Książki na święta 2021 - 20+ pomysłów na prezent 0
Książki na święta 2021 - pomysł na prezent

Wielkimi krokami zbliża się czas świąt. To magiczny okres wypełniony miłością. W tym czasie głównie myślimy o innych, szukając idealnych prezentów dla najbliższych. Niewątpliwie książka jest najlepszym wyborem na prezent - prezent książkowy jest idealny dla każdego i w każdym wieku. Książkę można wręczyć każdemu bez względu na to, jakie relacje nas łączą. Dodatkowym plusem jest to, że z łatwością ją spakujecie, aby włożyć pod choinkę.

Książki na święta dla dzieci - 5 książek dla dzieci na święta

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby zainteresować dzieci literaturą, a książka jest idealnym prezentem świątecznym dla dziecka. Książki poza dostarczaniem dzieciom mądrej rozrywki, uczą je ciekawości do świata, empatii, polepszają ich kreatywność, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a także zapewniają prawidłowy rozwój intelektualny dziecka. Spośród książek dla chłopców i dziewczynek, wybraliśmy 5 bogato ilustrowanych i pięknie wydanych książek, które idealnie pasują jako prezent na święta.

 1. Magia świąt. Boże Narodzenie na świecie
 2. Magiczne święta Małgosi - Magda Maciak, Artur Maciak
 3. Świąteczne opowieści zwierzaków - Magda Maciak, Artur Maciak
 4. Świąteczna noc
 5. Zimowa kraina cudów 

Magia świąt. Boże Narodzenie na świecie

Magia świąt. Boże Narodzenie na świecie to pięknie wydana i bogato ilustrowana książka dla dzieci i tematyce świątecznej, która w przystępny sposób, w formie pełnych uroku i humory opowiadań wprowadzi małych czytelników w atmosferę świąt, pomoże im zrozumieć specyfikę przygotowań do Bożego Narodzenia, umili czas oczekiwania na wigilię, przybliży dzieciom świąteczne tradycje i zwyczaje. Mali bohaterowie książki - Ida i Robert spędzają przedświąteczny czas z reniferem Mikołaja - Rudim, zwiedzając wraz z nim najodleglejsze zakątki świata i poznając dzięki tej niezwykłej podróży zwyczaj świąteczne. Gdzie mieszka i "pracuje" Święty Mikołaj? Gdzie leży miasteczko Świętego Mikołaja? Jakie zwyczaje są związane z Wigilią Bożego Narodzenia w Polsce? Jak wyglądają święta w Finlandii, Londynie, Nowym Jorku, Rosji czy Japonii? Skąd do Polski "przywędrowała" choinka i zwyczaj "ubierania" świątecznego drzewka?

magia_swia-boze_narodzenie_na_swiecie

Magiczne święta Małgosi

Magda Maciak, Artur Maciak

Magiczne święta Małgosi to książka świąteczna dla dzieci, która opowiada o przygodach małej Małgosi, której wydaje się, że nikomu nie jest potrzebna. Postanawia uciec z domu. Jej ucieczka trwała krótko, ale obfitowała w wiele przygód i zdarzeń. Na koniec Małgosia przekonuje się jednak, jak ważna jest dla swoich rodziców i jak bardzo się o nią martwili.

 Magiczne Święta Małgosi

Świąteczne opowieści zwierzaków

Magda Maciak, Artur Maciak

Świąteczne opowieści zwierzaków to zbiór krótkich, uroczych opowiadań, których akcja dzieje się w okresie Bożego Narodzenia, a głównymi narratorami są zwierzęta. Podczas lektury poznasz m.in. psa Bąbelka, żółwia Turbo, szczurka Zyzia czy Złotą Rybkę.

Świąteczne opowieści zwierzaków

Świąteczna noc

Świąteczna noc to książka dla dzieci bogata w bożonarodzeniowe opowieści o zwierzętach. Książka jest idealną lekturą na długie zimowe wieczory. Bohaterami w opowiadań są zwierzęta, które przeżywają niesamowite przygody. To idealna książka dla wszystkich małych miłośników zwierząt. Uroku książce dodają klimatyczne rysunki.

Świąteczna noc

Zimowa kraina cudów

Zimowa kraina cudów to kolejna książka świąteczna dla dzieci, w której zebrano ciepłe, pełne uroku opowiadania. Akcja opowieści dzieje się w okresie Bożego Narodzenia, a głównymi jej bohaterami są zwierzęta. Zimowa kraina cudów idealnie nadaje się do czytania przed snem, dodatkowo każda z historii została zobrazowana nostalgicznymi ilustracjami.

Zimowa kraina cudów

Książki na święta dla młodzieży

Czytanie wśród młodzieży coraz bardziej zyskuje na popularności, ale młodzi czytelnicy poszukują książek odmiennych od lektur szkolnych. Bardzo chętnie sięgają po książki fantastyczne, które pokazują im świat w zupełnie innym wymiarze. Kryminały dla młodzieży to propozycja dla młodego czytelnika, który lubi wciągające, trzymające w napięciu powieści. Niezmiennie ogromnym zainteresowaniem młodzieży cieszą się książki o miłości. Romanse młodzieżowe ukazują cały wachlarz różnorodnych uczuć, fascynujących młodych czytelników postaci, które doświadczają w powieściach problemów i dylematów, z którymi nastolatkowie mogą się utożsamiać. Książka to najbardziej uniwersalny prezent. Niezależnie od tego, czy chcesz obdarować siostrę, brata czy dalekiego kuzyna, którego spotykasz tylko raz w roku (podczas świąt właśnie), w naszej ofercie znajdziesz odpowiednią książkę na prezent świąteczny dla każdego nastolatka.

A jakie są najlepsze książki na święta dla młodzieży? Zdecydowanie nie te przypominające szkolne lektury. Idealna książka dla młodzieży musi być ciekawa, wciągająca i poruszać tematy bliskie nastoletnim duszom.

Przedstawiamy nasze propozycje 10 książek na święta dla młodzieży.

 1. Moja Ołowianko, klęknij na kolanko - Marta Fox
 2. Happy Girl Lucky. Historia szczęściary - Holly Smale
 3. Khyona. We władzy srebrnego sokoła - Katja Brandis
 4. Lil April. Moje życie i inne takie… - Stephanie Gessner
 5. Lizzy Carbon i Klub Straceńców - Maria Fesler
 6. Paradise Project. Pozory mylą - Mirjam Mous
 7. Saga księżycowa. Księżycowa noc - Marah Wool
 8. Serce czasu. Niewidzialne miasto - Monika Peetz
 9. Wróć do mnie - Luigi Ballerini
 10. Twój najlepszy poradnik

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko

Marta Fox

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko to najnowsza powieść Marty Fox. Książka opowiada o życiu Jolanty Wadowskiej-Król, która w latach '70 i '80 XX wieku leczyła dzieci zatrute ołowiem emitowanym z huty w Szopienicach. To u niej Weronika, jedna z bohaterek powieści spędza wakacje i porządkując archiwum, odkrywa jej dramatyczną przeszłość, którą konfrontuje ze światem swoich zawirowań emocjonalnych. Staje się to dla niej terapią, która pozwala otworzyć się na ciekawych ludzi, na przyjaźń i miłość. Dziewczyna podziwia walkę o życie „ołowianów”, jaką lekarka stoczyła z reżimem. Jaką cenę przyszło zapłacić lekarce, zwanej Matką Boską Szopienicką, za wierność swoim zasadom? Czy na Śląsku doszło do ludobójstwa ekologicznego? Te pytania Weronika zadaje sobie dzisiaj, kiedy jest coraz mniej tematów tabu.

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko

Happy Girl Lucky. Historia szczęściary

Holly Smale

Happy Girl Lucky. Historia szczęściary to pierwsza przezabawna, urocza, pełna niezwykłych zwrotów akcji książka z rewelacyjnej, brytyjskiej serii The Valentines. Wciągająca powieść dla młodzieży. Nastoletnie siostry Hope, Faith i Marcy mają wszystko, o czym marzy większość nastolatków: sławę, sukces, pieniądze i piękno. Ale Hope pragnie przede wszystkim miłości i nie ma znaczenia, jak daleko musi się posunąć, aby ją znaleźć…

Historia szczęściary

Khyona. We władzy srebrnego sokoła

Katja Brandis

Khyona. We władzy srebrnego sokoła to wciągająca powieść z gatunku fantasy dla młodzieży. Powieść opowiada o Kari, która wraz z rodziną spędza wakacje na Islandii. Właśnie tam, spotyka srebrnego sokoła, który odmienia jej życie. Trafia do królestwa Isslar, magicznego świata zamieszkiwanego przez trolle, lodowe smoki i elfy. W tym niesamowitym świecie gejzery decydują o losie, a tajemniczy młody człowiek rządzi wulkanami wyspy. Okazuje się jednak, że Kari nie trafiła tam przez przypadek. Kari jest bardzo podobna do młodej dziewczyny, która ma popełnić morderstwo w imieniu księżniczki.

Kyona. We władzy srebrnego sokoła.

Lil April. Moje życie i inne takie…

Stephanie Gessner

Lil April. Moje życie i inne takie… to przezabawna powieść o przygodach tytułowej Lil i jej dość specyficznej rodziny. Ojciec - historyk bujający w obłokach starożytności, matka - sfrustrowana dziennikarka, dwoje starszego rodzeństwa, dwoje młodszego rodzeństwa i ich opiekunka. Duża rodzina to nie tylko dużo miłości i wsparcia, ale często również duży kłopot. Nie zawsze jest łatwo, gdy w domu panuje chaos. Lil czuje się coraz bardziej dorosła i marzy o swoim własnym pokoju. Niespodziewanie w całym tym codziennym zamieszaniu uwagę bohaterki przyciąga nowy chłopak z sąsiedztwa Dennis. W książce młody czytelnik znajdzie dużo humoru i trafnych obserwacji z codziennego życia współczesnej siedmioosobowej rodziny. Lil April. Moje życie i inne takie… to wciągająca powieść nie tylko dla dziewcząt - niejeden dorosły z przyjemnością po nią sięgnie.

Lil April. Moje życie i inne takie...

Lizzy Carbon i Klub Straceńców

Maria Fesler

Życie 13-letniej Lizzy Carbon nie jest kolorowe. Dziewczyna nie dogaduje się ze swoją rodziną. W szkole niestety nie jest lepiej, niemal każdy traktuje ją jak odmieńca. Na domiar złego zbliża się święto szkoły, co wprowadza Lizzy w jeszcze bardziej przygnębiający nastrój. W projektach przygotowanych przez uczniów z okazji święta szkoły, takie osoby jak Lizzy oraz jej przyjaciółka Kristine mogą pełnić tylko podrzędne role w projektach. Bohaterka ma dość takiego życia i pewnego razu postanawia założyć Klub Straceńców, do którego wstęp mają tylko osoby nieakceptowane przez innych. Mario Fesler z humorem i ironią, ale też dużym zrozumieniem porusza ważne problemy współczesnych nastolatków. Wciągająca i refleksyjna książka opowiada o zastraszaniu i marginalizacji osób słabszych i odmiennych przez ich rówieśników, a także porusza problem braku zrozumienia w rodzinie i trudności jakie towarzyszą podczas dorastania.

Lizzy Carbon i Klub Straceńców

Paradise Project. Pozory mylą

Mirjam Mous

Paradise Project to wciągający i ekscytujący thriller dla młodzieży, w którym nic nie jest takie, jakim wydaje się być na początku. Zafascynowany magią i iluzją nastoletni Mink, chce odbyć swoją praktykę szkolną u magika, jednak nie udaje mu się znaleźć mistrza, który zgodziłby się go przyjąć. Wtedy z pomocą przychodzi Jool, najlepsza przyjaciółka Minka, która proponuje mu, aby udał się do jej wuja Hermana - dziennikarza lokalnej gazety. Chłopak niechętnie przystaje na propozycję przyjaciółki. Dziennikarz dzieli się z nim pewnym sekretem. Wkrótce potem Mink znajduje w rzece martwego Hermana i domyśla się, że śmierć mentora nie jest przypadkowa. Pełen obaw, ale i chęci do walki ze złem, postanawia stawić czoła przeciwnościom i zdemaskować mordercę Hermana, a zarazem ujawnić sekret, który dziennikarz zdradził mu przed śmiercią. Powieść Mirjam Mous to intrygująca historia na miarę ponadczasowych kryminałów Agathy Christie.

Paradise Project

Saga księżycowa. Księżycowa noc

Marah Woolf

Saga księżycowa to cykl opowieści o niełatwej miłości dwojga nastolatków - Emmy i Caluma. Młodzi bohaterowie poznają się, gdy po stracie matki Emma jest zmuszona opuścić swój dom w Waszyngtonie i zamieszkać z nieznanym jej dotąd wujem i jego rodziną w Szkocji. Spotyka tam tajemniczego i niedostępnego Caluma, w którym niespodziewanie się zakochuje. Księżycowa noc to podsumowanie tego co dotychczas spotkało Emmę i Caluma. W tej części czytelnik pozna ich nowe przygody i odkryje kolejne sekrety. Saga księżycowa to bestsellerowa seria powieści opowiadających o dojrzewaniu, trudnej miłości i odwadze, by wytrwale dążyć do celu i spełniać swoje marzenia.

Saga księżycowa. Księżycowa noc

Serce czasu. Niewidzialne miasto

Monika Peetz

Bohaterką powieści jest Lena, która mieszka z ciotką i dwoma młodszymi kuzynami. Rodzice Leny zginęli w wypadku, jednak ich śmierć jest owiana tajemnicą. Pewnego dnia, dziewczynka przeglądając rzeczy po rodzicach, odnajduje stary zegar, który wzbudza jej zainteresowanie. Przypadkiem uruchamia go, przez co diametralnie zmienia swoje dotychczasowe życie. Zegar przenosi bohaterkę do niezwykłego miejsca, gdzie spotyka chłopaka o imieniu Dante. Kim jest tajemniczy nieznajomy i jaki to wszystko ma związek z wypadkiem jej rodziców

Serce czasu

Wróć do mnie

Luigi Ballerini

Bohaterami powieści jest czwórka nastolatków, która na pozór nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród swych rówieśników. Paulina, Mattia, Albert i Eleonora wiodą typowe dla swojego wieku życie. W pewnym momencie odkrywają jednak, że mają sekret, który łączy ich w szczególny sposób. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zjawia się tajemnicza kobieta w czerwonym płaszczu. Kim ona jest i czego od nich chce? Czy wszyscy widzą i spotykają się z tą samą kobietą? Bohaterowie starają się odkryć prawdę.

Wróć do mnie

Twój najlepszy poradnik

Okres dojrzewania to czas wyjątkowy. Na uwarunkowaną biologicznie burzę hormonalną, zwaną czasami poetycko czasem burzy i naporu, zmiany w ciele takie jak trądzik czy przetłuszczające się włosy, nakładają się wewnętrzne dylematy i wyzwania stawiane przez współczesny świat. Niniejszy poradnik został stworzony z myślą o wszystkich nastolatkach. Młodzi ludzie znajdują tutaj porady o podpowiedzi rozwiązań problemów, z którymi spotykają się w nastoletnim życiu. Tematy poruszane w publikacji to m.in.: problemy emocjonalne, problemy związane ze zmianami fizycznymi w czasie dojrzewania, trudne relacje z rodziną, brak akceptacji i tolerancji, pierwsze miłości, zaburzenia odżywiania. Twój najlepszy poradnik to książka, która ułatwi nastolatkom wejść w dorosłe życie.

Twój najlepszy poradnik

Jesteśmy przekonani, że wśród proponowanych przez nas książek, udało się wam znaleźć idealny prezent świąteczny i książkę, która zachwyci dziecko i nastolatka. Jeśli jednak tak się nie stało lub masz problem z podjęciem decyzji, jaką książkę wybrać skontaktuj się z Księgarnią Tuliszków na adres sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl lub zadzwoń pod numer +48 63 240 77 77.

Książki dla taty na święta

Wybór prezentu to niełatwe zadanie. Największą trudność sprawiają nam zazwyczaj prezenty dla najbliższych. Dobry upominek powinien sprawić radość obdarowanemu, jak również osobie, która go przygotowała. Zadanie staje się trudniejsze, kiedy chcemy obdarować kogoś, kto zazwyczaj wręczał nam prezenty. W czasie świąt pragniemy odwdzięczyć się tacie za wsparcie, które nam dawał przez całe nasze życie. Prezent dla tak ważnej osoby powinien być równie wyjątkowy co ona. Bez wątpienia takim prezentem będzie książka. Dobrze wybrana, z interesującą treścią i bliska tematycznie osobie obdarowanej z pewnością będzie wyrafinowanym prezentem. Podpowiemy wam, gdzie kupić idealną książkę na prezent świąteczny dla taty.

W naszej księgarni internetowej znajdziecie publikacje, po które chętnie sięgają Panowie. Zebraliśmy tam chętnie czytane przez mężczyzn kryminały, książki fantastyczne czy książki sensacyjne uwielbiane za nieprzewidywalne zwroty akcji, tajemnicze historie oraz narastające napięcie. Jeśli twój tata jest pasjonatem historii i fascynują go wojenne losy to być może idealnymi prezentami będą powieści historyczne, najciekawsze książki wojenne, książki o tematyce Holocaustu, II wojny światowej oraz powieści o wielkich władcach. Posiadanie hobby to wspaniała forma odpoczynku. Dzięki niemu możemy zdystansować się od codziennych problemów, zapomnieć o stresie, a czas wolny spędzamy w pożyteczny sposób. Jeśli twojego tatę pasjonuje fotografia lub wędkarstwo albo jest fanem motoryzacji lub sportu, a może fascynują go militaria - książki o takiej tematyce będą dla niego idealnym prezentem. Jeśli Twój tata nie ma pomysłu, co może robić w swoim wolnym czasie, być może uda Ci się zainspirować go do odkrywania nowych zainteresowań lub powrócenia do starych, które porzucił za pomocą najlepszych poradników i książek o hobby. Z doświadczenia wiemy też że ojcowie z chęcią sięgają po przerażające horrory i powieści grozy dla ludzi o mocnych nerwach, kryminały pełne niewyjaśnionych historii, zbrodni, tajemniczych zaginięć oraz książki z gatunku thriller, które wywołują u nich dreszczyk emocji i niepewności.

Książki dla mamy na święta

Mama to jedna z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka. Dlatego wybór prezentu dla mamy, jest dla nas wszystkich bardzo ważny. Pragniemy odwdzięczyć się jej za te wszystkie lata, kiedy to ona o nas dbała. Upominek dla mamy nie musi być wcale drogi. Powinien ją zachwycić i sprawić radość w tym szczególnym świątecznym okresie. Znalezienie idealnego prezentu wymaga trochę wysiłku.  Jeśli szukasz odpowiedniej publikacji, i potrzebujesz inspiracji, w tym artykule podpowiemy Ci, jakie gatunki literackie i książki są szczególnie popularne na prezenty świąteczne dla mam. Doskonałym prezentem dla mamy będzie książka o interesującej ją tematyce, a szczególnie bliskie sercu każdej mamy będą książki dla kobiet i uwielbiane przez większość kobiet romanse. Miłosne historie często pełne intryg i namiętności pozwolą twojej mamie oderwać się od szarej rzeczywistości i oddać się chwili relaksu. Dużą popularnością wśród mam cieszą się też książki obyczajowe, które przedstawiają rzeczywistość taką jaka jest, bez zbędnego lukrowania. Losy bohaterów, relacje rodzinne i sąsiedzkie bliskie są problemom, z którymi borykają się nasze matki. Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie, są na bieżąco śledzone przez twoją mamę? A może interesują ją problemy z jakimi zmaga się współczesny świat? Jeśli tak, to idealne będą dla niej biografie znanych ludzi ze świata kultury, sportu oraz nauki, najlepsze reportaże oraz literatura faktu. Wspólną cechą oraz atutem tych wszystkich gatunków literackich jest mnogość oraz aktualność poruszanych tematów. Zapewne twoja mama, podobnie jak wiele innych mam jest miłośniczką gotowania lub pieczenia, być może jednego i drugiego. Sprawdź koniecznie nasze książki kucharskie. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać czas w kuchni, albo szukają pomysłu na zmianę nawyków żywieniowych. W ofercie naszej księgarni znajdziecie książki kucharskie przeróżnych kuchni świata m.in.: kuchnia polska, kuchnia regionalna, kuchnia wegetariańska, kuchnia wegańska.

Najlepsza książka na święta

Magiczny czas świąt i długie zimowe wieczory to idealna pora na nadrobienie zaległości literackich. Wystarczy znaleźć idealną publikację na ten świąteczny nastrój dla siebie lub sprawić prezent najbliższym, wręczając im najlepszą książkę na święta. Jaka powinna być najlepsza książka na święta? Z pewnością powinna zawierać ponadczasowe treści i poruszać tematy bliskie czytelnikom. Dobra książka na święta powinna być wciągająca i poruszająca. Najlepsza książka to taka, która wypełni czas i nie pozwala odłożyć jej na zbyt długo na półkę. Najlepsze książki to książki docenione nie tylko przez czytelników, ale także przez krytyków, recenzentów i jury konkursów, w których zdobyły nagrody literackie. One z całą pewnością trafią w gusta nawet najbardziej krytycznych odbiorców.  W naszej księgarni znajdziesz książki, które otrzymały nagrodę literacką Nobla, nagrodę Bologna Ragazzi Award, nagrodę Fundacji im. Kościelskich, nagrodę im. Astrid Lindgren, nagrodę literacką Nike, nagrodę literacką im K. Makuszyńskiego, nagrodę Polskiej Sekcji IBBY czy Paszporty Polityki. Od klasyków literatury dziecięcej, przez powieści dla młodzieży, kończąc na publikacjach, których nie powinno zabraknąć na półkach domowej biblioteczki, każdego dorosłego czytelnika.

Jeśli poszukujesz idealnej książki na prezent i potrzebujesz więcej inspiracji, zapraszamy Cię do naszej kategorii Boże Narodzenie. Zebraliśmy tam publikacje, które świetnie wpisują się w atmosferę świąt. Znajdziesz tam kolorowe książki, pięknie wydane, opatrzone licznymi, barwnymi ilustracjami, które są idealne na prezent dla dzieci pod choinkę.

Jesteśmy przekonani, że w bogatej ofercie naszej księgarni z pewnością uda Ci się znaleźć idealną książkę na prezent świąteczny dla dziecka, nastolatka, mamy i taty. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniej książki skontaktuj się z Księgarnią Tuliszków na adres sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl lub zadzwoń pod numer +48 63 240 77 77.

Dedykacja do książki na święta Bożego Narodzenia

Każdy chce, aby wręczany przez nasz prezent był wyjątkowy dla drugiej osoby. Nawet najdrobniejszy upominek zyskuje na wartości, jeśli opatrzymy go dedykacją. Kilka słów lub zdań na pierwszych kartach książki wystarczy, aby najbliższa osoba ze wzruszeniem i sentymentem sięgała po nią długo po świętach. Wręczając książkę w prezencie, warto dołączyć do niej dedykację. Dedykacja może być formalna lub osobista. Jeśli obdarowujemy bliską nam osobę, warto na pierwszej stronie książki napisać, co dla nas znaczy osoba, której wręczamy upominek. Jeśli jednak nie chcemy, by ktoś przeczytał nasze wyznanie możemy dołączyć do książki liścik. Pisząc dedykacje warto jest wskazać osobę dla której przeznaczony jest prezent i zaznaczyć w niej łączące relację. Nie zapomnijcie się podpisać i postarajcie się, aby wasze pismo było estetyczne. Niektórzy z nas mają problem z uzewnętrznianiem swoich uczuć. Ciężko im przenieść na papier uczucia, jakimi obdarzają najbliższą osobę. Dlatego polecamy skorzystać z aforyzmów i cytatów, które znajdziecie w ofercie naszej księgarni w kategorii poezja i dramat. Cytaty sprawdzą się również wtedy kiedy nie wiemy co napisać. A dobrze wybrany cytat z pewnością podkreśli emocje i uczucia, które chce wyrazić osoba wręczająca książkę.


Jeśli nadal nie znalazłeś odpowiedniej książki na której chciałbyś umieścić dedykację skontaktuj się z Księgarnią Tuliszków na adres sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl lub zadzwoń pod numer +48 63 240 77 77.

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium