Spotkania autorskie z Katarzyną Ryrych 0
Spotkania autorskie z Katarzyną Ryrych

Zapraszamy do organizacji spotkania autorskiego z Katarzyną Ryrych - pisarką i poetką, cenioną autorką książek dla dzieci i młodzieży, autorką wyjątkowej książki dla dzieci "O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa".

Z wykształcenia jest anglistką, z zawodu nauczycielką, z zamiłowania malarką. Jej pasją są podróże, zwierzęta i sztuka. W wolnych chwilach gra na wiolonczeli i pianinie oraz pisze kolejne bestsellery literackie. Za swój dorobek literacki wielokrotnie nagradzana m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Laureatka nagród i wyróżnień Polskiej Sekcji IBBY (Książka Roku oraz Nagroda Specjalna).

Jej najnowsza książka pt. "O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa" to przepiękna, wzruszająca, nostalgiczna opowieść o myszy, która rozmawiała z drzewem.


ZAPYTAJ O KOSZT

63 240 77 77
sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl


 

 

Nieśmiały, nieco strachliwy Myszak wraz z mamą, babcią i rodzeństwem został zmuszony do opuszczenia swojego dotychczasowego domu. Wyrusza w drogę w nieznane, obawia się, jaki będzie nowym dom, czy znajdzie przyjaciół i zostanie zaakceptowany. W nowym miejscu dzieje się rzecz nadzwyczajna, okazuje się, że Myszak słyszy i potrafi rozmawiać z Mądrym Drzewem – drzewo jest bardzo stare, wiele przeżyło i wiele widziało, dlatego okoliczni mieszkańcy obdarzają je zaufaniem i ogromnym szacunkiem. Niezwykła jest również relacja Myszaka z jego babcią, to stara mysz jest najlepszą przyjaciółką swojego wnuka i jego opoką, to ona sprawia, że malec z nadzieją patrzy w przyszłość i czuje mniejszy strach przed niebezpieczeństwem. Myszak jest świadkiem potężnej burzy nad miastem, która sprawia, że mieszkańcy pobliskiego zoo zostają ewakuowani, a na łąkę, na której mieszkają myszki przybywają tłumy nowych osobników w poszukiwaniu nowego i bezpiecznego domu. Myszak angażuje się w pomoc nowym i odkrywa w sobie nową tożsamość, odtąd nie jest już strachliwy, lecz odważny, nabrał pewności siebie i dowiódł, że jest kimś wyjątkowym. Książka Katarzyny Ryrych to metaforyczna opowieść o wojnie, byciu zmuszonym do opuszczenia swojego domu, kraju i niepewnym poszukiwaniu nowego bezpiecznego miejsca. Daje też nadzieję, że nawet największa burza kiedyś minie, a po niej znów zaświeci słońce. Zobacz fragment książki


Książka rekomendowana przez Marka Michalaka!

– Amelciu, o czym jest ta bajka?
– O Myszaku, wujku.
– I co ten Myszak?
– Musiał opuścić swój domek. Chociaż nie chciał. Musiał uciekać przed wielką burzą. Ale znalazł inny domek.
– Spodobał mu się ten nowy dom?
– Bardzo! Pokochał go! I miał nowych przyjaciół. I marzył.
– O czym marzył?
– O różnych rzeczach. Na przykład, żeby latać.
– Udało mu się?
– Poleciał! Nagle i niespodziewanie.
– No tak, marzenia takie są, że nie wiadomo kiedy się spełniają.
– Babcia Myszaka powiedziała to samo! Że marzenia nie spełniają się tak od razu...
– Posmutniałaś, Amelciu?
– Nie, wujku. Tylko ten wiatr...
– Pamiętasz, co jeszcze powiedziała Babcia Myszaka? Wiatr przychodzi i odchodzi... Taka jest natura wiatru.
– Odchodzi jak każde zło?
– Tak, Kochanie, właśnie tak. Zło zawsze w końcu odchodzi. Jeszcze nigdy nie zwyciężyło.
– Czyli wojna też odejdzie?
– Odejdzie. Tymczasem zróbmy coś miłego dla Twoich kolegów, którzy przed nią uciekli.
– Wiem! Zaśpiewajmy im piosenkę Babci Myszaka!
– „Śpią wtulone mysie dzieci w ciepłe matek futro... Znowu słońce nam zaświeci, jak nie dziś to jutro".
– „Zawsze ktoś na kogoś czeka, czy to blisko, czy daleko, czy naziemny, czy podniebny, zawsze możesz być potrzebny".


dr Marek Michalak, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium