Książki na wakacje dla dzieci 2022 0
Książki na wakacje dla dzieci 2022

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi czas słodkiego lenistwa, letniego wypoczynku i podróży małych i dużych. Wakacje to dla dzieci czas wolny od zajęć i trosk szkolnych, ale dla rodziców to często okres, w którym muszą zapewnić dzieciom najmłodszym dodatkową opiekę oraz wypełnić wakacje atrakcjami i zajęciami - sposobami na urlopową nudę.

W czasie deszczu dzieci się nudzą… Nuda doskwiera dzieciom również w upale, w podróży, w sytuacji braku kontaktu z rówieśnikami, podczas pracy rodziców. W wakacje nuda może być szczególnie dotkliwa dla dzieci i dorosłych – brak zajęć zorganizowanych, letnie rozleniwienie lub wielogodzinne podróże mogą generować słowa Mamo, tato, nudzi mi się!

Z drugiej strony ta nuda może być przecież twórcza albo wypełniona działaniami twórczymi. Wakacje bowiem to jedyny taki czas, kiedy MOŻEMY MIEĆ CZAS… dla siebie i dla najbliższych. Dorośli w trakcie urlopu mogą nadrobić wszystkie zaległości książkowe (wreszcie!) i przeczytać nowości wydawnicze lub pod chmurką zrelaksować się po ciężkim roku wytężonej pracy, rozwiązując krzyżówki, łamigłówki i rebusy lub kolorując kolorowanki dla dorosłych. Dzieci i młodzież natomiast mogą beztrosko bawić się, a po całodziennych szaleństwach – odpoczywać, rozwiązując rebusy, zagadki i zadania logiczne dla dzieci, malując kolorowanki dla dzieci, czy relaksować się przy najlepszej lekturze, jaką dają książki dla dzieci lub komiksy dla dzieci.

Dobra książka na wakacje

Przygotowaliśmy dla Was ranking książek na wakacje 2022 – bestsellery i nowości wydawnicze, książki dla dzieci i młodzieży, które umilą im czas relaksu i słodkie lenistwo. Nasze propozycje pogrupowaliśmy tematycznie i cenowo, aby każdy z Was znalazł wśród nich coś dla siebie.

Książki dla dzieci na wakacje

Dobra książka dla dzieci na wakacje zapewni dzieciom nie tylko doskonałą rozrywkę i umili wolny czas. Lektura książki korzystnie wpływa również na rozwój poznawczy dzieci, rozwija ich zdolności językowe, poszerza zasób słownictwa. Księgarnia internetowa Księgarnia Tuliszków poleca na czas wakacji książki, których lektura będzie dla dzieci przyjemnością – to ciekawe powieści dla dzieci, które wprowadzą dzieci w świat literatury – książki, których bohaterami są dzieci i książki o zwierzętach, książki, które uczą empatii i wrażliwości na potrzeby innych, książki pełne magii i fantastycznych przygód, książki o syrenach.

  1. Kraina syren. Królestwo koralowców - Linda Chapman
  2. Agentka Zaiba w akcji. Zaginione diamenty - Annabelle Sami
  3. Nazywam się Jeżynka - Piotr Rowicki
  4. Kornelia. Tajemne przejście - Agnieszka Rusin
  5. Bajki o zwierzętach z morałem - autor zbiorowy
  6. Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców - autor zbiorowy
  7. Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna - Magda Maciak, Artur Maciak
  8. Ekologia bez tajemnic - Magda Maciak, Artur Maciak
  9. Opowieści o tym, co w życiu ważne - Marek Michalak
  10. Opowieści o bohaterskich zwierzętach - Agnieszka Mokrogulska 
 

Kraina syren. Królestwo koralowców

Linda Chapman

Kraina syren to książka idealna na wakacje! Opowiada o podwodnym świecie syren, pełnym magii, pięknych widoków i niesamowitych przygód. Kraina syren. Królestwo koralowców to pierwsze spotkanie małych czytelników z młodą syreną, która przeprowadza się do nowego miejsca. Podekscytowana syrenka nie może się doczekać poznania nowych przyjaciół. Dziewczynka szybko odnajduję się w nowym otoczeniu i poznaje przyjaciół, którzy tak jak ona kochają zwierzęta i środowisko i wraz z główną bohaterką będą musiały zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami.

Agentka Zaiba w akcji. Zaginione diamenty oraz Agentka Zaiba w akcji. Zabójczy rododendron

Annabelle Sami

Agentka Zaiba w akcji to seria książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci - literatura lekka, z poczuciem humoru, idealna na czas wakacyjnej laby i lenistwa. Bohaterką książki jest Zaiba, dziewczynka, która pragnie zostać detektywem. W pierwszej części serii mali czytelnicy poznają Zaibę - dziewczynkę, która wie wszystko o tym, jak powinno wyglądać śledztwo, jednak tylko w teorii... Dziewczynka poszukuje spraw w których mogłaby ujawnić swój detektywistyczny talent. Okazja nadarza się zaskakująco szybko! Podczas przyjęcia, na którym przebywa, próbuje odkryć tożsamość jednego z gości. Jej śledztwo dodatkowo komplikuje tajemnicze zaginięcie psa celebryty z obrożą z drogocennymi diamentami. Zabójczy rododendron to drugi tom niesamowitych przygód młodej agentki. W tej części dziewczyna będzie musiała odkryć, kto jest odpowiedzialny za otrucie dyrektorki szkoły. Sprawy nie ułatwia fakt, że podejrzanych jest całkiem sporo. Zaiba musi się bardzo postarać jeśli chce rozwiązać zagadkę i zdemaskować winnego.

Nazywam się Jeżynka

Piotr Rowicki

Nazywam się Jeżynka to przezabawne perypetie dziewczynki o wyjątkowym imieniu Jeżynka, która jest mądra, sprytna i... wyjątkowo niesforna! To książka idealna dla dziewczynek w wieku od 6 do 10 lat - pełna humoru, zaskakujących historii, pięknych ilustracji. Książka zaskakuje czytelników błyskotliwymi komentarzami kilkuletniej Jeżynki, które są nietuzinkowym podsumowaniem każdej jej przygody. Jej zwariowane historie gwarantują każdej wakacyjnej czytelniczce świetną zabawę podczas czytania.

Kornelia. Tajemne przejście

Agnieszka Rusin

Kornelia. Tajemne przejście to kontynuacja przygód dziewczynki, która posiada magiczne moce. Dzięki niej, dzieci mogą poznać niesamowite przygody dziewczynki, która bez wątpienia może nosić miano Harrego Pottera w spódnicy. To też doskonała książka na wakacje - tryskająca nietuzinkowymi dialogami i wyjątkowymi historiami Kornelii.

Bajki o zwierzętach z morałem

autor zbiorowy

Bajki o zwierzętach z morałem to książka prezentująca zbiór najciekawszych bajek dla dzieci, których bohaterami są zwierzęta. To doskonała książka dla najmłodszych czytelników, którzy wraz z jej bohaterami chcą przeżywać fascynujące przygody. Dzięki niej dzieci przeniosą się nie tylko bajkowy świat, ale i będą mogły wyciągnąć wnioski z przedstawionych w niej przygód - każda zaprezentowana w tej książce bajka ma swój morał, a więc i walor dydaktyczny i wychowawczy. Bajki  zwierzętach z morałem to także książka, która pozwoli dorosłym przypomnieć sobie historie znane i lubiane w dzieciństwie. Spróbujcie swoich sił w wyścigu z zającem i żółwiem, poszybujcie w przestworzach z krukiem udającym orła i poznajcie małą kózkę, która została sama w domu.

Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców

autor zbiorowy

Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców to nie tylko kolejna książka z bajkami wszech czasów, ale przede wszystkim zbiór najpiękniejszych historii o odwadze i męstwie postaci powszechnie lubianych przez małych czytelników. Alicja z Krainy Czarów, Kopciuszek, Mowgli z Księgi dżungli czy pomysłowy Aladyn sprawią, że czas wakacyjnego lenistwa wypełni się najpiękniejszymi przygodami dzieciństwa. Ich przygody i historie są dowodem na to, że nigdy nie należy przestawać marzyć. Wszak nigdy nie wiemy, kiedy nasze marzenia się ziszczą! Wakacje są więc doskonałym czasem nie tylko na bujanie w obłokach i marzenia, ale i poznanie odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców! Dodatkowym atutem tej książki są piękne, kolorowe ilustracje.

Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna

Magda Maciak, Artur Maciak

Odlotowa Sąsiedzka Agencja Detektywistyczna to trzymająca w napięciu kryminalno-detektywistyczna powieść dla dzieci, w której nie brakuje dobrego humoru. Członkowie Osad-u, czyli Odlotowej Sąsiedzkiej Agencji Detektywistycznej, śledzą nieekologiczne zachowania swoich sąsiadów i innych mieszkańców miasta. Anna, Jerzy, Lena oraz Buba będą musieli wytropić, kto stoi za przemytem i sprzedażą egzotycznych zwierząt. Zadanie nie będzie łatwe, zwłaszcza że podejrzani będą robić wszystko, by nie zostać zdemaskowanymi, a grupie młodych detektywów będzie grozić duże niebezpieczeństwo.

Ekologia bez tajemnic

Magda Maciak, Artur Maciak

To zabawny i poruszający komiks o przygodach Helenki i Jerzyka. Śledząc ich perypetie, dzieci mogą dowiedzieć się, co mogą zrobić, aby żyć w zgodzie z przyrodą i zasadami ekologii. Niekwestionowanym atutem tej książki są jej treści i poruszane zagadnienia, lecz obok nich na uwagę zasługuje również jej niespotykana forma komiksu! Każde zagadnienie jest dodatkowo podsumowane - plakatem, grafiką, info grafiką. To sprawia, że książka może być doskonałym narzędziem dydaktycznym dla rodziców, dla których wakacyjne wycieczki stają się doskonałą okazją na rozmowy o ekologii i przyrodzie.

Opowieści o tym, co w życiu ważne

Marek Michalak

Opowieści o tym, co w życiu ważne to wyjątkowa książka dla dzieci stworzona z myślą o dzieciach i dla dzieci. Jej autorem jest Marek Michalak - wieloletni Rzecznik Praw Dziecka, który przedstawia w niej wartości ponadczasowe i tematy niekiedy skomplikowane dla małego czytelnika... w sposób prosty i przyjazny nawet dla najmłodszych. Do lektury o wartościach i ważnych pojęciach autor zaprasza dzieci i rodziców z dwójką bohaterów jego książki - Julką i Miłoszem. Dzięki temu tłumaczy w niej trudne pojęcia z wrażliwością i empatią, która towarzyszy tylko wyjątkowym wychowawcom. W książce odnajdziecie wyjaśnienie takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek. Ważnym aspektem w książce są prawa dziecka, do których autor często nawiązuje w przedstawianych w niej historiach

Opowieści o bohaterskich zwierzętach

Agnieszka Mokrogulska 

Wakacje to tez doskonała okazja poznania wyjątkowych zwierząt, które są towarzyszami, przyjacielami, obrońcami, a niekiedy... bohaterami. Agnieszka Mokrogulska w swojej książce przedstawia małym czytelnikom wyjątkowe historie zwierząt, które wykazały się męstwem lub niespotykanymi umiejętnościami. Autorka Opowieści o bohaterskich zwierzętach zaprezentowała losy m.in. niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom pod Monte Cassino, psa Ciapka – żołnierza 305. Dywizjonu Bombowego, psa Dżoka, który jest krakowskim symbolem psiej wierności, Barry’ego – legendarnego psa-ratownika ze Szwajcarii, bohaterskiego gołębia pocztowego Cher Ami czy nieustraszonej klaczy Kerry. Bohaterowie tej książeczki mogą być też przykładem bezgranicznego zaufania, miłości, wierności i oddania, opiekuńczości i waleczności. 

Książki dla młodzieży na wakacje

 

Dobra książka na wakacje dla młodzieży jest niczym skarb! W wieku nastoletnim młodzież często przestaje chcieć czytać, a dobra książka czytana w wolnym czasie i bez przymusu szkolnego rygoru może zainteresować tak bardzo, że nawet najbardziej niechętny do czytania powieści nastolatek będzie czerpać przyjemność z lektury i pokocha czytanie książek. Dobre książki na wakacje dla nastolatków to przede wszystkim te, które poruszają tematy im bliskie i zagadnienia, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać. Nasza księgarnia internetowa Księgarnia Tuliszków proponuje dla nastolatków na czas wakacji powieści przygodowe i powieści fantastyczne – książki ciekawe, wciągające i bliskie młodemu człowiekowi.

Kolorowanki na wakacje

 

Kolorowanki to jedna z najbardziej lubianych form zabaw plastycznych dzieci w każdym wieku – sprawdzają się doskonale w podróży oraz w czasie wakacji, letniego wypoczynku, słodkiego lenistwa. Kolorowanki to najczęściej karty pracy wypełnione konturami rysunków, które dzieci wypełniają kolorami (według wzoru lub bez wzoru). Nasza księgarnia internetowa Księgarnia Tuliszków oferuje bogaty zbiór kolorowanek. W naszej ofercie znajdziecie kolorowanki tematyczne dla dziewczynek i kolorowanki tematyczne dla chłopców, kolorowanki z naklejkami, malowanki, rysowanki, kolorowanki wodne, kolorowanki z naklejkami oraz kolorowanki dla dorosłych.

Książki z zagadkami dla dzieci na wakacje

 

Książki z zagadkami i łamigłówki dla dzieci to propozycje książek na wakacje, które nie tylko zapewniają doskonałą rozrywkę, ale rozwijają logiczne myślenie, wpływają na rozwój poznawczy i grafomotoryczny (rysowanie po śladzie, szlaczki, labirynty), spontanicznie i w zabawie przygotowują dzieci do nauki w szkole, uczą matematyki (np. zabawa połącz kropki). Nasza księgarnia internetowa Księgarnia Tuliszków poleca na wakacje zagadki logiczne dla dzieci, których dostarczy np. Wielka księga zabaw.

Zobacz nasze nowości wydawnicze

 

Może cię zainteresować również:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium