Książki na prezenty na mikołajki 2021 - Super Poradnik 0
Książki na prezenty na mikołajki 2021 - Super Poradnik

W tym krótkim artykule przedstawimy Wam nasze pomysły na prezenty dla najbliższych: idealne prezenty dla dziecka, dla dziewczynki i dla chłopca, dla dziewczyny i koleżanki, dla kolegi i chłopaka. Podpowiemy Wam najlepsze prezenty na mikołajki klasowe i dla dzieci w szkole oraz sprawdzone prezenty na mikołajki dla przedszkola i przedszkolaków.  Przygotowaliśmy dla was też propozycje drobnych prezentów mikołajkowych od 5 zł do 10 zł, bo doskonale wiemy, że symboliczny prezent na mikołajki może być piękną i cenną pamiątką. A jaki jest idealny prezent na mikołajki? Oczywiście taki, który pozostanie na długo w pamięci osoby nim obdarowanej i stanie się cenną pamiątką. Takim prezentem jest z całą pewnością dobra książka, która właściwie dobrana tematycznie do czytelnika, może stać się upominkiem ponadczasowym!

Kiedy są mikołajki?

Jak co roku mikołajki przypadają na 6 grudnia - w tym roku będzie to poniedziałek. Jest to data stała, jednak wiele osób na początku grudnia szuka informacji, kiedy obchodzone są mikołajki. Mikołajki nie są dniem wolnym od pracy, jednak w wielu przedszkolach, szkołach i miejscach pracy ten dzień jest świętowany drobnymi upominkami podczas spotkań. Z nami zdążycie wybrać najlepsze propozycje upominków mikołajkowych i kupić prezenty. 

Prezent na mikołajki dla dziecka

Mikołajki to dla dzieci przedsmak prawdziwych świąt Bożego Narodzenia, a początek grudnia to  czas szczególny dla najmłodszych - owiany tajemnicą, wyczekiwaniem i wypatrywaniem Świętego Mikołaja. Z pewnością wszyscy zgodzą się, że najbardziej na święta i prezenty czekają najmłodsi i zupełnie nie można się im dziwić. Prezentujemy wam listę książek, które idealnie sprawdzą się na prezent dla dzieci. Długie grudniowe wieczory są doskonałym czasem na wspólne czytanie książek dla dzieci, a mikołajki to najlepsza okazja, aby podarować dzieciom w prezencie powieść o tematyce świątecznej, która wprowadzi małych czytelników w atmosferę i zwyczaje wigilii i świąt Bożego Narodzenia.

Zaprezentowana poniżej seria to pełne uroku opowiadania, których akcja toczy się w okresie Bożego Narodzenia, a głównymi bohaterami są zwierzęta. W książkach znajduje się 10 wspaniałych opowiadań najlepszych brytyjskich autorów, m.in. Lissy Norton, Anny Wilson, Holly Webb, Lindy Chapman i innych, które wzbogacają bajkowe ilustracje Alison Edgson. To pięknie wydane i ilustrowane książki o zimowych przygodach zwierząt, które doskonale wpisują się w klimat Bożego Narodzenia.

Zimowa kraina cudów

Zimowa kraina cudów to urocze opowiadania, których akcja toczy się w okresie Bożego Narodzenia. W mroźny, zimowy dzień pewien mały niedźwiadek przygotowuje się do zimowego snu, a szczeniaczek wyrusza na swój pierwszy spacer po śniegu… Mali czytelnicy dowiedzą się też, jaka niespodzianka czekać będzie pod choinką na uroczą świnkę morską i białego kota Scoota, którzy spotkają Świętego Mikołaja.

Zimowa kraina cudów

Świąteczna Noc

Świąteczna noc to skarbnica bożonarodzeniowych opowieści, których bohaterami są zwierzęta. Czytając tę książkę, dzieci poznają m.in. małego jeżyka, który wybrał się na zimowy spacer, rodzeństwo Molly i Charliego, którzy przygotowują się do zbliżających się świąt i... małą myszkę z piernika i jej "mysie czary".

Świąteczna noc

Te książki to wspaniały zbiór opowieści zilustrowanych nostalgicznymi rysunkami, które doskonale nadają się do czytania przed snem i których lektura umili najmłodszym czytelnikom długie zimowe wieczory.

 Prezenty na mikołajki dla dziewczynki

Prezent na mikołajki dla dziewczynki to nie lada wyzwanie, jednak w znakomitej większości na wszelkie dylematy idealnym rozwiązaniem może okazać się dobra książka - pięknie wydana, o świątecznej tematyce, z charyzmatyczną bohaterką, która przeżywa niezwykłe historie - to przepis na idealny prezent świąteczny dla dziewczynki. Chcielibyśmy zaproponować wam książki idealne na prezenty mikołajkowe dla dziewczynek i prezenty świąteczne o tematyce bożonarodzeniowej.

Magiczne święta Małgosi

Magda i Artur Maciak

Magiczne święta Małgosi to idealna książka na prezent na mikołajki i prezent świąteczny dla dziewczynki oraz rodzinne czytanie w długie zimowe wieczory, która opowiada o losach małej Małgosi, która pewnego popołudnia, obserwując gorączkowe rodzinne przygotowania do zbliżających się świąt i swoich rodziców zaaferowanych porządkami, nagle czuje się zupełnie niepotrzebna i bagatelizowana. Ubiera kurtkę, buty i czapkę i... wyrusza na długi spacer. Jakie przygody czekają na Małgosię w to zimowe popołudnie? Jak poradzi sobie z poczuciem samotności? Ucieczka trwała tylko kilka godzin, ale obfitowała w wiele przygód i zdarzeń, a na końcu Małgosia przekonała się, jak ważna jest dla swoich rodziców. Ta książka to doskonały warsztat literacki i narzędzie dydaktyczne do rozmowy z dziećmi nie tylko o atmosferze poprzedzającej święta Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim o nastrojach im towarzyszącym.

Magiczne święta Małgosi

Prezenty na mikołajki dla chłopca

W naszej ofercie znajdziecie również propozycje książek na prezenty mikołajkowe dla chłopców, czyli książki o barwnych bohaterach lub ponadczasowych postaciach, opisujące ciekawe historie lub odpowiadające tematycznie zainteresowaniom chłopców. My polecamy Wam również opowiadania o wesołych zwierzątkach i o ich przygotowaniach do świąt.

Świąteczne opowieści zwierzaków

Magda i Artur Maciak

Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, czytając Świąteczne opowieści zwierzaków poznają historie bożonarodzeniowe opowiedziane przez urocze zwierzęta, które przytrafiły im się w okresie Wigilii. To książka dla dzieci pełna przezabawnych historyjek o świętach Bożego Narodzenia opowiadanych z perspektywy zwierząt domowych - ukochanych pupili towarzyszących dzieciom w trakcie przygotowań świątecznych i tradycji wigilijnych. Dzięki tej książeczce mali czytelnicy i uczestnicy warsztatów literackich będą mieli niepowtarzalną okazję rozmowy o wartościach: przyjaźni, odpowiedzialności, miłości, opiekuńczości. Wąż precel, pies Bąbel, królik Puszek czy szczurek Zyziu to tylko niektórzy sympatyczni bohaterowie literaccy, którzy wprowadzą dzieci w świąteczną atmosferę.

Świąteczne_opowieści_zwierzaków

Prezenty na mikołajki dla przedszkola i przedszkolaków

Mikołajki to święto szczególnie oczekiwane i celebrowane w przedszkolach - to okazja do zorganizowania przedszkolnych mikołajek, spotkań grupowych, podczas których dzieci nie wręczają sobie prezentów, ale są nimi obdarowywane. Specjalnie dla przedszkolaków przygotowaliśmy propozycje upominków na mikołajki i listę książeczek o tematyce świątecznej idealnych na prezenty. Z doświadczenia wiemy, że zazwyczaj szczególną popularnością wśród przedszkolaków cieszą się też świąteczne malowanki i kolorowanki o tematyce świątecznej. Dlatego polecamy je serdecznie na prezenty mikołajkowe dla przedszkolaków.

Świąteczne malowanki

Świąteczne Malowanki to idealna propozycja prezentu na mikołajki dla najmłodszych dzieci pełna świątecznych wzorów i szablonów do kolorowania: wesołych reniferów, zabawnych mikołajów, zimowych bałwanków, wzorzystych bombek i ozdób świątecznych. To obszerna kolorowanka licząca aż 80 stron kreatywnej zabawy, która z pewnością umili dzieciom świąteczne wieczory.

Świąteczne malowanki

Moje najwspanialsze święta

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Moje najwspanialsze święta to urocza, bogato ilustrowana książeczka dla przedszkolaków, pełna barwnych ilustracji i uroczych opowiadań, których akcja toczy się w okresie świątecznym. Te pełne świątecznego uroku i magii wzruszające historyjki o przygodach dzieci wprowadzą małych czytelników w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Czy święty Mikołaj pomoże Piotrusiowi i Zuzi odnaleźć ich zagubionego pieska Sopelka? Co Mateuszek i Albert ujrzeli dzięki magicznej kuli, podarowanej przez tajemniczego pana? Kto pomógł Tosi, Agatce i Tolkowi w przygotowaniu wigilijnej kolacji? By poznać odpowiedź na te pytania, wystarczy zajrzeć do środka tej wspaniałej książeczki.

Moje najwspanialsze święta

Wesołe zabawy na święta

Wesołe zabawy na Święta to zabawny, kolorowy zbiór prostych zadań. Razem ze śnieżynką Zuzią i elfem Stasiem rozwiązuj sudoku, pokonaj labirynty i dekoruj pierniczki.

Wesołe zabawy na święta

Prezenty na mikołajki dla dzieci w szkole i klasowe

Tradycyjnie, jak każdego roku, w szkołach organizowane są klasowe mikołajki. Szkolny budżet często bywa ograniczony, dlatego podpowiemy wam jaki wybrać prezent na mikołajki klasowe na każdą kieszeń.

Wieczór wigilijny

Wieczór wigilijny to niezwykła książka, która zainteresuje nawet najbardziej wymagających czytelników. Dzieci znajdą tu wiele ciekawych informacji o świętach Bożego Narodzenia, m.in. dlaczego na wigilijnym stole znajduje się 12 potraw, skąd przywędrował do nas zwyczaj pieczenia adwentowych pierników, obchodzenia mikołajek, wysyłania kartek świątecznych czy przystrajania choinki.

Wieczór wigilijny

Wielkie kolorowanie

Świąteczne propozycje z serii Wielkie kolorowanie to kolejne książki, które chcielibyśmy wam polecić jako upominki na szkolne uroczystości. Duży format kolorowanek, krótkie historyjki związane z tematyką świąteczną i zadania do wykonania to to, co wyróżnia tę serię. Kolorowanie obrazków, gry, rebusy, łamigłówki, elementy do wykonania szopki – wszystko to znajdziecie w serii Wielkie kolorowanie.

Wielkie kolorowanie. Wielka księga gier i zabaw na święta

Wielkie kolorowanie. Wielka księga gier i zabaw na święta to książka i kolorowanka wielkoformatowa w jednym - pełna wesołych zabaw edukacyjnych, rebusów i quizów, która przybliży dziecku tematykę świąt Bożego Narodzenia.

Wielka księga gier i zabaw na święta

Wielkie kolorowanie. Boże Narodzenie w różnych stronach świata

Wielkie kolorowanie. Boże Narodzenie w różnych stronach świata to kolorowanka wielkoformatowa o tematyce świątecznej, która przybliży dzieciom zwyczaje i obyczaje świąteczne na świecie. Jak wygląda Boże Narodzenie w innych krajach, np. Australii, Japonii, Włoszech, Grecji, Chinach, Hiszpanii, Nigerii czy Danii? Gdzie narodził się zwyczaj wysyłania kartek świątecznych? Który kraj jest ojczyzną choinki? Odpowiedzi na te pytania dzieci mogą poznać dzięki tej niezwykłej kolorowance świątecznej.

Wielkie kolorowanie. Boże Narodzenie w różnych stronach świata

 Symboliczny prezent na mikołajki

Prezenty na mikołajki wcale nie muszą być kosztowne. Najważniejsze jest to, aby powodowały uśmiech na twarzach obdarowanych. Podpowiemy Wam symboliczne prezenty na mikołajki, które sprawią radość najbliższym.

Dla dzieci, które lubią rozwiązywać zadania, świetnym prezentem będą książeczki z łamigłówkami z serii Zaczarowane święta, które umożliwią dzieciom niekończącą się zabawę. Dzięki nim dziecko może rozwijać spostrzegawczość oraz logiczne myślenie, a zawarte wewnątrz naklejki z pewnością uatrakcyjnią zabawę.

Zaczarowane święta elfa Krzysia

Zaczarowane święta elfa Krzysia to nasza propozycja dla chłopców.

Zaczarowane swieta elfa krzysia

Zaczarowane święta śnieżynki Helki

Dla dziewczynek idealnie sprawdzi się książka Zaczarowane święta śnieżynki Helki.

Zaczarowane swieta sniezynki Helki

Prezenty na mikołajki dla taty i mamy

Mikołajki to nie tylko święto dla dzieci. W tym dniu warto pamiętać o rodzicach, którzy przez wiele lat po mistrzowsku zastępowali Mikołaja. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych. Wspólne kolędowanie zbliża rodzinę i przyjaciół i umila wigilijny wieczór.

Kolędy

Kolędy to wyjątkowa książka, w której zebrano najpiękniejszych kolędy. W publikacji zamieszczono tekst pieśni, które ilustrują reprodukcje dzieł sztuki oraz krótką informację o jej powstaniu. Do książki dołączona jest płyta CD.

Kolędy

Prezenty na mikołajki dla dziewczyny i koleżanki

Mikołajki to czas, kiedy chcemy obdarować nie tylko rodzinę, ale również przyjaciółkę lub swoją sympatię. Doskonałym pomysłem na prezenty mikołajkowe dla koleżanki lub przyjaciółki są najnowsze powieści, książki dla młodzieży, bestsellery wydawnicze lub poradniki. Mikołajki to idealna okazja do zainspirowania koleżanki dobrą literaturą lub podarowanie przyjaciółce książki, która będzie dla niej natchnieniem lub wsparciem w trudnych chwilach. Dobra książka na mikołajki dla dziewczyny może być też nieszablonowym sposobem okazania sympatii. My polecamy na prezenty mikołajkowe dla dziewczyn i koleżanek książki inspirujące, wzruszające i pouczające.

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko

Marta Fox

Moja Ołowianko, klęknij na kolanko to powieść obyczajowa Marty Fox, która wzrusza, inspiruje, skłania do refleksji i łączy pokolenia, style, perspektywy - dwóch narratorek i dwóch głównych bohaterek: żyjącej współcześnie nastoletniej Weroniki i żyjącej w latach '70 i '80 Jolanty Wadowskiej-Król, śląskiej lekarki. Nastoletnia Weronika spędza wakacje u przyjaciółki swojej babci. Tam, porządkując rodzinne archiwum swojej ciotki-babci, odkrywa poruszającą historię lekarki, która w latach '70 i '80 leczyła śląskie dzieci z ołowicy. Postać lekarki jest autentyczna - to wybitna pediatra Jolanta Wadowska-Król nazywana Matką Boską Szopienicką lub polską Erin Brockovich. Weronika, która początkowo sceptycznie podchodzi do pobytu u swojej ciotki-babki, nazywając ten wyjazd kolonią karną, w rezultacie przeżywa fascynujące wakacje!

Moja Ołowianko klęknij na kolanko Marta Fox

Twój najlepszy poradnik

Lilka Poncyliusz-Guranowska 

Twój najlepszy poradnik to pięknie wydana książka, w której znajdują się porady i podpowiedzi rozwiązań dylematów dorastania. Młodzież i dorośli znajdą tutaj porady, testy, gry i zabawy psychologiczne, miejsca na autorefleksje, historyjki, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać, omówienia problemów, a także pomysły na rozmowy nastolatków z dorosłymi. Znajdują się tu też podpowiedzi i porady na zagadnienia związane ze sferą społeczną współczesnych nastolatków: szkołą, rówieśnikami, rodzicami, pierwszą miłością, przemocą, a nawet rozwodem rodziców.

Twój najlepszy poradnik

Prezenty na mikołajki dla chłopaka i kolegi

W naszym asortymencie nie brakuje ciekawych książek, które możesz dać w prezencie mikołajkowym chłopakowi albo najlepszemu koledze. My na prezent świąteczny i mikołajkowy polecamy książkę, która z całą pewnością stanie się cenną pamiątką i wartościowym upominkiem na mikołajki, zachęcając chłopaka do lektury, dzięki zaskakującej tematyce, wartkiej akcji oraz wyrazistej postaci głównego bohatera.

Paradise project

Mirjam Mouse

Paradise Project. Pozory mylą to wciągający kryminał młodzieżowy znanej i lubianej holenderskiej pisarki Mirjam Mouse. To książka idealna na prezent mikołajkowy dla chłopaka lub kolegi, która z całą pewnością zachęci go do lektury za sprawą intrygującej i zaskakującej fabuły oraz akcji pełnej niespodziewanych zwrotów, a także wyrazistej postaci głównego bohatera - nastoletniego Minka. Mink jest zafascynowany światem magii i zjawisk nadprzyrodzonych i właśnie odbywa praktykę u dziennikarza lokalnej gazety (prywatnie wujka swojej przyjaciółki), który wyjawia chłopakowi sekret. Otóż dziennikarz pracuje właśnie nad sprawą, w którą zamieszanych jest wiele lokalnych osobistości. Zaraz po tym dziennikarz ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a Mink postanawia rozwikłać zagadkę jego śmierci i kontynuować jego śledztwo dziennikarskie.

Paradise project


 

Grudzień to szczególny miesiąc w roku, na który każdy z nas czeka z utęsknieniem. W tym miesiącu przypadają mikołajki, czyli najmilsza okazja do obdarowywania najbliższych nam osób prezentami. Wszyscy uwielbiamy dostawać prezenty, ale jeszcze milej jest nimi obdarowywać!

Jesteśmy przekonani, że przedstawione przez nas propozycje prezentów na mikołajki i święta spełnią wymagania nawet najbardziej krytycznych czytelników. To książki na każdą kieszeń i prezenty książkowe dla każdego – dla dzieci i dla dorosłych.

Jeśli szukasz idealnego prezentu na mikołajki i potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszej książki na prezent  zadzwoń +48 63 240 77 77 lub napisz sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl i skorzystaj z pomocy naszego doradcy.

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium