Nowości wydawnicze 2023 / 2024 - top 10 książek dla dzieci 0
Nowości wydawnicze 2023 / 2024 - top 10 książek dla dzieci

W tym krótkim artykule przedstawimy Wam nasz TOP 10 książek dla dzieci. Znajdziecie tu bogato ilustrowane książki dla najmłodszych, wzruszające historie i powieści z morałem, porywające i pełne humoru książki detektywistyczne, inspirujące historie z wyrazistymi bohaterami, powieści znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej. Poznajcie tytuły pachnące nowością i najbardziej wyczekiwane premiery książek dla dzieci.

Najlepsze książki dla dzieci w sezonie 2023 / 2024

  1. Księga magicznych słów – Magda Bogdańska-Maciak
  2. Antykwariat dobrych życzeń – Kasia Keller
  3. Fajna ferajna. Po prostu być sobą – Kasia Keller
  4. Detektyw Pepe i zaginiony obraz – Marcin Przewoźniak
  5. Myszak i wielki powrót – Katarzyna Ryrych
  6. Opowieści o prawach dziecka – Marek Michalak
  7. Perełka. Uratuj wilczka! – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
  8. Usia. Na ratunek foczce! – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
  9. Trusia. Przygarnij konika! – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
  10. Lenny Lemmon. Nieokiełznany szczur – Ben Davis
 

 

Księga magicznych słów – Magda Bogdańska-Maciak

Naszą przygodę z literaturą dziecięcą rozpoczynamy od książki, która powinna pojawić się na półkach każdego przedszkolaka i ucznia klas 1-3. Proszę. Przepraszam. Dziękuję. To słowa, których znaczenie i rolę powinien poznać każdy człowiek, a wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to idealny czas, aby zacząć przygodę z tymi magicznymi słowami. Po krainie ich wartości poprowadzą dzieci urocze żyrafki. Dobrosia i Miecio oraz ich rodzice i przyjaciele. Tekstom Magdy Bogdańskiej-Maciak towarzyszą kolorowe ilustracje Agnieszki Matz.

 

Antykwariat dobrych życzeń – Kasia Keller

Antykwariat dobrych życzeń to książka Kasi Keller obok której nie możemy przejść obojętnie – urzeka czytelnika prostotą i mądrością opisanej historii i wzrusza przekazem literackim i wrażliwością autorki. Mały Antoś nie przypuszcza, że może stać się bohaterem dla tak wielu osób. Pewnego dnia znajduje na strychu swojej babci stary notatnik. Dziwnym zbiegiem okoliczności po jego kartkach nie można jednak pisać zwykłym długopisem, a… wiecznym piórem. Tak w poszukiwaniu odpowiedniego pióra Antoś poznaje kolejne osoby, których los wkrótce odmieni… Wszak notatnik jest pełen magii, a jeżeli czegoś bardzo pragniemy to zawsze jest szansa na to, że się spełni.

 

Fajna ferajna. Po prostu być sobą – Kasia Keller

Fajna ferajna. Po prostu być sobą to książka dla nieco starszych młodych czytelników autorstwa Kasi Keller zilustrowana przez Kasię Kołodziej. Akcja książki toczy się w rzeczywistości szkolnej. Tajna (Basia) i Ali (Dawid) tworzą wyjątkowy team przyjaciół ze szkolnej ławy. Już niedługo będą mieli okazję udowodnić, ile dla nich znaczy ich przyjaźń i jak wartościową osobą jest każdy z nich. Na co dzień nie tylko nie wyróżniają się niczym w swojej klasie, ale wręcz pozostają w cieniu swoich rówieśników. Do czasu, kiedy w szkole organizowany jest pokaz mody, podczas którego absolutnie nic nie toczy się tak, jak zaplanowali jego organizatorzy. Okazuje się jednak, że kraksa organizacyjna i chaos może stać się dla naszych bohaterów okazją do pokazania swoich talentów i zainteresowań oraz zdobycia nowych przyjaciół.

 

Detektyw Pepe i zaginiony obraz – Marcin Przewoźniak

Detektyw Pepe i zaginiony obraz to najnowsza książka Marcina Przewoźniaka, którą zilustrowała Kasia Kołodziej. To historia, przy której nie będziecie się nudzić i książka od której wprost nie odciągniecie małych czytelników. Już sami bohaterowie, czyli Don Dziadex, Syrenka, PePe pies pościgowy rasy mixterier i papuga Enigma to mieszanka wybuchowa tworząca wyjątkową ekipę detektywistyczną. W miasteczku, w którym mieszkają, w lokalnym muzeum zorganizowano wystawę i konkurs plastyczny związany ze słynnym tu obrazem. Ale… Ale... Niespodziewanie w dniu wernisażu prac i rozstrzygnięcia konkursu… obraz nagle znika… Czy naszym bohaterom uda się go odzyskać i rozwiązać zagadkę?

 

Myszak i wielki powrót – Katarzyna Ryrych

Myszak i Wielki Powrót to kontynuacja wyjątkowej książki Katarzyny Ryrych O dzielnym myszaku spod Mądrego Drzewa. Tym razem wraz z bohaterem zastanawiamy się, jak będzie wyglądać świat, kiedy zakończy się burzą. Wszak trwa już tak długo, że mieszkańcy Mysiej Łąki już zapomnieli, jak to jest, jak jej nie ma. Ale… Ale… każda burza musi kiedyś minąć, a po niej znów musi zaświecić słońce. I tym razem Dzielny Myszak pod czujnym okiem Mądrego Drzewa i w czułych objęciach Mysiej Babci próbuje zrozumieć nową rzeczywistość. Tym razem również czeka go wiele fascynujących przygód. To pełna alegorii historia o odbudowywaniu relacji, powrocie do normalności i nadziei na bezpieczną przyszłość. Pięknej historii towarzyszą hipnotyzujące ilustracje Katarzyny Sadowskiej.

 

Opowieści i prawach dziecka – Marek Michalak

Jedną z najbardziej wyczekiwanych książek wydawnictwa Ibis w tym sezonie wydawniczym są: Opowieści o prawach dziecka Marka Michalaka. To kontynuacja naszych bestsellerowych, jedynych takich… wyjątkowych i ukochanych przez czytelników Opowieści o tym, co w życiu ważne i Opowieści o tym co daje moc. Tym razem wieloletni Rzecznik Praw Dziecka zaprasza czytelników do podróży i dyskusji wokół praw nadawanych dzieciom i obowiązków nas, dorosłych wobec nich. Według autora owe prawa nie są jedynie krainą niezrozumiałych paragrafów, ale wartości, które możemy odnaleźć w cennym życiu. I na podstawie tych cennych doświadczeń Julii i Miłosza oraz ich bliskich i znajomych autor wyjaśnia niekiedy zawiłe pojęcia w prosty i przystępny sposób. Historie zilustrowała niezastąpiona Katarzyna Sadowska. To książka bez limitu wiekowego!

 

Seria książek dla dzieci Pokochaj...

 

Seria Pokochaj… to książki dla nieco starszych małych czytelników autorstwa Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk. Ilustratorką najnowszych tomików jest Magdalena Babińska. Ich bohaterami są niezmiennie dzieci i zwierzęta, których historie udowadniają, że nasi bracia mniejsi mają takie samo prawo do szczęścia jak my. Opisane tu przygody uwrażliwiają dzieci na potrzeby i pragnienia zwierząt. Format kieszonkowy, duża czcionka, ilustracje towarzyszące porywającym historiom to niekwestionowane atrybuty tej serii.

Perełka. Uratuj wilczka! – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Perełka. Uratuj wilczka! to jedna z serii książek Pokochaj…, w której poznajemy małą wilczycę Perełkę, która trafia do domu Staszka, Magdusi i ich ojca Zbyszka. Jak to się stało, że wilczątko trafiło pod ich dach? Otóż pewnej zimowej nocy tata dzieci wraz z kołem łowieckim „Darz Bór” tropi kłusownika. Okazuje się, że postrzelił on dorosłego wilka, obok którego skrywa się wilcze szczenię. Co oczywiste, w tej sytuacji bez pomocy człowieka szczeniak nie przeżyje zimnej nocy. Zbyszek, który ma doświadczenie w ratowaniu dzikich zwierząt i prowadzi w swoim domu leśne pogotowie postanawia pomóc bezbronnemu zwierzątku. Dzięki temu Perełka otoczona troskliwą opieką Mady i Staszka wyrasta na piękną i mądrą wilczycę. Pomimo tego, że jest oswojona, nadal jest dzikim zwierzęciem, a jej naturalnym środowiskiem jest las. Czy powinna więc tam wrócić i odnaleźć swoją watahę? Wszak coraz częściej odzywa się w niej instynkt…

Usia. Na ratunek foczce! – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Usia. Na ratunek foczce! porusza temat zagrożenia gatunkowego foki szarej w Bałtyku i uwrażliwia na potrzebę szczególnej opieki i wsparcia ginących gatunków zagrożonych okrucieństwem i nieodpowiedzialnością człowieka. Pewnego słonecznego dnia, wracając ze szkoły tuż po lekcjach Aga, jej siostra Lenka i jej przyjaciele Kola, Jolka i Bolek spacerowali nadmorską promenadą i gdańską plażą. Tymczasem nieopodal ktoś zranił i dotkliwie skrzywdził małą foczkę, którą burza, sztorm i fale wyrzuciły na brzeg. Dzieci postanawiają szybko pomóc rannego i bezbronnemu zwierzęciu. Na szczęście dzieci mogą liczyć na wsparcie lokalnej policji, a foczka natomiast otrzymuje fachową pomoc zaprzyjaźnionych pracowników oceanarium.

Trusia. Przygarnij konika! – Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Mała Michalinka od niedawna mieszka w Tatrach, gdzie przeprowadziła się wraz z bratem i rodzicami z Pruszkowa pod Warszawy. Jej rodzice kupili tu stadninę oraz pensjonat i prowadzą zajęcia jazdy konnej i hipoterapię. Pewnego dnia w stadninie rodzi się źrebię, któremu uradowana Michalinka daje imię Trusia. To pierwszy źrebak w stadninie, który pod okiem dziewczynki wyrasta na piękną i wrażliwą klacz, która rozpoczyna jazdy w szkółce jeździeckiej. Po tygodniach treningów i szkoleń okazuje się jednak, że Trusia jest zbyt płochliwa, aby rozpocząć pracę w ujeżdżalni. Pewnego dnia spłoszona Trusia zrzuca z grzbietu jedno z dzieci trenujących jazdę konną. Czy w takiej sytuacji będzie mogła pozostać w stadninie? Czy Michalinka nadal będzie mogła cieszyć się jej towarzystwem i miłością. Wszak każdy zasługuje na kolejną szansę…

Lenny Lemmon. Nieokiełznany Szczur – Ben Davis

 

Lenny Lemmon. Nieokiełznany Szczur to książka wprost kipiąca humorem i tempem akcji w której „gra” absolutnie wszystko. Oprawa graficzna, ilustracje, zaskakujący skład, zwroty akcji i historia bliska każdemu uczniowi. Ben Davis zaprasza młodego czytelnika do szalonego świata Lennego, który jest wyjątkowym chłopcem i częstym gościem w gabinecie dyrektora szkoły. Nie dlatego, że jest niegrzeczny! Lenny sam podkreśla, że nie rozrabia. Zawsze stara się postępować właściwie, ale to „właściwie” nie zawsze spotyka się z aprobatą dorosłych. W szkole Lennego organizowany jest dzień pod tytułem „Szkoła jak za dawnych czasów” Lenny postanawia na tę okoliczność przynieść do szkoły… szczura, który w pewnym momencie ucieka ze swojego bezpiecznego lokum… W klasie wybucha epicka panika.

 

Rok szkolny 2023/2024 to doskonała okazja do uzupełnienia księgozbioru i domowych biblioteczek o nowości wydawnicze dla dzieci. Zbliżająca się jesień i czas lekkiej stagnacji po wakacyjnych wojażach sprzyja rozwijaniu czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników, a przygotowane przez nas zestawienie najciekawszych, książek w tym sezonie wydawniczym gwarantuje, że od ich lektury wprost nie będziecie mogli się oderwać!

 

Jeśli szukasz idealnej książki dla dziecka i potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszej książki na prezent  zadzwoń +48 63 240 77 77 lub napisz sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl i skorzystaj z pomocy naszego doradcy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium