Książki religijne dla dzieci i młodzieży 0
Książki religijne dla dzieci i młodzieży

Wiara i jej praktykowanie dla wielu z nas odgrywa ważną rolę. Na przestrzeni wieków na świecie kształtowały się różne wierzenia, które tworzyły się z potrzeby zrozumienia tego co niezrozumiałe i pogodzenia się z wieloma aspektami, na które nie mamy wpływu. Kwestie wiary i religii to jednak dla większości osób bardzo prywatna, wręcz intymna część życia. Niestety, często bywa też tematem drażliwym i powoduje duże poruszenie wśród rozmówców.

Obecnie młodzież zmaga się z kryzysem wiary, jednak większość dzieci i młodzieży na określonym etapie swojego życia przeżywa fascynację religią i zaczyna poszukiwać własnej drogi. Szczególnie w okresie dojrzewania młodzież rozpoczyna wewnętrzną polemikę i podejmuje próby odpowiedzi na pytania i dylematy: czy bóg istnieje i czy wiara ma jakikolwiek sens? Odpowiedzi na te i inne pytania pojawiające się w trakcie tych poszukiwań nie ułatwiają też sprzeczne informacje, którymi dzieci i młodzież jest wręcz “bombardowana” w przestrzeni internetu. Często nie jest wstanie podjąć dobrej dla siebie decyzji. A może zastanawiają się, czy bóg istnieje lub rozważają, czy wiara jakakolwiek ma sens.

W takim przypadku najlepiej poszukać odpowiedzi na ważne dla nich pytania w książkach. Dzięki nim uda im się poszukać odpowiedzi i ustalić w jakim miejscu są i dokąd chcą zmierzać. 

Zebraliśmy dla was ranking książek religijnych z którymi powinien zaznajomić się każdy młody człowiek, próbujący odnaleźć swoją duchowość. Wybrane przez nas książki o tematyce religijnej, dzięki przystępnym i zrozumiałym treściom, pomogą młodym czytelnikom zrozumieć świat wartości i norm religijnych i odpowiedzą na wiele nurtujących pytań dotyczących kwestii boga, wiary i religii.

  1. Biblia dla dzieci
  2. Biblia w obrazach
  3. Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II
  4. Ilustrowany przewodnik po biblii. Frazeologizmy biblijne
  5. Mój Bóg moja wiara. Encyklopedia młodego katolika - P. Christine
  6. Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość - P. Żyłka, J. Kaczkowski
  7. Jeszcze się uda! - J. Siepsiak
 

Biblia dla dzieci

Biblia dla dzieci to książka, która wprowadza najmłodszych w świat wiary chrześcijańskiej. Znajdziemy w niej między innymi historię o stworzeniu świata, o wędrówce do Ziemi Obiecanej, narodzinach Jezusa, Jego życiu, męce, zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu. Krótkie opowiadania napisane prostym, przystępnym językiem i opatrzone kolorowymi ilustracjami pomogą dzieciom zrozumieć treści zawarte w Piśmie Świętym, znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania i wskazówki, w jaki sposób należy postępować.

Biblia w obrazach

Biblia w obrazach to wyjątkowy album dla nieco starczych czytelników, w którym zaprezentowano światowej dzieła sztuki - kilkadziesiąt obrazów o tematyce religijnej, które tworzą chronologiczną biblijną historię, od stworzenia świata, poprzez motywy znane ze Starego Testamentu, następnie pojawiają się sceny z Nowego Testamentu, aż do wniebowstąpienia i sądu ostatecznego. Autorka książki prezentuje ciekawy przekrój dzieł i ich twórców od czasów najdawniejszych po współczesność, a omówione tu dzieła sztuki sakralnej pokazują czytelnikom również zmiany i ewolucję postrzegania wiary, religijności i chrześcijaństwa na przestrzeni wieków. Na szczególną uwagę zasługuje tu duży format publikacji i piękne, bogato ilustrowane wydanie w twardej oprawie.

Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II

Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II to niezwykła książka, w której znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące dzieci pytania dotyczące Jana Pawła II. Publikacja przybliży dzieciom postać wielkiego Polaka, jego drogę do świętości i jaką rolę w jego życiu odgrywała wiara.

Ilustrowany przewodnik po biblii. Frazeologizmy biblijne

Wiele związków frazeologicznych z biblii przeniosło się do życia codziennego. Ilustrowany przewodnik po biblii to zbiór wszystkim dobrze znanych sformułowań, powiedzeń, które mimo, że znane nie zawsze są dla nas zrozumiałe. Znajdziecie tam wyjaśnienia takich frazeologizmów jak: w adamowym stroju, zakazany owoc, Sodoma i Gomora, wdowi grosz, hiobowe wieści czy trąba Jerychońska. Niewątpliwie ułatwi to młodzieży zrozumieć przesłanie przypowieści biblijnych.

Mój Bóg moja wiara. Encyklopedia młodego katolika

P. Christine

Przepięknie wydana księga, w której dzieci znajdą wszystkie ważne informacje dotyczące ich rzymskokatolickiej wiary. Publikacja została podzielona na trzy duże rozdziały. Pierwszy z nich dotyczy Biblii, drugi rozdział porusza zagadnienia związane z chrześcijaństwem, ostatnim rozdziale zostały omówione wszystkie kwestie dotyczące liturgii, teologii moralnej, etyki chrześcijańskiej, modlitwy czy kultu świętych. Książka jest zbiorem rzetelnych informacji. Dzięki tej publikacji dzieci będą mogły świadomie przeżywać wiarę.

Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

P. Żyłka, J. Kaczkowski

Ksiądz Jan Kaczkowski to jeden z najbardziej lubianych polskich księży. Sam o sobie mówił, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym z tego, że ma raka. Podziwiany przez katolików jak i osoby niewierzące za swój autentyzm, odwagę i szczerość. W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką poznajemy dzieciństwo ks. Jana, jak wyglądała jego droga do kapłaństwa, kryzysy wiary i działalność hospicyjną. Ks. Jan Kaczkowski w piękny sposób mówi o wierze, miłości. Z odwagą opowiada o polskim Kościele.

Jeszcze się uda!

J. Siepsiak

Jeszcze się uda! to zbiór przemyśleń i rozważań ojca Jacka Siepsiaka. Ojciec Jacek obserwuje z uwaga to co dzieje się wokół niego. Wzywa czytelników do refleksji, woła o umiar, rozsądek i chrześcijańską miłość do bliźniego. Mimo tego, że obawia się o przyszłość Polski, jest pełen nadziei, że jeszcze się uda.


Zaprezentowane powyżej książki religijne dla dzieci i młodzieży mogą pomóc młodym czytelnikom nie tylko zrozumieć wiarę katolicką, ale i odnaleźć Boga w doświadczeniach życia codziennego oraz zdefiniować takie wartości jak miłość, prawda, dobro, piękno wewnętrzne. Dla osób wierzących nasz ranking książek religijnych może pomóc odnaleźć sens wiary i religii - szczególnie w momentach zwrotnych i niekiedy trudnych i (podobnie jak wiara) wskazywać, jak można żyć według określonych zasad. Teksty religijne mogą młodych czytelników skłonić do wybaczania innym i zauważania wartości drugiego człowieka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium