Wielkanocne dekoracje – materiały do pobrania dla nauczycieli i rodziców 0
Wielkanocne dekoracje – materiały do pobrania dla nauczycieli i rodziców

Wielkanocne dekoracje, wiosenne kwiaty, gałązki forsycji i „bazie kotki” w wazonach, koszyczki i pisanki to znaki zbliżających się świąt wielkanocnych.

Co symbolizuje pisanka?

Najbardziej charakterystycznymi symbolami Wielkanocy i niekwestionowanymi ozdobami świątecznego stołu są oczywiście pisanki! Pisanki, czyli kolorowe jajka ozdobione przeróżnymi technikami (charakterystycznymi również dla różnych regionów Polski), są symbolem życia i odrodzenia, radości i wiary w zmartwychwstanie Chrystusa.

Jak ozdobić pisanki?

Technik zdobienia jajek - pisanek wielkanocnych - jest wiele: batik, drapanki czy kraszanki, czyli jednokolorowe pisanki barwione naturalnie: korą dębu, kwiatem nagietka, łupinami czerwonej lub białej cebuli, sokiem z buraka, czerwoną kapustą czy młodymi pędami żyta.

Do Waszych domowych pisanek możecie wykorzystać jajka gotowane na twardo lub wydmuszki, które pozwolą Wam pozostawić je na pamiątkę. Efektownie prezentują się wydmuszki owinięte włóczką, oklejone kawałkami papieru, koralikami, makaronem, kolorowymi tasiemkami.

Kolorowanka pisanka

Wielkanocne prace plastyczne i dekoracje w przedszkolu, szkole i domu

Przed świętami zazwyczaj w każdym domu panuje harmider i chaos wynikający z wiosennych porządków, a w taki czas dzieci zazwyczaj się nudzą, oczekując świątecznego lenistwa. Warto jest wówczas umilić im ten trudny okres przedświąteczny, włączając je w przygotowania i organizując im drobne zajęcia artystyczne.
Aby uatrakcyjnić naszym najmłodszym Czytelnikom czas oczekiwania na święta oraz wesprzeć nauczycieli i rodziców, przekazujemy Wam pakiet materiałów dydaktycznych i propozycje zabaw dla dzieci, które możecie zrealizować w zaciszu domowym lub w przedszkolu i szkole.

Wystarczy, że wydrukujecie poniższy…

Zestaw szablonów i ozdób wielkanocnych dla dzieci i nauczycieli

…i zaprosicie dzieci do wspólnej zabawy!

Szablony zabaw wielkanocnych Szablony zabaw wielkanocnych

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium