Książki na prezenty na mikołajki 2022 - Super Poradnik 0
Książki na prezenty na mikołajki 2021 - Super Poradnik

W tym krótkim artykule przedstawimy Wam nasze pomysły na prezenty dla najbliższych: idealne prezenty dla dziecka, dla dziewczynki i dla chłopca, dla dziewczyny i koleżanki, dla kolegi i chłopaka. Podpowiemy Wam najlepsze prezenty na mikołajki klasowe i dla dzieci w szkole oraz sprawdzone prezenty na mikołajki dla przedszkola i przedszkolaków.  Przygotowaliśmy dla was też propozycje drobnych prezentów mikołajkowych od 5 zł do 10 zł, bo doskonale wiemy, że symboliczny prezent na mikołajki może być piękną i cenną pamiątką. A jaki jest idealny prezent na mikołajki? Oczywiście taki, który pozostanie na długo w pamięci osoby nim obdarowanej i stanie się cenną pamiątką. Takim prezentem jest z całą pewnością dobra książka, która właściwie dobrana tematycznie do czytelnika, może stać się upominkiem ponadczasowym!

Kiedy są mikołajki?

Jak co roku mikołajki przypadają na 6 grudnia - w tym roku będzie to poniedziałek. Jest to data stała, jednak wiele osób na początku grudnia szuka informacji, kiedy obchodzone są mikołajki. Mikołajki nie są dniem wolnym od pracy, jednak w wielu przedszkolach, szkołach i miejscach pracy ten dzień jest świętowany drobnymi upominkami podczas spotkań. Z nami zdążycie wybrać najlepsze propozycje upominków mikołajkowych i kupić prezenty. 

Prezent na mikołajki dla dziecka

Mikołajki to dla dzieci przedsmak prawdziwych świąt Bożego Narodzenia, a początek grudnia to  czas szczególny dla najmłodszych - owiany tajemnicą, wyczekiwaniem i wypatrywaniem Świętego Mikołaja. Z pewnością wszyscy zgodzą się, że najbardziej na święta i prezenty czekają najmłodsi i zupełnie nie można się im dziwić. Prezentujemy wam listę książek, które idealnie sprawdzą się na prezent dla dzieci. Długie grudniowe wieczory są doskonałym czasem na wspólne czytanie książek dla dzieci, a mikołajki to najlepsza okazja, aby podarować dzieciom w prezencie powieść o tematyce świątecznej, która wprowadzi małych czytelników w atmosferę i zwyczaje wigilii i świąt Bożego Narodzenia.

 

Zimowa kraina cudów

Zimowa kraina cudów to urocze opowiadania, których akcja toczy się w okresie Bożego Narodzenia. W mroźny, zimowy dzień pewien mały niedźwiadek przygotowuje się do zimowego snu, a szczeniaczek wyrusza na swój pierwszy spacer po śniegu… Mali czytelnicy dowiedzą się też, jaka niespodzianka czekać będzie pod choinką na uroczą świnkę morską i białego kota Scoota, którzy spotkają Świętego Mikołaja. Zaprezentowana poniżej książka to pełne uroku opowiadania, których akcja toczy się w okresie Bożego Narodzenia, a głównymi bohaterami są zwierzęta. W książce znajduje się 10 wspaniałych opowiadań najlepszych brytyjskich autorów, m.in. Lissy Norton, Anny Wilson, Holly Webb, Lindy Chapman i innych, które wzbogacają bajkowe ilustracje Alison Edgson. To pięknie wydane o zimowych przygodach zwierząt, które doskonale wpisuje się w klimat Bożego Narodzenia. Ta książka to wspaniały zbiór opowieści zilustrowanych nostalgicznymi rysunkami, które doskonale nadają się do czytania przed snem i których lektura umili najmłodszym czytelnikom długie zimowe wieczory.

Prezenty na mikołajki dla dziewczynki

Prezent na mikołajki dla dziewczynki to nie lada wyzwanie, jednak w znakomitej większości na wszelkie dylematy idealnym rozwiązaniem może okazać się dobra książka - pięknie wydana, o świątecznej tematyce, z charyzmatyczną bohaterką, która przeżywa niezwykłe historie - to przepis na idealny prezent świąteczny dla dziewczynki. Chcielibyśmy zaproponować wam książki idealne na prezenty mikołajkowe dla dziewczynek i prezenty świąteczne o tematyce bożonarodzeniowej.

Kruszynka. Bohaterka Świąt

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Kruszynka. Bohaterka Świąt to urocza historia małej dziewczynki, której największym marzeniem jest przyjazd jej rodziców na święta i... piesek, który mógłby towarzyszyć dziewczynce na co dzień i stać się jej najwierniejszym przyjacielem. Mała Emilka bardzo tęskni za swoimi rodzicami, którzy pracują za granicą. Dziewczynka mieszka z dziadkami, którzy wychowują ją i opiekują się nią w czasie nieobecności ukochanych rodziców. Zbliżają się długo wyczekiwane przez Emilkę święta, ale przyjazd jej mamy i taty stoi pod znakiem zapytania... Smutna Emi podczas spaceru spotyka porzuconego w okolicach sklepu zziębniętego pieska, którego przynosi do domu. Dziewczynka wraz z z babcią i dziadkiem podejmuje się opieki nad Kruszynką, jednak dziadkowie są pełni obaw wobec dodatkowego obowiązku i podejmują poszukiwania pierwotnych właścicieli małej, puchatej, białej niczym śnieg Kruszynki. Dziewczynka cały czas wierzy, że uda jej się pozostawić pieska w domu. Wierzy też, że wydarzy się cud i jej rodzice wrócą na święta do domu. Jak zakończy się ta historia? Czy Kruszynka zostanie z Emi? Czy rodzice przyjadą na święta? Czy magia świąt zadziała?

Nutka i wigilijna opowieść

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Justynka i Kamila to dwie wyjątkowe dziewczynki, które łączą nie tylko siostrzane więzy krwi, ale i miłość do zwierząt. Kamila jest wolontariuszką w fundacji "Psie Marzenie", a jej pracę bacznie obserwuje młodsza siostrzyczka, która skrycie marzy o piesku. Pewnego dnia Justynka towarzyszy Kamili w akcji ratunkowej, podczas której dzieci ratują błąkającego się od kilku dni szczeniaka owczarka collie. Nutka, bo tak Justynka nazywa pieska, szybko skrada serce dziewczynki swoją łagodnością, wdziękiem i wiernością. Justyna z całego serca pragnie zaopiekować się psinką, jednak Nutka trafia do psiego hoteliku, gdzie tęskni za swoją małą przyjaciółką. Postanawia więc ją odnaleźć, ucieka podczas spaceru i ginie, nie znając drogi do domu dziewczynki... Czy Nutka się odnajdzie? Czy Justynka będzie mogła ją przygarnąć? W trakcie tej niezwykłej podróży Justynkę i Nutkę czeka wiele przygód... Nutka i wigilijna opowieść to wzruszająca książka dla dzieci o psiej wierności i sile miłości, jaka może połączyć dziecko i czworonożnego przyjaciela.

Magiczne święta Małgosi

Magda i Artur Maciak

Magiczne święta Małgosi to idealna książka na prezent na mikołajki i prezent świąteczny dla dziewczynki oraz rodzinne czytanie w długie zimowe wieczory, która opowiada o losach małej Małgosi, która pewnego popołudnia, obserwując gorączkowe rodzinne przygotowania do zbliżających się świąt i swoich rodziców zaaferowanych porządkami, nagle czuje się zupełnie niepotrzebna i bagatelizowana. Ubiera kurtkę, buty i czapkę i... wyrusza na długi spacer. Jakie przygody czekają na Małgosię w to zimowe popołudnie? Jak poradzi sobie z poczuciem samotności? Ucieczka trwała tylko kilka godzin, ale obfitowała w wiele przygód i zdarzeń, a na końcu Małgosia przekonała się, jak ważna jest dla swoich rodziców. Ta książka to doskonały warsztat literacki i narzędzie dydaktyczne do rozmowy z dziećmi nie tylko o atmosferze poprzedzającej święta Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim o nastrojach im towarzyszący

Prezenty na mikołajki dla chłopca

W naszej ofercie znajdziecie również propozycje książek na prezenty mikołajkowe dla chłopców, czyli książki o barwnych bohaterach lub ponadczasowych postaciach, opisujące ciekawe historie lub odpowiadające tematycznie zainteresowaniom chłopców. My polecamy Wam również opowiadania o wesołych zwierzątkach i o ich przygotowaniach do świąt.

Tuptuś i świąteczny cud

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a mała sowa Lotka martwi się o swojego sąsiada – kreta Tuptusia, który od czasu wyjazdu jego rodziny stał się smutny i przygnębiony. Lotka zastanawia się, w jaki sposób mogłaby pomóc krecikowi. W tym samym czasie w lesie rozpętała się potężna wichura i jego mieszkańcy potrzebują pomocy. Czy uda się uratować rodzinę Myszyńskich i czy wydarzy się świąteczny cud, który sprawi, że w sercu Tuptusia znów zagości radość? Tuptuś i świąteczny cud to barwna i ciepła opowieść, która doskonale wpisuje się w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Prezenty na mikołajki dla przedszkola i przedszkolaków

Mikołajki to święto szczególnie oczekiwane i celebrowane w przedszkolach - to okazja do zorganizowania przedszkolnych mikołajek, spotkań grupowych, podczas których dzieci nie wręczają sobie prezentów, ale są nimi obdarowywane. Specjalnie dla przedszkolaków przygotowaliśmy propozycje upominków na mikołajki i listę książeczek o tematyce świątecznej idealnych na prezenty. Z doświadczenia wiemy, że zazwyczaj szczególną popularnością wśród przedszkolaków cieszą się też świąteczne malowanki i kolorowanki o tematyce świątecznej. Dlatego polecamy je serdecznie na prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków.

 

Gwiazdkowe malowanki

Gwiazdkowe malowanki to idealna propozycja prezentu na mikołajki dla najmłodszych dzieci pełna świątecznych wzorów i szablonów do kolorowania: wesołych reniferów, zabawnych mikołajów, zimowych bałwanków, wzorzystych bombek i ozdób świątecznych. To obszerna kolorowanka licząca aż 80 stron kreatywnej zabawy, która z pewnością umili dzieciom świąteczne wieczory.

Gwiazdkowe łamigłówki

W czasie gorączkowych przygotowań do świąt dzieciom często doskwiera, jednak Gwiazdkowe łamigłówki to książeczka, z którą nie sposób się nudzić! Dzieci znajdą w niej mnóstwo kreatywnych zadań o tematyce świątecznej, ćwiczeń logicznych, łamigłówek i rebusów, malowanek, szarad, zadań polegających na łączeniu kropek i szukaniu różnic pomiędzy obrazkami. Dzięki temu książeczka nie tylko zapewni dzieciom fantastyczną rozrywkę, ale i wprowadzi dzieci w świąteczny nastrój. Kredki w dłoń i do dzieła!

Magia kolorowania. Świąteczne tradycje i Magia kolorowania. Świąteczne zwyczaje

Magia kolorowania to seria kreatywnych książeczek o tematyce świątecznej z mnóstwem szablonów do kolorowania. W obu książeczkach poza ilustracjami do pokolorowania dzieci znajdą też ciekawe informacje na temat świątecznych zwyczajów, m.in. związanych z mikołajkami, ubieraniem choinki, wieczorem wigilijnym, kolędnikami, świętami w dawnych czasach oraz w innych krajach oraz świątecznych tradycji, m.in. związanych z adwentem, wigilijną kolacją, wspólnym kolędowaniem, pasterką czy świętami w innych krajach. To doskonała propozycje na długie, zimowe wieczory.

Akademia rysowania. Urocze święta

Akademia rysowania. Urocze święta to książka, która pomoże dzieciom odnaleźć w sobie duszę artysty i nauczyć się rysować najpopularniejsze postacie i motywy świąteczne. Dzięki prostym instrukcjom i przejrzystym ilustracjom, dzieci nauczą się rysować m.in. Mikołaja i jego sanie, bombkę, pingwinka, choinkę, świąteczną skarpetę czy bałwanka. Najpierw dzieci mogą zapoznać się, w jaki sposób, zaczynając od prostych figur, stworzyć ilustracje, a na kolejnej stronie mogą wykonać je samodzielnie.

Prezenty na mikołajki dla dzieci w szkole i klasowe

Tradycyjnie, jak każdego roku, w szkołach organizowane są klasowe mikołajki. Szkolny budżet często bywa ograniczony, dlatego podpowiemy wam jaki wybrać prezent na mikołajki klasowe na każdą kieszeń.

 

Malowanki relaksacyjne. Zaczarowane święta

Malowanki relaksacyjne. Zaczarowane święta to książeczka do kolorowania o tematyce świątecznej dedykowana dzieciom, w której piękne ilustracje i motywy świąteczne pobudzają wyobraźnię i pozwalają najmłodszym wyciszyć się. To idealna propozycja dla wszystkich dzieci, które w ramach relaksu uwielbiają kolorować i książeczka, która dostarczy dzieciom kreatywnej rozrywki i pozwoli im się zrelaksować.

Blok kolorowanek. Magiczna gwiazdka i Blok kolorowanek. Cudowne święta

Blok kolorowanek to seria książek do kolorowania dla najmłodszych z grubymi, wyraźnymi konturami i dużymi ilustracjami ulubionych motywów świątecznych i postaci związanych z Bożym Narodzeniem i zimą. W serii ukazały się dwa świąteczne tytuły: Magiczna gwiazdka oraz Cudowne święta. Na kartach książeczek na małych i nieco większych artystów czekają urocze szablony do pokolorowania: bałwanki, mikołaje, aniołki i renifery. Dodatkowo do każdej z książeczek dołączono naklejki, które dziecko może dopasować do obrazka lub posłużyć się nimi przy odwzorowywaniu koloru. 

Zgadywanki i rymowanki. Wesołe Boże Narodzenie i Zgadywanki i rymowanki. Świąteczne zabawy

Zgadywanki i rymowanki. Wesołe Boże Narodzenie oraz Zgadywanki i rymowanki. Świąteczne zabawy to kolorowanki, w których poza uroczymi ilustracjami do pokolorowania dziecko znajdzie rymowaną zagadkę tematycznie związaną ze świętami Bożego Narodzenia oraz zimą. Najmłodsi będą musieli znaleźć rozwiązanie zagadki i pokolorować ilustrację.

 

Prezenty na mikołajki dla taty i mamy

Mikołajki to nie tylko święto dla dzieci. W tym dniu warto pamiętać o rodzicach, którzy przez wiele lat po mistrzowsku zastępowali Mikołaja. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych. Wspólne kolędowanie zbliża rodzinę i przyjaciół i umila wigilijny wieczór.

Kolędy

Kolędy to wyjątkowa książka, w której zebrano najpiękniejszych kolędy. W publikacji zamieszczono tekst pieśni, które ilustrują reprodukcje dzieł sztuki oraz krótką informację o jej powstaniu. Do książki dołączona jest płyta CD.

Kolędy

Prezenty na mikołajki dla dziewczyny i koleżanki

Mikołajki to czas, kiedy chcemy obdarować nie tylko rodzinę, ale również przyjaciółkę lub swoją sympatię. Doskonałym pomysłem na prezenty mikołajkowe dla koleżanki lub przyjaciółki są najnowsze powieści, książki dla młodzieży, bestsellery wydawnicze lub poradniki. Mikołajki to idealna okazja do zainspirowania koleżanki dobrą literaturą lub podarowanie przyjaciółce książki, która będzie dla niej natchnieniem lub wsparciem w trudnych chwilach. Dobra książka na mikołajki dla dziewczyny może być też nieszablonowym sposobem okazania sympatii. My polecamy na prezenty mikołajkowe dla dziewczyn i koleżanek książki inspirujące, wzruszające i pouczające.

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko

Marta Fox

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko to powieść obyczajowa Marty Fox, która wzrusza, inspiruje, skłania do refleksji i łączy pokolenia, style, perspektywy - dwóch narratorek i dwóch głównych bohaterek: żyjącej współcześnie nastoletniej Weroniki i żyjącej w latach '70 i '80 Jolanty Wadowskiej-Król, śląskiej lekarki. Nastoletnia Weronika spędza wakacje u przyjaciółki swojej babci. Tam, porządkując rodzinne archiwum swojej ciotki-babci, odkrywa poruszającą historię lekarki, która w latach '70 i '80 leczyła śląskie dzieci z ołowicy. Postać lekarki jest autentyczna - to wybitna pediatra Jolanta Wadowska-Król nazywana Matką Boską Szopienicką lub polską Erin Brockovich. Weronika, która początkowo sceptycznie podchodzi do pobytu u swojej ciotki-babki, nazywając ten wyjazd kolonią karną, w rezultacie przeżywa fascynujące wakacje!

Moja Ołowianko klęknij na kolanko Marta Fox

Twój najlepszy poradnik

Lilka Poncyliusz-Guranowska 

Twój najlepszy poradnik to pięknie wydana książka, w której znajdują się porady i podpowiedzi rozwiązań dylematów dorastania. Młodzież i dorośli znajdą tutaj porady, testy, gry i zabawy psychologiczne, miejsca na autorefleksje, historyjki, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać, omówienia problemów, a także pomysły na rozmowy nastolatków z dorosłymi. Znajdują się tu też podpowiedzi i porady na zagadnienia związane ze sferą społeczną współczesnych nastolatków: szkołą, rówieśnikami, rodzicami, pierwszą miłością, przemocą, a nawet rozwodem rodziców.

Twój najlepszy poradnik

Prezenty na mikołajki dla chłopaka i kolegi

W naszym asortymencie nie brakuje ciekawych książek, które możesz dać w prezencie mikołajkowym chłopakowi albo najlepszemu koledze. My na prezent świąteczny i mikołajkowy polecamy książkę, która z całą pewnością stanie się cenną pamiątką i wartościowym upominkiem na mikołajki, zachęcając chłopaka do lektury, dzięki zaskakującej tematyce, wartkiej akcji oraz wyrazistej postaci głównego bohatera.

Paradise project

Mirjam Mouse

Paradise Project. Pozory mylą to wciągający kryminał młodzieżowy znanej i lubianej holenderskiej pisarki Mirjam Mouse. To książka idealna na prezent mikołajkowy dla chłopaka lub kolegi, która z całą pewnością zachęci go do lektury za sprawą intrygującej i zaskakującej fabuły oraz akcji pełnej niespodziewanych zwrotów, a także wyrazistej postaci głównego bohatera - nastoletniego Minka. Mink jest zafascynowany światem magii i zjawisk nadprzyrodzonych i właśnie odbywa praktykę u dziennikarza lokalnej gazety (prywatnie wujka swojej przyjaciółki), który wyjawia chłopakowi sekret. Otóż dziennikarz pracuje właśnie nad sprawą, w którą zamieszanych jest wiele lokalnych osobistości. Zaraz po tym dziennikarz ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a Mink postanawia rozwikłać zagadkę jego śmierci i kontynuować jego śledztwo dziennikarskie.

Paradise project


 

Grudzień to szczególny miesiąc w roku, na który każdy z nas czeka z utęsknieniem. W tym miesiącu przypadają mikołajki, czyli najmilsza okazja do obdarowywania najbliższych nam osób prezentami. Wszyscy uwielbiamy dostawać prezenty, ale jeszcze milej jest nimi obdarowywać!

Jesteśmy przekonani, że przedstawione przez nas propozycje prezentów na mikołajki i święta spełnią wymagania nawet najbardziej krytycznych czytelników. To książki na każdą kieszeń i prezenty książkowe dla każdego – dla dzieci i dla dorosłych.

Jeśli szukasz idealnego prezentu na mikołajki i potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszej książki na prezent  zadzwoń +48 63 240 77 77 lub napisz sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl i skorzystaj z pomocy naszego doradcy.

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium