyszą piękne ilustracje, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię czytelników i wzbudzają zainteresowanie czytanym tekstem. Ta książka jest idealna dla najmłodszych dzieci, którym czytanie bajek przez rodziców umila czas i wpływa na ich rozwój, a nieco starsi czytelnicy mogą samodzielnie sięgnąć po tę książkę, aby rozwijać umiejętność czytania. Na kartach Złotej księgi bajek znalazły się m.in. Pinokio, Kopciuszek, Książę zamieniony w żabę, Dzikie łabędzie.

Z doświadczenia wiemy, że przedszkolaki uwielbiają wiersze, dlatego polecamy Wam też książkę z najpiękniejszymi wierszami Marii Konopnickiej pt. Co słonko widziało... To zbiór, w którym prezentowane wiersze są odzwierciedleniem świata dziecięcych wyobrażeń. Zabawne i pouczające kompozycje zostały opatrzone barwnymi, korespondującymi z tekstem ilustracjami. 

Nauczyciele, wychowawcy przedszkolni i rodzice wiedzą, jak ważna jest nauka dobrych manier u dzieci, każdy dba, aby jego dziecko było dobrze wychowane, znało zasady savoir-vivre’u, troszczyło się o środowisko. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że wychowanie dziecka to niełatwa sztuka, dlatego z pomocą przychodzą książki na temat dobrego wychowania, a takich w naszym sklepie nie brakuje. Poradnik kulturalnego dzieciaka to pozycja obowiązkowa nie tylko dla każdego małego urwisa. Dzięki zabawnym, rymowanym wierszykom dzieci poznają zasady savoir-vivre’u, dowiedzą się, jak należy zachowywać się w windzie, na ulicy, w bibliotece, na szkolnym korytarzu czy idąc do kogoś w gości. W Kodeksie dobrych manier wypisano kilka zasad, według których powinno postępować każde dobrze wychowane dziecko. Pozycję wzbogacają piękne, kolorowe ilustracje, które dodatkowo pobudzają dziecięca wyobraźnię. Książka jest doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu.

Prawdziwym hitem dla przedszkolaków będą też komiksy! Dobre maniery bez tajemnic i Ekologia bez tajemnic to wyjątkowe książki, które za pomocą komiksowej formy wprowadzają dzieci w świat ekologii i dobrych manier. W każdej z publikacji znajduje się siedem historyjek poruszających inny problem, m.in. o szkodliwości toreb foliowych, o tym jak oszczędzać wodę i energię elektryczną, jak zachować się podczas wycieczki do lasu, jak właściwie segregować śmieci, jak podawać rękę przy przywitaniu, jak zachować się przy stole czy jak rozmawiać przez telefon w obecności innych osób. Obecnie komiksy świętują swój renesans i z pewnością będą trafionym prezentem na Dzień Dziecka w przedszkolu.

Szukając oryginalnych prezentów dla dzieci, warto zastanowić się nad książkami z poezją, gdyż rymowane wierszyki szybko zapadają dzieciom w pamięć i chętnie się ich uczą. Wierszyki o przysłowiach. Mądrej głowie dość dwie słowie... to książka, która wyjaśnia genezę i znaczenie najpopularniejszych polskich przysłów. Przedszkolaki dowiedzą się z niej m.in. dlaczego nie święci garnki lepią, a fortuna kołem się toczy i poznają znaczenie przysłowia bez zachodu nie ma miodu czy lepszy rydz niż nic.  Co nam w duszy gra? to z kolei zbiór rymowanych wierszyków o muzyce, w którym za pomocą zabawnych tekstów rymowanek i wierszy oraz kolorowych ilustracji scharakteryzowano czym jest muzyka, wyjaśniono, jak powstają dźwięki, co składa się na elementy muzyki, jak powstaje głos. Przedszkolaki poznają z niej również najpopularniejsze style w muzyce, historię instrumentów oraz polskie tańce narodowe. Takie rymowane wierszyki znajdziecie również w rewelacyjnej książce W naszym sklepie znajdziecie też książkę A to polska właśnie… Wierszyki o naszej ojczyźnie. Dzięki tej książce przedszkolaki wybiorą się w wierszowaną podróż po różnych regionach naszego kraju – Mazowszu, Wielkopolsce, Małopolsce, Śląsku, Podhalu, Kaszubach, Podlasiu. W publikacji w poetyckiej formie przedstawione zostały zabytki, słynne miejsca, kultura i tradycje poszczególnych regionów, a także sławni artyści czy naukowcy. 

Dla dziewczynek polecamy bestsellerową książkę Piotra Rowickiego Nazywam się Jeżynka. To historia i przezabawne perypetie dziewczynki o wyjątkowym imieniu Jeżynka, która jest mądra, sprytna i... wyjątkowo niesforna! To książka idealna dla dziewczynek w wieku od 6 do 10 lat - pełna humoru, zaskakujących historii, pięknych ilustracji. Książka zaskakuje czytelników błyskotliwymi komentarzami kilkuletniej Jeżynki, które są nietuzinkowym podsumowaniem każdej jej przygody. Jej zwariowane historie gwarantują każdej 9-letniej dziewczynce świetną zabawę podczas czytania.

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy was mnóstwem pomysłów na oryginalne prezenty dla dzieci, które są doskonałe na prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu, jesteśmy pewni, że nasze propozycje sprawią radość i wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Książka na prezent na Dzień Dziecka w szkole

Dzień Dziecka to także ważne wydarzenie w szkole podstawowej, podobnie jak w przedszkolach w szkołach tego dnia również organizowanych jest wiele atrakcji dla dzieci i tutaj również pojawia się pytanie, jaki wybrać prezent na Dzień Dziecka w szkole? Oczywiście nie pozostawimy was samych i pomożemy znaleźć oryginalne prezenty dla dzieci. Dobra książka jest zawsze trafionym prezentem, u nas znajdziecie doskonałe powieści dla dzieci w każdym wieku.

Dla dzieci z klas 1-3 polecamy książki z serii „Zwierzęta w potrzebie” są to fabularyzowane opowieści, których głównymi bohaterami są zwierzęta. Publikacje, z tego cyklu to ciepłe historie, które uwrażliwiają młodych czytelników na los i krzywdę bezbronnych zwierząt. Udowadniają dzieciom, że zwierzęta także mają takie samo prawo do szczęśliwego życia jak ludzie i nikt nie powinien ich tego prawa pozbawiać. Florek. Pokochaj delfinka to wyjątkowa, wzruszająca i pełna ciepła książka dla dzieci, w której dwaj chłopcy - Kajtek i Adam - spędzają wakacje wraz ze swoimi rodzicami na słonecznych Hawajach, gdzie przeżywają wiele przygód. Podczas jednej z nich pomagają delfinowi, który zaplątał się w żyłkę rybacką. Chłopcy zaprzyjaźniają się nim i coraz bardziej poznają otaczający go fascynujący świat fauny i flory. Książka porusza też ważny współcześnie temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

Opowieści o bohaterskich zwierzętach to wzruszające, autentyczne historie wyjątkowych zwierząt, które w przyjaźni i w relacji z człowiekiem dokonały rzeczy wielkich i niezwykłych i zapisały się na kartach historii i we współczesnych relacjach prasowych. Dzieci poznają w niej losy m.in. niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom pod Monte Cassino, psa Ciapka – żołnierza 305. Dywizjonu Bombowego, psa Dżoka, który jest krakowskim symbolem psiej wierności, Barry’ego – legendarnego psa-ratownika ze Szwajcarii, bohaterskiego gołębia pocztowego Cher Ami czy nieustraszonej klaczy Kerry. Ta książka to doskonałe świadectwo wierności, oddania, miłości towarzyszących nam w życiu codziennym zwierząt. Jej lektura jest nie tylko wzruszająca, ale i pouczająca.

Ciekawą propozycją na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca książki o sporcie. Wielu chłopców uprawia różne dyscypliny sportowe, fascynuje się np. piłką nożną, koszykówką, siatkówką, sportami wodnymi czy lekkoatletyką, dlatego też podarowanie książki o sporcie, w której opisano najróżniejsze dyscypliny sportowe – od tych najbardziej popularnych, po te niszowe – historię sportu i sylwetki najsłynniejszych sportowców świata będzie na pewno doskonałym pomysłem.

Ci, którzy marzą o karierze piłkarskiej będą zachwyceni, gdy zobaczą, że jako prezent na Dzień Dziecka książkę Giganci sportu. Lewandowski. To wyjątkowa książka o Robercie Lewandowskim, w której autor w oryginalny, felietonowy sposób przybliża sylwetkę tego jednego z najpopularniejszych współczesnych piłkarzy. Miłośnicy futbolu znajdą tu m.in. informacje dotyczące jego drodze na szczyt, jego dzieciństwa i początków kariery piłkarskiej przyszłego mistrza. Dzięki tej książce o Robercie Lewandowskim fani Lewego poznają wiele ciekawostek z prywatnego życia piłkarza.

Pasją wielu chłopców jest majsterkowanie i tworzenie własnych wynalazków, dlatego jesteśmy przekonani, że książka Podniebny świat będzie dla nich najlepszym prezentem na Dzień Dziecka. Album ten przedstawia historię lotnictwa i ma na celu przybliżenie niebagatelnych osiągnięć nauki i techniki lotnictwa obecnego i zeszłego wieku. Mali czytelnicy dowiedzą się z niej, jakie były pierwsze podniebne konstrukcje oraz kiedy i dlaczego lotnictwo stało się jednym z najważniejszych środków transportu. W tej serii ukazała się też książka Kosmos, która w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnia czytelnikom skomplikowane fakty dotyczące Kosmosu, układu słonecznego, ciał niebieskich. Mali czytelnicy dowiedzą się też z niej, jak przebiegały pierwsze podróże kosmiczne.


Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień, to czas, w którym najważniejsze są dzieci, to ich święto, dlatego tego dnia dorośli starają się zrobić wszystko, by dzieci czuły się wyjątkowo. W przedszkolach i szkołach organizowane są różne imprezy, festyny. Każdemu dziecku będzie jeszcze milej, gdy tego dnia otrzymają oryginalny prezent, taki, który nie znudzi się po chwili i dodatkowo będzie bardzo pożyteczny. Dlatego z pewnością zgodzicie się z nami, że najlepszymi prezentami na dzień Dziecka są książki, które uczą, bawią, rozwijają zainteresowania i sprawiają, że świat wokół staje się barwniejszy.

Na ten wyjątkowy dzień dzieci czekają z utęsknieniem i niecierpliwością, a dorośli chętnie powracają we wspomnieniach do dawnych lat i z rozmarzeniem przypominają sobie, jak wyglądał ten dzień, gdy oni byli dziećmi.

 

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium