Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych i Katarzyną Sadowską 0
Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych i Katarzyną Sadowską

Zapraszamy na...

Spotkanie autorskie i premierę książki pr. "O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa"

z Katarzyną Ryrych i Katarzyną Sadowską


 

 

 


 

 

 

Nieśmiały, nieco strachliwy Myszak wraz z mamą, babcią i rodzeństwem został zmuszony do opuszczenia swojego dotychczasowego domu. Wyrusza w drogę w nieznane, obawia się, jaki będzie nowym dom, czy znajdzie przyjaciół i zostanie zaakceptowany. W nowym miejscu dzieje się rzecz nadzwyczajna, okazuje się, że Myszak słyszy i potrafi rozmawiać z Mądrym Drzewem – drzewo jest bardzo stare, wiele przeżyło i wiele widziało, dlatego okoliczni mieszkańcy obdarzają je zaufaniem i ogromnym szacunkiem. Niezwykła jest również relacja Myszaka z jego babcią, to stara mysz jest najlepszą przyjaciółką swojego wnuka i jego opoką, to ona sprawia, że malec z nadzieją patrzy w przyszłość i czuje mniejszy strach przed niebezpieczeństwem. Myszak jest świadkiem potężnej burzy nad miastem, która sprawia, że mieszkańcy pobliskiego zoo zostają ewakuowani, a na łąkę, na której mieszkają myszki przybywają tłumy nowych osobników w poszukiwaniu nowego i bezpiecznego domu. Myszak angażuje się w pomoc nowym i odkrywa w sobie nową tożsamość, odtąd nie jest już strachliwy, lecz odważny, nabrał pewności siebie i dowiódł, że jest kimś wyjątkowym. Książka Katarzyny Ryrych to metaforyczna opowieść o wojnie, byciu zmuszonym do opuszczenia swojego domu, kraju i niepewnym poszukiwaniu nowego bezpiecznego miejsca. Daje też nadzieję, że nawet największa burza kiedyś minie, a po niej znów zaświeci słońce. Zobacz fragment książki

Zapraszamy do organizacji spotkania autorskiego z Katarzyną Ryrych - pisarką i poetką, cenioną autorką książek dla dzieci i młodzieży, autorką wyjątkowej książki dla dzieci "O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa".

Z wykształcenia jest anglistką, z zawodu nauczycielką, z zamiłowania malarką. Jej pasją są podróże, zwierzęta i sztuka. W wolnych chwilach gra na wiolonczeli i pianinie oraz pisze kolejne bestsellery literackie. Za swój dorobek literacki wielokrotnie nagradzana m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Laureatka nagród i wyróżnień Polskiej Sekcji IBBY (Książka Roku oraz Nagroda Specjalna).

ZAPYTAJ O KOSZT

63 240 77 77
sklep@ksiegarnia-tuliszkow.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium