Prezent na dzień chłopaka – najlepsze pomysły na prezent dla chłopców w każdym wieku 0
Prezent na dzień chłopaka – najlepsze pomysły na prezent dla chłopców w każdym wieku

Dzień Chłopaka to święto stosunkowo młode, choć chętnie obchodzone zwłaszcza przez nastolatków. W Polsce Dzień Chłopaka świętujemy 30 września. Chcesz podarować oryginalny i wyjątkowy prezent na Dzień Chłopaka? W naszym sklepie internetowym znajdziesz mnóstwo fantastycznych propozycji dla chłopaków w każdym wieku i w każdym przedziale cenowym.

Prezenty na Dzień Chłopaka w przedszkolu

Dzień Chłopaka to popularne święto w przedszkolach, tego dnia w wielu placówkach organizowane są różne atrakcje, aby sprawić, by dzień ten był naprawdę wyjątkowy. Warto również wręczyć chłopcom jakieś upominki. My proponujemy Poradnik młodego ekologa – jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, z której młody czytelnik dowie się, jak należy postępować, by żyć w zgodzie z przyrodą. Jak oszczędzać energię i wodę, jak zachować się w lesie, co zrobić, gdy widzimy zwierzę potrzebujące pomocy. Przy każdym zagadnieniu, w formie notatnika, wypunktowano najważniejsze informacje, a w „Regulaminie ekoludka” wypisano kilka zasad, według których młody ekolog powinien postępować. Całość wzbogacona kolorowymi ilustracjami. Poradnik młodego ekologa to świetna propozycja na Dzień Chłopaka w przedszkolu.

Przedszkolaki z pewnością ucieszą się również, gdy otrzymają zbiór wierszy Natalii Usenko Tyci kosmici i inne wiersze – to pięknie wydany, bogato ilustrowany tomik poezji, w którym znalazły się najpiękniejsze wiersze dla dzieci, m.in. „Tyci kosmici”, „Mój ciepły dom”, „Księżycowy wiersz”, „Małpa wieczorna”. Tomik pochodzi z cyklu „Poeci dla dzieci”, w którym opublikowano również wiersze innych, znanych i popularnych polskich poetów dziecięcych. Warto również zwrócić uwagę na te książki, szukając oryginalnego prezentu na Dzień Chłopaka w przedszkolu.

Prezenty na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej

Podobnie jak w przedszkolu, Dzień Chłopaka bardzo chętnie świętuje się też w szkole podstawowej. Tego dnia najczęściej dziewczęta wręczają prezenty swoim kolegom z klasy. Jaki prezent wybrać, by trafić w gusta płci przeciwnej? My mamy kilka propozycji.

Dla chłopców z młodszych klas polecamy książkę Kiedyś i dziś. Ten niezwykły transport! – to publikacja, która jest swoistym przewodnikiem po świecie transportu i motoryzacji. Z niej chłopcy dowiedzą się, jak wyglądały dawne pojazdy – lektyki, powozy, pierwsze samochody, pociągi, rowery, motocykle czy samoloty, a następnie poczytają o najnowocześniejszych środkach transportu. Ponadto dzieci znajdą tutaj informacje o konstruktorach – pionierach w zakresie motoryzacji, a także poznają daty najważniejszych odkryć w dziedzinach transportu i motoryzacji. Jesteśmy przekonani, że chłopcy będą zachwyceni, zwłaszcza, że oprócz tekstów w książce zamieszczono obszerny materiał ilustracyjny, prezentujący opisywane środki transportu.

Wielu chłopców pasjonuje się sportem, w szczególności piłką nożną, dlatego jako prezent na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej doskonała będzie książka Najlepsi z najlepszych. Mistrzowie futbolu. W tej publikacji autor w oryginalny, felietonowy sposób przybliża sylwetki najpopularniejszych współczesnych piłkarzy. Miłośnicy futbolu znajdą tu m.in. podstawowe informacje dotyczące zawodników, takie jak: imię i nazwisko, data urodzenia, wiek, wzrost, narodowość, jak również klub, w którym obecnie grają czy pozycję na boisku. W zaszczytnym gronie „Najlepszych z najlepszych” znaleźli się m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Paul Pogba, Karim Benzema, Jakub Błaszczykowski, Gerard Piqué, Luka Modrić, David Silva, Kevin de Bruyne, Gianluigi Buffon. Jesteśmy przekonani, że starsi chłopcy będą zachwyceni, gdy od swoich koleżanek z klasy otrzymają tę książkę jako upominek.

Prezent na Dzień Chłopaka dla kolegów z klasy

Często bywa, że każda klasa oddzielnie organizuje Dzień Chłopaka i dziewczęta długo zastanawiają się, co wybrać na prezent dla kolegów z klasy. My dla młodszych klas proponujemy książkę Piłka nożna z serii Wielkie kolorowanie – to oryginalna kolorowanko-książka wydana w dużym formacie, w której znajdują się ciekawe, krótkie teksty na temat piłki nożnej oraz różnego typu zadania do wykonania: kolorowanie, rozwiązywanie krzyżówek czy dopasowywanie elementów. Możecie również wybrać inne ciekawe książki z tej serii.

Dla chłopców ze starszych klas szkoły podstawowej polecamy wciągającą beletrystykę, dla klas 7-8 idealna będzie Khyona. We władzy srebrnego sokoła autorstwa bestsellerowej niemieckiej powieściopisarki Katji Brandis. To rewelacyjna powieść z gatunku literatury fantasy. To historia Kari, która wraz z rodziną spędza wakacje na Islandii. W tym właśnie miejscu spotyka srebrnego sokoła i trafia do królestwa Isslar. Ten świat jest zupełnie niezwykły, bo zamieszkiwany przez trolle, lodowe smoki i elfy, w którym to gejzery decydują o losie ludzi, a tajemniczy młody człowiek rządzi wulkanami wyspy. Okazuje się jednak, że Kari nie trafiła tam przez przypadek... Dziewczyna jest bardzo podobna do młodej zabójczyni, która ma popełnić morderstwo w imieniu księżniczki... To bardzo pasjonująca książka, która zachwyci szczególnie wszystkich miłośników fantastyki.

Prezent na Dzień Chłopaka dla 5, 6, 7 ,8 latka

Szukając idealnego prezentu na Dzień Chłopaka dla 5-, 6-, 7-, 8-latka warto zwrócić uwagę na książki z baśniami i bajkami. W naszym sklepie znajdziecie Ulubione baśnie – to pięknie wydany, bogato ilustrowany zbiór ponadczasowych baśni, w którym zamieszczono: „Flecistę z Hameln”, „Muzykantów z Bremy” i „Roszpunkę”. Każde dziecko uwielbia baśnie, dlatego ta książka doskonale sprawdzi się jako prezent na Dzień Chłopaka dla 5-, 6-, 7-, 8-latka, starsi chłopcy będą mogli już sami czytać teksty baśni, a młodszym mogą czytać je rodzice np. przed snem.

Naszą kolejną propozycją prezentu na Dzień Chłopaka dla 5, 6-, 7-, 8-latka jest książka W porcie z serii „Jak to działa?” Książka to mini przewodnik po „wodnym życiu”. Z jej kart dziecko dowie się, jak wygląda praca i życie w porcie, pozna zwykły dzień rybaków i stoczniowców. Zapozna się ze współczesnymi i historycznymi typami statków, sportami wodnymi oraz zwierzętami zamieszkującymi morskie głębiny. Dodatkowo książeczka jest bogato ilustrowana, co jeszcze bardziej pobudza dziecięcą wyobraźnię.

Prezent na Dzień Chłopaka dla 9, 10, 11, 12 latka

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy was już, jeśli chodzi o wybór prezentu na Dzień Chłopaka dla 5-, 6-, 7-, 8-latka, to teraz przejdźmy do prezentów dla 9-, 10-, 11-, 12-latków. Chłopcy w tym wieku często interesują się przyrodą i zwierzętami, dlatego doskonałym pomysłem na prezent na Dzień Chłopaka będą Zwierzęta i ich domy. W tej książce znajduje się wiele ciekawostek o tym, jak mieszkają różne gatunki zwierząt w zależności od tego, jaki tryb życia prowadza i jakie tereny na kuli ziemskiej zamieszkują. Na kilkudziesięciu bogato ilustrowanych stronach znajdują sie mieszkańcy m.in. lasów liściastych, śródziemnomorskiej makii, pustynnych obszarów Sahary, Madagaskaru, Afryki, Australii, amerykańskich bagien, rafy koralowej czy mroźnych i nieprzyjaznych terenów Arktyki i Antarktydy.

Rewelacyjnym pomysłem na prezent na Dzień Chłopaka dla 9-, 10-, 11-, 12-latka będzie najnowsza powieść Katji Brandis z serii WoodwalkersW obcej dziczy – to kontynuacja przygód bohaterów znanych już z poprzednich części. W tej części – spełnia się marzenie Caraga i jego przyjaciół – Holly i Brandona, cała trójka bierze udział w wymianie studenckiej i udaje się w podróż do Kostaryki. W nowej szkole poznają innych życzliwych im przemieńców, ale też nowych wrogów. Co więcej Carag, dowiaduje się, że również tutaj swe wpływy ma groźny Andrew Milling. Dla młodego przemieńca staje się jasne, że musi działać, zanim niebezpieczeństwo przybierze na sile… Wciągająca powieść, która na pewno zagości na liście ulubionych książek.

Prezent na Dzień Chłopaka dla kolegów z pracy

Kto powiedział, że Dzień Chłopaka jest świętem tylko dzieci i nastolatków? Absolutnie nie! Dorosłym mężczyznom również będzie bardzo miło, gdy tego dnia otrzymają jakiś upominek. Wszyscy chłopcy, ci mali i więksi oraz dorośli uwielbiają sport, dlatego doskonałym pomysłem prezentu na Dzień Chłopaka dla kolegów z pracy będzie Potęga sportu – to książka dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o sporcie i sportowcach. Przedstawiono w nim informacje na temat historii sportu i igrzysk olimpijskich oraz różnych dyscyplin – od tych najbardziej popularnych, po te niszowe, o istnieniu których nie wszyscy wiedzą. Można tu znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących sportu, m.in. jakie organizacje zajmują się jego propagowaniem, jaka jest różnica między zawodowym a amatorskim uprawianiem sportu, jaki wpływ na sportowców ma rywalizacja lub jakie konsekwencje może mieć stosowanie dopingu. Ponadto w publikacji zaprezentowano sylwetki oraz krótką historię kariery najwybitniejszych sportowców świata. Gwarantujemy, że koledzy z pracy będą zachwyceni, gdy w Dniu Chłopca obdarujecie ich takim miłym upominkiem.

Cuda techniki to nasza kolejna propozycja na prezent na Dzień Chłopaka dla kolegów z pracy.  To książka, w której zgromadzono najbardziej imponujące budowle, perełki architektoniczne i unikatowe zabytki z całego świata. Na kartach tej publikacji zamieszczono wiele ciekawostek dotyczących historii danego obiektu oraz sposobu budowy. Całość wzbogacona materiałem zdjęciowym i ilustracyjnym. Publikacja jest idealna dla wszystkich zapalonych majsterkowiczów!

Prezenty na Dzień Chłopaka do 10 zł, 20 zł, 30 zł

U nas znajdziecie doskonałe pomysły prezentów na Dzień Chłopaka na każdą kieszeń. Poznajcie nasze propozycje do 10, 20 i 30 zł. Baśniowa biblioteczka to seria bogato ilustrowanych książek dla dzieci z tekstami znanych i popularnych baśni. W tym cyklu ukazały się: Flecista z Hameln, Muzykanci z Bremy, Księga dżungli i Pinokio, a każda z książek kosztuje jedynie 3 zł. W podobnej cenie, za 3,90 zł kupicie fascynującą serię książek, które przeniosą was w czasie i przestrzeni. Mowa o Co? Jak? Dlaczego? Starożytna Grecja i Starożytny Rzym z tymi książkami odbędziesz podróże do antycznych miejsc, ponadto znajduje się w nich wiele ciekawych informacji na temat: architektury, sztuki, filozofii, życia codziennego i literatury.

W grupie cenowej do 20 zł polecamy książki z serii Stolice regionów… to fantastyczny cykl publikacji popularnonaukowych, które są też przewodnikami po najpopularniejszych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. W naszym sklepie każda z książek z tej serii jest w cenie 17,90 zł. W obronie klimatu to wyjątkowa, bardzo ważna książka o tym, w jaki sposób ludzie mogą wpływać na poprawę warunków klimatycznych na świecie. Opisano w niej nie tylko problemy związane z ekologią i ochroną klimatu, znaczną część poświęcono osobom, które walczą o ochronę planety i swoimi działaniami starają się uświadomić innym, jak ważne są to kwestie. To bardzo interesujące książka, doskonała na prezent z okazji Dnia Chłopaka, a w naszym sklepie kupisz ją za 12,90 zł.

Jeśli szukacie droższych prezentów, np. do 30 zł, znajdziemy dla was idealne pomysły. Jedną z nich jest świetna propozycja dla wszystkich chłopców, którzy uwielbiają podróże – Poznawaj świat. Wielka Brytania, w tej książce zgromadzono mnóstwo informacji o Wyspach Brytyjskich, o kulturze, znanych miejscach, miastach, tradycjach itd. W Księgarni Tuliszków dostaniecie ją za jedyne 22,90 zł.

Beletrystyka jest zawsze dobrym pomysłem na prezent, doskonale sprawdzi się również na Dzień Chłopaka. Miłośnikom fantastyki proponujemy Serce czasu. Niewidzialne miasto autorstwa Moniki Peetz. To interesująca powieść o podróżach w czasie i odkrywaniu prawdy o swojej przeszłości, u nas w cenie 25,90 zł. Mamy również coś dla tych, którzy preferują kryminały. Paradise Project. Pozory mylą Mirjam Mous, to wciągający i ekscytujący thriller, w którym nic nie jest takie, jakim wydaje się na początku. Główny bohater – nastoletni Mink – na własną rękę próbuje wyjaśnić okoliczności tajemniczej śmierci dziennikarza lokalnej gazety. Czy uda mu się rozwikłać tę zagadkę i przy okazji zdemaskować ważne osobistości? Przekonacie się sięgając po tę książkę, w naszym sklepie kupicie ją za 21,90 zł.

To już wszystkie nasze propozycje książek na prezent na Dzień Chłopaka, jesteśmy przekonani, że w naszej różnorodnej ofercie każdy znajdzie wyjątkowy prezent na miarę jego oczekiwań pod względem tematycznym, wiekowym, ale też finansowym. A uśmiech i zadowolenie obdarowywanego gwarantowane!

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium