Spotkania autorskie z Markiem Michalakiem 0
Spotkania autorskie z Markiem Michalakiem

Zapraszamy do organizacji

spotkania autorskiego z Markiem Michalakiem

wieloletnim Rzecznikiem Praw Dziecka, pedagogiem, wychowawcą, nauczycielem akademickim, działaczem społecznym, dr n. społecznych, autorem wyjątkowej książki dla dzieci pt.

"Opowieści o tym, co w życiu ważne"

Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem

Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na ważne tematy?

Jak wspólnie definiować w prosty sposób trudne pojęcia?

Czym jest wolność, pokój, miłość, przyjaźń, odwaga, tolerancja, empatia?

 

Ważnym aspektem spotkania są prawa dziecka.


ZAPYTAJ O KOSZT

63 240 77 77
sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl


Marek Michalak

Tato Julii i Miłosza, pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, dr n. społecznych, autor "Opowieści o tym, co w życiu ważne" oraz licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka, m.in. książki "Order Uśmiechu – wspólny świat dzieci i dorosłych", Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018), Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Kawaler Orderu Uśmiechu, inicjator uchwalenia przez Sejm Roku Janusza Korczaka (2012), Roku Ireny Sendlerowej (2018) i Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada), doprowadził do licznych zmian w prawie lepiej zabezpieczających dobro dziecka (m.in. wprowadzenia całkowitego zakazu stosowania kar cielesnych wobec dzieci).

 

Opowieści o tym, co w życiu ważne to wyjątkowa książka dla dzieci stworzona z myślą nie tylko o małych czytelnikach, ale i ich rodzicach, nauczycielach i wychowawcach. Marek Michalak przedstawia w niej wartości ponadczasowe i tematy niekiedy skomplikowane dla małego czytelnika. Do tej dyskusji o wartościach i ważnych pojęciach autor zaprasza czytelników z dwójką bohaterów jego książki - Julką i Miłoszem. Dzięki temu tłumaczy dzieciom trudne pojęcia w sposób mądry i zrozumiały, z wrażliwością i empatią, która towarzyszy tylko wyjątkowym wychowawcom. W książce odnajdziecie wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Dzieci dowiedzą się z niej, czym jest patriotyzm i dlaczego tak ważne jest własne zdanie i asertywność w życiu codziennym. Ważnym aspektem w książce są prawa dziecka, do których autor często nawiązuje w przedstawianych w niej historiach. Opowieści o tym, co w życiu ważne to także doskonały materiał literacki i dydaktyczny do rozmów wychowawczych, zajęć terapeutycznych, dyskusji w domu i podczas lekcji w szkole lub bibliotece. Książka porusza tematy ważne, piękne i potrzebne, nawiązując do uczuć i nastrojów oraz doświadczeń i dylematów bohaterów przywoływanych w niej historii, dzięki temu pozwala małych czytelnikom utożsamiać się z jej bohaterami oraz odpowiada na dziecięce potrzeby wyjaśnienia i zrozumienia emocji i skomplikowanych pojęć. Zobacz fragment książki

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium